Stiilne räppar Tommy Cash: Elu on lava!

Stiilne räppar Tommy Cash: Elu on lava!

Ta on stiilne, seksikas ja vankumatult enesekindel uustulnuk eesti muusikas, kes fännab ulmeliselt como-sokke ning 90ndate riietumisstiili. Ta on mees, kelle videol on Youtube’is üle 100 000 kliki ning kelle riiulit kaunistab R2 demo auhind. Saage tuttavaks – Tommy Cash!

Ta on stiilne, seksikas ja vankumatult enesekindel uustulnuk eesti muusikas, kes fännab ulmeliselt como-sokke ning 90ndate riietumisstiili. Ta on mees, kelle videol on Youtube’is üle 100 000 kliki ning kelle riiulit kaunistab R2 demo auhind. Saage tuttavaks – Tommy Cash!

Tommy Cashi, kodanikunimega Toomas Tammemetsa võib nimetada getoräppariks, sest nagu õige räppar, on ka tema kasvanud „getos“ – Tallinnas Koplis. Erinevalt teistest oma žanri esindajatest ei köida meest bling-bling, tätoveeringud ega ka üle võlli suured musklid. Tommyt paelub hoopiski teine maailm – hingemaailm ja karma ning põlisameeriklaste uskumused. Näiteks usub mees, et pikad juuksed on indiaanlaste uskumusele kohaselt inimese välised närvid ning nende kaudu tunnetab inimene paremini maailma. 

Sinu hiphopstiil on üsna omanäoline, kuidas sa selleni jõudsid?

Hiphop on mind paelunud juba väga kaua. Võib öelda, et alati. Selle kultuurini jõudsin aastaid tagasi läbi tantsimise ning nüüdseks on saanud sellest minu elustiili osa.

Mis sind inspireerib?

Minu loominguline inspiratsiooni tuleb tavaliselt eikuskilt – tühjalt kohalt. Mõnikord võtad paberi ja kirjutad selle täis, mõnikord on just vastupidi, aga inspiratsiooniallikale nii kergelt jälile ei saa. Usun siiski, et see on mõjutatud meie üleelamistest – sellest, mida me kuulame ja näeme. Elu, mida ma hetkel elan, inspireerib mind kõige rohkem. Näiteks lugu „Quez Whos Bak“ inspiratsioon tuli Sri Lankal reisides, kus kuu aja jooksul sai saarele rongiga sõites ring peale tehtud.

Sul on päris omamoodi riietumisstiil, kuidas sa seda kirjeldaksid?

Olen kandnud oma kehal erinevad ajastuid-stiile-maitseid. Paralleelselt ajaga muutub ka riie ja visioon. Stiil, mida ma praegu kannan, on fusion vanast koolist ja minimalismist – puhas on ilus ja mugav pealekauba.

Kas tänu kiirele avalikkuse tähelepanule oled hakanud oma välimusele rohkem tähelepanu pöörama?

Pigem on olnud vastupidi: olen just vähem tähelepanu hakanud pöörama oma välimusele ning rohkem oma kunstile ja muusikale.

Kust sa ammutad stiilinippe?

Oma stiilinippe ammutan minevikust, erinevatest ajastustest, reisidest, vanast ja uuest muusikast. Stiil on justkui bumerang, mis tuleb ringiga tagasi. Teise inspiratsiooniallikana võin nimetada tulevikku: asjad, mida pole olnud, maitsed, mida pole segatud, ja aimatav rõivastus teiselt planeedilt.

 

Kas on keegi, kellelt võtad snitti, keegi, kes on sulle oma rõivastusega eeskujuks?

Sellist asja mul pole. Muidugi jälgin hea maitsega inimesi, aga ma arvan, et kui keegi oleks selles vallas liiga eeskujulik, oleks tema kloone liiga palju. Aga kursis peab olema!

Kui palju lased naisterahval oma stiili osas ostlemisel kaasa rääkida? 

Mõnel harval korral küsin nõu, aga lõppude lõpuks tean ise, mida ma kannan. Pigem on meil just vastupidi, et mina suunan oma naist ja aitan tal riideid valida.

Sul on nõrkus militaarmustriga sokkide vastu, kuidas ja kust sa neid endale hangid?

Haha, jah, see on selline valus teema! Igalt poolt, kus seda mustrit näen, pean ostma! Üldiselt meeldivad mulle erinevad ägeda mustriga sokid. Need jäävad küll tavaliselt märkamatuks, kuid mulle meeldivad sellised pisidetailid.

Sulle meeldib 90ndate stiil, jalanõud ja teksad, kui raske on selle ajastu stiiliga riideid leida? Kas šoppad neid netist või sekkaritest?

