Stilist ja moemaan Ženja Fokin tahtis noorena saada koeraks!

11 kommentaari
Stilist ja moemaan Ženja Fokin tahtis noorena saada koeraks!

Lugeja küsimustele vastab tuntud moemaan ja stilist Ženja Fokin. „Kunas mu professioon on seotud moega, erinevate fotolavastuste ja imagoloogiliste lahenditega siis tulistan!”

Lugejate küsimustele vastab tuntud moemaan ja stilist Ženja Fokin. „Kuna mu professioon on seotud moega, erinevate fotolavastuste ja imagoloogiliste lahenditega, siis tulistan!”
 
 
Kas see ongi see amet, mida pead nüüd terve elu?

Kahjuks tänases hetkes ei mõtle ma oma tervele elule ette ära –  ÄRGE KEEGI ÜLE MÕELGE! ELAGE TÄNASES HETKES, ELAGE! Praegune aeg toob ette paar suuremat projekti ning nr. 1 on lõpetada Tallinna Ülikool, kunstide instituut, koreograafia õppetool!

Milline soeng on praegu moes?

Soengutrendidest on  möödumas lühikeste soengute hullustus, a´la Bob Caree, mille kandsid kuulsaks V. Beckham, Rihanna jne. Kuid üldpildis on aktuaalsed jällegi puhtus, lihtsakoelisus ja terved juuksed! Palju on ka trende, mis kanduvad ajaloos tagasi, üks tugevamaid kindlasti 30ndate hõng.
Kuid soengutrendidega tasub olla kursis, see ju suur osa meie üldisest tervikust – aprilli lõpus saab näha suurejoonelist juuksetrendide show’d – Make Your I.D by Denis Kovalenko & Igor Zahharov.

Kelle tuntud inimese stiili imetled? Kes on Eesti kõige stiilsemad inimesed?
Mulle ei meeldi inimesi sildistada, sest tegemist ei ole koerte või kasside näitusega, kus rosette jagatakse.
Kuid on inimesi, kes mind inspireerivad või lihtsalt avaldab muljet nende maitsekus ja stiilitaju. Mind lööb pahviks näitlejanna Britta Vahuri loomulikkus ja selline õhkõrn naiselikkus. Kindlasti lauljatarid Maarja-Liis Ilus ja Eda-Ines Etti charmante naised, kes kiire elutempo juures on väga silmapaistvad, vapustavalt ilusad ning stiilsed. Naiselikkuse etalonideks on kindlasti veel Margit Hakomaa – tugev isiksus, intensiivne sära, loomulikkus.
 
Riietuse puhul võid panna ükskõik mis brände selga, või lausa kanda käes suurt FIRMA SILTI! Kuid alustame ikkagi algusest – riietuse kannab välja ikkagi kandja ise, mitte vastupidi.
Stiilne inimene näeb isegi klounikostüümi kandes PIMESTAV välja!

Mis on suve kuumim aksessuaar?
Retro-hõngulised päikeseprillid – MUST HAVE!
Viimane kollektsioon Marc Jacobs’ilt geomeetriliste mustritega, veidikene retrohõngulised päikeseprillid.

Sooviksi teada, mida peaks tähele panema riietuse valikul laiade õlgadega naised. Kuidas ülakeha ja alakeha omavahel tasakaalu saaks?
Üldse kõikide vormide suhtes peaksite olema õnnelikud! Kõik ei pea olema vitsaga löödud ning näljutama kui piitsavarred!

Riietuse ja väljanägemise suhtes saab siiski mängida ja panna rõhku teatud kehaosadele. Erinevad aksessuaarid on kindla peale minek. Kui teil ripub kaelas mingi efektne ripats on juba garanteeritud, et see tõmbab tähelepanu endale. Liiga liibuvaid kangaid tasuks vältida, sest need toovad vormi veel paremini esile. Soovituslik on kanda erinevad mustreid ja huvitavaid detaile.

