Stiilipäeviku juuksur Liisi: “Esikohal on ülespandud soeng!”

Stiilipäeviku juuksur Liisi: “Esikohal on ülespandud soeng!”

Juuksur Liisi Lõhmus sattus saatesse “Stiilipäevik” tänu Ženja Fokinile. Liisi rääkis Buduaarile natuke endast ning loomulikult andis ta ka kõigile pidulistele aastavahetuse soengute kohta ideid –  eelkõige soovitab juuksur klassikalist ülespandud soengut.  

Juuksur Liisi Lõhmus sattus saatesse “Stiilipäevik” tänu stilist Ženja Fokinile. Liisi rääkis Buduaarile natuke endast ning loomulikult andis ta ka kõigile pidulistele aastavahetuse soengute kohta ideid – eelkõige soovitab juuksur klassikalist ülespandud soengut.

Liisi on pärit Tallinnast ning teadis juba viieaastaselt, et temast peab juuksur saama, hoolimata faktist, et teistele see ei meeldinud. “Mäletan, kuidas gümnaasiumis, kui ma olin avalikult oma ametisoovi välja öelnud, pedagoogide suhtumine minusse muutus ja hakati mind vaatama sellise näoga, et mis me sind ikka õpetame – sa tahad ju kõigest juuksuriks saada! Alates sellest ajast olen ma alati rõhutanud, et noored teeks seda, mida nad tõeliselt teha tahavad! Juuksuriks õppisin ma Tallinna Tööstushariduskeskuses, kus olid ülilahedad õpetajad, kellega vaatamata meie vaidlustele sai ka koos kõvasti naerdud ja kes alati mind toetasid! Seal olid ka toredad kursakaaslased, kellega suhtlen siiamaani ja mõnega isegi töötan koos Katrin Kruusma Stuudios Tallinnas Aia tänaval.”

Stiilipäevikusse sattus Liisi Ženja kaudu! “Tunnen teda juba sellest ajast, kui juuksuritööle lisaks töötasin poes, kuhu Ženja alati ülienergiliselt riideid laenutama tuli ja mina olin see, kes ta ukse peal vastu võttis. Lisaks sellele on meil Ženjaga üks väga hea ühine tuttav, kelle kaudu meie sõprus veelgi tihenes.” Saates on Liisil aega muutujaga tegeleda vaid kaks tundi, kuid juuksur jätab alati võimaluse muutujal rahulolematuse korral tagasi tulla. “Ma olen ise alati ikka võidelnud selle eest, et asi väga käest ei läheks, sest kokkuvõttes on juuksed need, mis sulle sellest saatest pikemaks ajaks jäävad ja inimene peab ju tavaelu edasi elama. Samas siis meenub jällegi see fakt, et ega juuksed pole hambad, mis tagasi ei kasva ja nalja peab saama! Saate eesmärk on ikkagi inimesed ilusamaks muuta ja ma leian, et koledamaks pole keegi selle nelja hooaja jooksul muutunud! Omalt poolt jätan ma alati uksed lahti, et kui keegi tahab ennast peale saadet kas edasi või tagasi tuunida, siis on minu juures talle aeg alati olemas! Nii palju võib veel öelda, et see saade filmitaksegi reaalselt ühe päeva jooksul ja mulle on sellest ajast ette nähtud kaks tundi, nii et mõelge ise, kui mõnusalt närvekõditav ja pingeline on!”

Mis on aga Liisi soengusoovitused aastalõpu üritustele? “Seoses aastalõpu üritustega soovitan ma eelkõige silmas pidada rõivastust! Hästi palju oleneb sellest, mis iseloomuga on riietus ja see omakorda oleneb üritusest. Kui pole tegemist väga ametliku üritusega, siis miks mitte teha endale kõikvõimalike erinevate suurustega lokke ja ajada pea täitsa sassi, nagu harakapesa! Kui on tegemist ametlikuma üritusega, siis ikka jälgida etiketti ja seda, et soeng oleks kooskõlas riietusega! Kui nüüd rääkida minu selle piduhooaja lemmikutest, siis kindlasti on esikohal klassikaline ülespandud soeng. See ei pea olema just väga range ja silutud, sest alati võib mingi väikse vimka sisse visata, kas siis kergelt sasise lookiga või mõne vahva aksessuaariga. Suurt mõju avaldab mulle ka 20. sajandi esimene pool ja just 30ndad ja 40ndad!”

Vaata soengute ideid, mida Liisi soovitab, allpool!

Tene Sommer