Stiilne Stig Rästa: ülikond läheb selga harva ja äärmisel vajadusel

Stiilne Stig Rästa: ülikond läheb selga harva ja äärmisel vajadusel

Sadade Eesti naiste lemmik, suurepärase lauluhääle ja kutsikasilmadega Stig Rästa on ka Eesti üks stiilsemaid mehi. See tiitel on tal välja teenitud lihtsa ja mugava riietumisstiiliga. „Olen piisavalt enesekindel, et riietuda mugavalt!“ paljastab mees hea väljanägemise saladuse. Buduaar uuris, kas stiilne mees Stig ka trende järgib ning kuidas oma välimuse eest hoolt kannab.

Sadade Eesti naiste lemmik, suurepärase lauluhääle ja kutsikasilmadega Stig Rästa on ka Eesti üks stiilsemaid mehi. See tiitel on tal välja teenitud lihtsa ja mugava riietumisstiiliga. „Olen piisavalt enesekindel, et riietuda mugavalt!“ paljastab mees hea väljanägemise saladuse. Buduaar uuris, kas stiilne mees Stig  ka trende järgib ning kuidas oma välimuse eest hoolt kannab.

Stigi kohta kehtib kohe kindlasti ütlus: kui teed midagi südamega, teed seda hästi! Südamega tegutsemine on Stigist teinud Eesti ühe andekama pophelilooja ja laulukirjutaja. Lisaks on see naiste lemmik ka produtsent, kitarrist, klahvpillimängija ja laulja mitmetes eestlaste lemmikbändide koosseisus, nagu näiteks Traffic ja Outloudz.  Kõige selle kõrvalt ei ole mees siiski staaritseja. Stig torkab silma eelkõige oma rahuliku olekuga, ta on stabiilne ja ratsionaalne mees, kes pärast esinemist läheb pigem koju kui pidutsema ja rokkima. „Tahan olla perfektne muusik, kelle bänd kõlab üha paremini ja looming läheb inimestele korda. Ma ei taha olla ennekõike staar ja seltskonnategelane, kelle jaoks muusika on teisejärguline!“

Sind võib nimetada multitalendiks – sa laulad, kirjutad lugusid, produtseerid. Kas sinu riietumisstiil erineb tööl olles sinu igapäevasest riietumisstiilist?

Multitalendiks ma ise ennast ei nimetaks. Pigem pean ennast laulukirjutajaks kui lauljaks. Ma usun, et ega see laulukirjutamine midagi väga keerulist ole, küll aga produtseerimine ja laulu vastavasse vormi viimine. Laul peaks kõlama tervikuna, kus on kindlad laulule iseloomulikud osad. Riietus seejuures on mul üldiselt üks ega erine vastavalt tegevusele. Kuid jah, esinedes vaatan natuke rohkem, mida selga panen.

Kas pingutad välimuse nimel rohkem, kui on mingi üritus või toimid samamoodi nagu iga päev?

Jah, ma pingutan natuke rohkem, kui on mõni viisakam üritus tulemas. Proovin siis ka viisakam välja näha, sest igapäevaselt käin ma ikka suht tavaliselt ja eriti mugavusele mõeldes riides. Eks on juhtunud ka seda, et olen riietunud võib-olla natukene vähem pidulikult kui ürituse etikett nõudis, aga kindlasti ei riietu ma kunagi ühegi ürituse jaoks üle. 

Kuidas sa oma riietumisstiili kirjeldaksid? Kas paned rõhku pigem mugavusele või stiilile? 

Kohe kindlasti on põhirõhk mugavusel. Ma usun, et olen piisavalt enesekindel, et riietuda mugavalt ja vahel võib-olla ka lohakalt. Ma ei pea ennast upitama kallite rõivabrändidega, vaid panen ennekõike selga selle, mis tundub äge ja mugav. Ülikond läheb selga pigem harva ja äärmisel vajadusel. Üritan ikka teksade ja pintsakuga ning tennistega läbi ajada. (tsitaat)

Kas jälgid ka hetketrende – sirvid moeajakirju, vaatad Fashion TVd?