Jaga mõningaid moesoovitusi tulevaks kevadeks ja suveks. Mis on IN, mis OUT?
Võidukäiku soosib ka algaval hooajal boheemlaslik stiil, palju laialõikelisi toppe, kantri-teematika – süüdimatu looduslaps, vävid, kirevus, energia.

Mis on su lemmikvärv?
Mu lemmikvärv on vahelduv, palju eelistan musta aastaajast hoolimata. Hetkel kuuluvad lemmikute hulka karamelli-pruun, vana-kooli-hall, pleekinud roosa ja muidugi neoonkollane.

Milline on Su lemmikbränd?
Tegelikult brändihullustus mul puudub, kuid Tallinnas võib leida palju huvitavaid asju Rotermanni kaubamajast.
Praegu muidu olen pöördes kogu YSL päikeseprillide kollektsioonist, sest sellel on nii retrohõnguline, uskumatu ja aegumatu disain – puhas klassika.
Ja elustiili kohapealt pakub pinget  Reeboki „Shop In Shop” Tallinna Kaubamaja Spordimaailmas. Kuid armastan ka kodumaist toodangut, mida meil leida võib täitsa kesklinnast kauplusest Nu Nordic.

Kui palju Sa ise riietumisel trendidest lähtud?
On olemas trend, mis vaheldub, 2 hooaega, kus muutub riiete tonaalsus, kuid riided jäävad ikka samaks tegelikult. Teksad on ikka samad teksad, mis nad olid aasta aega tagasi.
Seega ei saa segi ajada omavahel trendi ja stiili! Trend on kaduv nähtus, stiil aga jääv!

Millist värvi jalanõusid (ketse vms) võiksid noored kanda?

Ketsid! Eelistame Eestimaist, ikka Muhu tikandiga.
Kuid netipoodides on samuti saadaval väga huvitavaid lahendeid, erinevate aplikatsioonidega ning kaupluses Reede peaks leiduma isegi väga unikaaseid ja omapäraseid esksemplare.

Mida võiksid pikad tüdrukud kanda ja mis värve?

Pikkadel tüdrukutel on ju pikad jalad: moekeeles nimetame neid hellitavalt koibadeks, pikad tüdrukud = koljatid, pilvelõhkujad.
Kindlasti on märksõnaks minimalism. Pikale inimsele üldse pane selga, mida tahad! Vahel on kompleksid pikkade käte pärast, kuid kõik peab ju olema tasakaalus. Seega mitte häbeneda oma pikkust, ning kontsad lisavad asjale veel rohkem volüümi juurde!

Mida soovitad kanda paksematel naistel?

Moe seisukohalt on hetkel poelettidel saadaval just vorme soosivad riided, ehk kõikvõimalikke laiemalõikelisi toppe! Seppälä kaupluses on lausa spetsiaalne moeliin – Great Girls :)
Kui oled pisut volüümikam, siis palun mitte panna pihavööd, sest see just enam rõhutab su ümbermõõtu.
 
Kelleks sa noorena saada tahtsid?
Tahtsin olla koer, sest loomad on alati väga avatud, ausad ning siirad! Kui nüüd ametist rääkida, siis kindlasti: kosmonaudiks, sest lendamine ja lennukus on alati minu isikuomadused.

Miks sa stilistiks hakkasid? Kus sa seda õppinud oled?
Stilistiks ei õpita, vaid saadakse. Olen osalenud väga paljudes projektides, seda suurema ja väikesema kaliibriga. Täiustanud ennast iseseisvalt pidevalt, viibides erinevatel moenädalatel.
Paberite järgi – loodetavasti – peaksin saama sel kevadel koreograafi paberid! Ja moega olen kindlasti alati seotud!

Kas nn “inimene tänavalt” saab ka kasutada Sinu teenust stilistina? Mis selline teenus maksab?
Selliseid stilistika-aktsioone korraldatakse ikka, tavaliselt enne lõpetamisi jms, kus siis kauplustes on kohal stilistid, meikarid ja juuksurid.

 

Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja