Sugarhill Gang tuleb Eestisse!

Klubi CatHouse ja ajakiri Playboy lõid uue üritustesarja, kus kõigil muusikagurmaanidel on koju kätte toodud võimalus näha oma silmaga muusikamaailma suuri ja vägevaid! Ürituse avapauguna 10. detsembril vallutavad lavalauad tõelised ristiisad, esimesed hiphopi superstaarid Wonder Mike, Master Gee ja HenDogg, ehk The Sugarhill Gang! Sten-Erik Jantson, kes on staaridega peale nende esimest kontserti Eestis kaks aastat suhelnud, käis eelmisel nädalal New York'is staaridega isiklikult kohtumas ning rääkis sellest ka Buduaarile.

 

 

Klubi CatHouse ja ajakiri Playboy lõid uue üritustesarja, kus kõigil muusikagurmaanidel on koju kätte toodud võimalus näha oma silmaga muusikamaailma suuri ja vägevaid! Ürituse avapauguna 10. detsembril vallutavad lavalauad tõelised ristiisad, esimesed hiphopi superstaarid Wonder Mike, Master Gee ja HenDogg, ehk The Sugarhill Gang! Sten-Erik Jantson, kes on staaridega peale nende esimest kontserti Eestis kaks aastat suhelnud, käis eelmisel nädalal New York’is staaridega isiklikult kohtumas ning rääkis sellest ka Buduaarile.

1979. aastal hüppas Sugarhill Gang üle kujuteldava seina, mis lahutas hiphopi muusikat põhivoolust, tulles välja maailmakuulsa räpphitiga „Rapper’s Delight”. Lugu avas ukse 20. sajandi kõige populaarsemale ja võimsamale muusikastiilile. Tegemist oli esimese räpplauluga, mida mängiti raadiotes ja telesaadetes, tutvustades uut ja põnevat muusikastiili laiemale üldsusele. „Rapper’s Delight” on muusikaajaloo üks suurimaid hitte, mida müüdi 1979. aastal 60 000 eksemplari päevas ja praeguseks on seda müüdud üle 8 miljoni. See aitas rajada teed paljudele noortele ja edasipüüdlikele räpparitele ning tutvustada hiphopkultuuri laiemale publikule. Sugarhill Gangi liikmed kehastavad hiphopkultuuri, millel puudub igasugune sallivus kuritegevuse vastu. Nende mõju kõikidele räppmuusika aspektidele on hindamatu, sest nemad tõid räpi mainstream’i. 2009. aastal, pärast 30 aasta möödumist suurest vallutusretkest muusikamaailma tippu, jõudsid härrased taas vägevate hulka koos DJ Bob Sinclairi ja nende ühise megahitiga „LaLa Song”!

Ürituse korraldaja Sten-Erik Jantson kohtus koos Martin Müürsepa ja Joel Lindperega eelmisel nädalal legendaarsete muusikutega ning tema sõnul polnud neid raske nõusse saada, et nad taas Eestisse esinema tuleks. “Meil oli New Yorgi ühes kõrgeimas restoranis äärmiselt meeldiv õhtusöök, kus tutvustasin oma sõpradele legendaarseid mehi ja toimus vennastumine! Neid oli esinema saada äärmiselt lihtne, sest olen korra juba nende kontserti Eestis korraldanud ja sealt edasi ka meestega kaks aastat suhelnud! Tegemist on superlahedate, TÕELISTE LEGENDIDEGA ja on tõeline au tunda mehi, kes on olnud ühed suurimad süüdlased 21. sajandi populaarseima muusikastiili loomises! Elu on mind kokku viinud igasuguste toredate inimestega, aga kõige õnnelikum olen ma selle üle, et mu äri on mind kokku viinud selliste meestega nagu James Brown, Sugarhill Gang ja Snoop Dogg. Arvatavasti, kui ei oleks olnud neid mehi, võinuks palju head muusikamaailmas jääda juhtumata!” arvab Sten-Erik.

Sugarhill Gang tegutseb tegelikult siiani, neid tuntakse ka tänaval ära ja USA-s on neil päris palju kontserte. “Alatihti on nad poolaja artistid maiilma ühel tuntumal areenil, Madison Squer Gardenis, New York Knicks-ile! Uus lugu “La La Song” koos Bob Sinclariga tuli välja eelmisel aastal ja jõudis Euroopas erinevate riikide tabelite tippu!” Sten-Eriku sõnul pole staaridel aga suuri nõudmisi. “Neil on mõistlikud nõudmised, nagu vanakooli artistidel ikka! Ei midagi ülepingutatut! Meil on kaks kontserti, üks Tallinnas 10.12 klubis CatHouse ja teine Helsingis 11.12!” Kuna 10. detsembril on tegemist Playboy sarjas oleva üritusega, ei saa peolt puududa ilusad Playmate’id, strip-shot-poker, kaunid kehamaalingud ja loomulikult mehed, kes loovad selle õhtu metsiku vibe’i – resident-DJ-d Defkut ja Deniss Karabljoff, keda assisteerib DJ Sin-Sin!

 

Pileteid müüakse ainult kohapeal ja hinnaga 200 krooni! Uksed avatakse kell 22.00.

Lisainformatsioon ja laudade reserveerimine: www.cathouse.ee

Tene Sommer