Mul on ilmselt välja kujunenud mingi oma stiil, aga ma ei suuda seda päris täpselt määratleda. Kapis on mul mõned teksad, hunnik ruudulisi flanellsärke, kümmekond valget T-särki ja mõned paarid mugavaid jalanõusid. Mul on üks kingapaar ja needki ostetud oma seitse aastat tagasi ja ma kardan, et need on oma aja ära elanud. Ma võin kinnitada, et hetketrendid jäävad mulle silma, aga ega ma nendega eriti kaasa ei lähe. (tsitaat) Pigem jään iseendale kindlaks.

Kust sa oma riideid ostad? On sul kujunenud oma lemmikbrändid?

Enamik riided on mul pärit ikka Eestis asuvatest poodidest, aga kui käin välismaal, siis ostan ka sealt mõne rõivaeseme. Lemmikbrände otseselt ei ole, aga tean, et on poode, kuhu ma iial sisse ei astuks. Lemmikutest on mul kapis palju DC ja viimasel ajal eriti Adidase tooteid. 

Kas ostad oma riided pigem emotsiooni põhjal või kaalutletult?

Riideid ostan kuidas kunagi. Näiteks valgeid spordisokke ostan kindlasti korra kuus mitu paari. Mul on väike kiiks, sest mulle meeldib väga kanda just neid valgeid pehmeid sokke ja kindlasti pahupidi – nii, et õmblused jäävad väljapoole. Proovige, nii on oluliselt mugavam!

Mis on sinu lemmikriideese, millest sa ei loobuks?

Lemmikriideese on üks viiekümnesendine pruun T-särk, mille ostis mulle minu elukaaslane ühelt Soome kirbuturult. Lisaks hiljuti ostetud dressipüksid, mille soetasin endale Lasnamäe Rimist. Ostsin need, sest ees oli pikk sõit bändibussiga ja no oli vaja ennast eriti „koduselt“ tunda.

Kui palju sa riietele raha kulutad?

Raha kulutan riietele ilmselt vähe, sest ma ei ole selline mees, kes läheks kindla teadmisega endale rõivaid hankima.

Mis on olnud sinu kõige kallim moeost?

Kõige kallim ja ilmselt ka kõige lollim ost on olnud ühed nahkpüksid. See kõik sai alguse umbes 14 aastat tagasi. Mu onu on olnud alati üks korralik rockabilly-vend ja kandnud igasuguseid huvitavaid sellele ajastule vastavaid riideesemeid. Ühel heal päeval otsustasin, oma onu eeskujul, et ostan endale ka nahkpüksid, mis maksid tolle aja kohta ikka väga suure summa. Tegu oli pigem pool hiphopi-pükstega, sest need olid küllaltki laiad. Käisin nendega isegi diskol ja jäin paljudele tüdrukutele silma. Olin üldse tol ajal eriti cool mees oma arvates. Ilmselt oli käsil eneseotsimise aeg ja ega ma üle kahe korra nende pükstega ei käinud. Igatahes on need mul alles ja on käinud nii mõnelgi stiilipeol, nii minu kui ka sõprade jalas. Praegu ootavad need oma aega, usun, et millalgi näevad need püksid veel isegi lavalaudu.

Kaua sa hommikuti riideid valid? Kas sul läheb riiete sobitamise peale aega või haarad kapist ettejuhtuvad esemed?

Sobitamisega on pigem nii, et mu riided sobivad üldiselt omavahel hästi kokku ja ega ma üle viie minuti sobitamise peale aega raiska. Hea, kui ma peeglist mööda minnes korra pilgu peale viskan. Seda, et mu juuksed alatasa sassis on, avastan ka alati lifti peeglist, sõites üles stuudiosse.

Mida on kallid inimesed sulle kinkinud? Kas soovid pigem hinnalisi asju või hingelisi asju?

Parim kink on vaieldamatult koer. Jackson (Jack Russeli terjer – toim) on kingitus sünnipäevaks ja on juba viimased kuus aastat iga päev mu meelt rõõmustanud. Sellist kingitust on raske üle trumbata.

Mida arvad sellest, et mehed kannavad ehteid? Milline ehe sind ehib?

Ma ei ole ehete kandja. Kunagi ammu tegin kõrva augu ja kandsin kõrvarõngast ja seegi kadus sealt päris ruttu. Nagu mõne kaelaehte või sõrmuse külge panen, tunnen ennast kuidagi võltsilt ja kammitsetult. Ehted ei ole kindlasti minu jaoks.