Tänapäeval tehakse päris palju remake’e, mida brändid toodavad, et tuua midagi tagasi, n-ö replikad. Väga trendikas on lisada sõna RETRO millelegi uuele. See müüb. Mõnikord võib leida väga häid pärleid, ma ise eelistan originaale, ja neid on õnneks ikka veel peidus, sest 90ndad ju alles olid! Jalanõudega on vast kergem kui riietusega, sest jalanõude tootjad hoiavad ka vanemaid, retropaare toodangus ja eBayst leiab ikka päris palju originaale, mis kellelgi on vedelema jäänud. Sekkarites sai vanasti rohkem käidud, nüüd on see suhteliselt harv juhus, pigem ostan internetist või lähen otse poodi.

Kust sa enamiku oma riideid ostad?

Praegu, vaadates oma kappi, ütleks, et enamik on vintage-poodide kaudu tulnud – ajastute kuld: haruldased siidsärgid, originaal Leviseid 70ndatest jne. Haruldusi olen ka reisidelt ja väikestest butiikidest leidnud. 

Kas ostad oma riided pigem emotsiooni põhjal või kaalutletult?

Emotsiooni põhjal kindlasti. Ostan siis, kui silma hakkab midagi erilist.

Mis on sinu lemmikriideese, millest sa ei loobuks?

Oma Vintage Levise pesapalli tagist, mis pärineb 90ndatest.

Kas lavariietus erineb sinu igapäevasest riietumisstiilist? Pöörad sa välimusele suuremat tähelepanu, kui lähed kuhugi üritusele?

Ma ei ütleks, et see, millega ma olen laval, erineb suuresti sellest, mida ma iga päev kannan. Lava jaoks ei tee ma mingit kostüümiparaadi ega kanna kindlat outfit’i – kõik on tuju järgi. Kui tundub grunge tuju, siis panengi katkised teksad. Sama on ka väljaminemisega, emotsioon otsustab. Igal pool on maitse mängus, seda ei saa välja lülitada. Elu ongi lava.

Kui palju sa vaatad peeglisse, näiteks enne kodust lahkumist, lavale minnes või tänaval/poes peegelpildist möödudes?

Ma ei vaata peeglisse, peegel vaatab vahepeal mind. Ma usaldan oma intuitsiooni kõige rohkem.

Oled sa edev mees?

Ma jätan „kompu“ ja „edeva“ mehe tiitli nendele meestele, kes hommikuti peegli ees tunde endale geelisoenguid siluvad. Need, kes tahavad, need on. Ma hoolitsen enda eest, aga edevaks ennast siiski küll ei pea.

Palju sa kulutad oma välimuse peale raha?

Seda ikka juhtub.

Mida sa arvad meeste aksessuaaridest?

Milliseid aksessuaare kannad? Igaühel on oma. Ise olen suhteliselt minimalistlike aksessuaaridega, mul on korralik prillikollektsioon ja ma arvan, et need on mu ühed põhiaksessuaarid.

Mis on sinu kalleim aksessuaar ja kalleim moeost?

Ilmselt on need Jeremy Scotti Adidas Bonesid, aga ma arvan, et paljude minu asjade väärtus on nii suur, et neile ei saaks hinda panna.

Kui tihti käid salongides – juuksuris, kosmeetikus, massaažis?

Juuksuris käin siis, kui vaja, aga kosmeetikus või massaažis pole veel kunagi käinud.

Kui suurt rõhku pöörad oma välimusele? Millised on sinu igahommikused ilutoimingud?

Kohutavalt võtab aega see ilus olemine (naerab – toim). Hommikud venivad lausa pikaks sellepärast. Minu ainsad ilutoimingud on näopesu ja hambapesu.

Sul on palju esinemisi, kuidas sa ennast vormis hoiad? 

Hoian lisaks oma vaimsusele ka füüsilist vormi. Proovin teha trenni igal võimalikult päeval, kui aeg lubab. Muidu ei jõuagi ju laval olla.

Mida märkad naise juures kõige esimesena? Milline naine võtab jalust nõrgaks?

Oleneb naisest, kelle juures võluvad silmad, kellel naeratus. Pigem töötab minu puhul aura, see, kui tunnen naise „mojot“. Sinna alla koondub ta olek ja kõik muu. Kokkuvõtlikult võib öelda, et minu jala võtab nõrgaks naine, kes teab, mida ta elus tahab, on enesekindel ja leidnud iseennast. Naine, kellel on stiili ja maitset.

 

 

Tekst: Gaida Talu

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar kevad 2013