Mis on sinu kalleim aksessuaar?

Ma pean lugejate kurvastuseks tõdema, et ma kannan aksessuaarina ainult käekella ja päikeseprille. Kuigi need on odavad, on need minu jaoks kallid, sest käekell on mugav ja päikeseprillid head. Päikeseprillid ostsin Afganistanis turult ja vaevalt need üle mõne dollari maksid, aga see-eest on need väga head ja mugavad.

Palju sa oma keha ja vaimu eest hoolt kannad ja mida sa nende nimel teed?

Keha ja vaimu eest hoolitsen sellega, et oleksin võimalikult stressivaba ja magaksin korralikult. Proovin ööpäevas oma vajalikud tunnid alati täis magada. Niipalju kui võimalik, tegeleda ka spordiga. Kui ilmad on soojad, ajan oma toimetamised ära jalgrattaga liigeldes. See hoiab tervena nii vaimu kui keha.

Sul on palju esinemisi, eriti õhtuti, kuidas sa ennast vormis hoiad?

Vormis hoiangi ennast öiste esinemistega. Ma tean, et mida aeg edasi, seda rohkem peab hakkama panema rõhku sellele, et jõuaks teha laval seda, mida teha tahaks. Vahepeal käisin koos treeneriga enda kohta päris jõudsasti trenni tegemas, kuid mingil hetkel tuli paus sisse ja sinna ta jäi. Nüüd aga on plaan jälle korralikult hakata tegutsema ja jällegi koos treeneriga, sest üksinda mul väga järjekindlust ei ole.

Kui suurt rõhku pöörad oma välimusele? Millised on sinu igahommikused ilutoimingud?

Igahommikune ilutoiming on korralik tass kohvi ja külm dušš. Selles mõttes olen ma ilmselt ikka täiesti tavaline eesti mees. Ilutoiminguteks võib äkki ka seda lugeda, kui ma hommikul mõne ilusa laulu teen või ilusa ilmaga koeraga jalutamas käin? Sellisel juhul on neid ilutoiminguid hommikuti rohkem!

Kui palju sa kulutad kosmeetika peale? Millist kosmeetikat üldse ostad?

No kui kätekreem on kosmeetika, siis seda ikka vahel ostan, veel leidsin vannitoast meestele mõeldud silmakreemi. Keegi on selle mulle ilmselt kinkinud. Kulutan kosmeetika peale raha vähe, sest ega ma järjepidev kreemitaja ei ole ja õnneks nahk ka selline, et pole väga kreemi vaja. Ma olen lugenud, et inimene peab päevas palju vett jooma, siis on kõik OK ja minu puhul on see hea, sest vesi on minu vaieldamatu lemmikjook.

Kas külastad mõnikord ka salonge või spaasid?

Jah, ma käin juuksuri juures ja näen teda vastavalt vajadusele. Üldiselt on mu juuksur teadlik, et näeb mind harva, ja lõikab mu juukseid nii, et ma vahepeal päris ära ei metsistuks. Massaažis olen mõned korrad ka käinud, kuid spaadesse satun harva.

Kas oled lasknud endale mõnel naisterahval riideid valida või võtnud kuulda moesoovitusi?

Olen. Esiteks on mind riietanud eri aegadel erinevad eesti naissoost stilistid ja olen neid ilmselt ka kuulda võtnud. Üldiselt ma ütlen alati, kui tunnen, et midagi mulle kindlasti ei sobi või tunnen ennast mõnes riideesemes võõrana. Lisaks on mulle mu elukaaslane koju toonud eri riideesemeid ja olen need ka kiiresti omaks võtnud.

Mida märkad naise juures kõige esimesena?

Ilmselt ikka nägu, sest iga uue inimesega kohtudes jälgid ju kõigepealt nägu, et kas on tuttav või võõras.

Milline naine võtab jalust nõrgaks?

Üks tugev naine, kes jaksab sellise löögi anda, et võtab jalust nõrgaks.

Milline riietus muudab naise vastupandamatuks?

Ma pigem arvan, et üks vastupandamatu naine kannab ükskõik mis riide ise välja.

 

 

Tekst: Gaida Talu

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping sügis 2013

Sarnased artiklid