Sündmusterohke disainiöö juba eeloleval nädalalõpul

Sündmusterohke disainiöö juba eeloleval nädalalõpul

23.-26.septembrini toimub Tallinnas, Rotermanni kvartalis V Disainiöö 20.09.2010. Eesti Disainerite Liit serveerib septembri lõpul disainiga seonduvaid põnevaid üritusi koondnimetuse all: Disain teie teenistuses. Toimumas on V disainifestival Disainiöö, mis soovib Eesti disaini nähtavaks teha ning üldsusel aidata lahti mõtestada disaini olemust. Festivali kavasse kuuluvad tavapäraste näituste ja moeetenduste kõrval ka harivad seminarid, konkursid ja töötoad. Festivali märksõnaks on süntees, mis viitab aina progresseeruvale protsessile, kus erinevad valdkonnad segunevad ja kopereeruvad ühise eesmärgi nimel. Soov on demonstreerida kuidas disainmõtlemist saab rakendada parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkonna loomisel.

23.-26. septembrini toimub Tallinnas Rotermanni kvartalis V Disainiöö 20.09.2010. Eesti Disainerite Liit serveerib septembri lõpul disainiga seonduvaid põnevaid üritusi koondnimetuse all: Disain teie teenistuses. Toimumas on V disainifestival Disainiöö, mis soovib Eesti disaini nähtavaks teha ning üldsusel aidata lahti mõtestada disaini olemust. Festivali kavasse kuuluvad tavapäraste näituste ja moeetenduste kõrval ka harivad seminarid, konkursid ja töötoad. Festivali märksõnaks on süntees, mis viitab aina progresseeruvale protsessile, kus erinevad valdkonnad segunevad ja kopereeruvad ühise eesmärgi nimel. Soov on demonstreerida kuidas disainmõtlemist saab rakendada parema füüsilise ja sotsiaalse elukeskkonna loomisel.

Festivali juhatab sisse rahvusvaheline seminar ja aastaringselt kestev töötuba Cities For All – Tallinn For All (Linnad kõigile – Tallinn kõigile), mille eesmärgiks on koondada erinevad huvigrupid lahendama Tallinna funktsionaalsuse ja ligipääsetavuse probleeme, mis ei diskrimineeriks erinevaid inimgruppe. Teise hariva teemana on fookuses disainjuhtimine. LoovEestiga korraldatud konverentsil esinevad praktiliste näidetega rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid. Töötubades tuletame disaineritele meelde käelisi oskusi visandamisel ja pakendite valmistamisel. Jätkatakse traditsiooni leida sidemeid disaini ja kulinaaria valdkonnas. Põnevusega oodatakse kaunilt pakendatud uue tervisliku Eesti eine sündi, mille loomise juures on parimad eesti kokad ja tuntud disainerid ning Hollandi materjalispetsialist.

64 nominendi hulgast valitakse Eesti parim tootedisain, parim disainiprojekt ja eeskujuliku disainjuhtimisega firma ning pidulikul gaalal antakse kätte Eesti disainiauhind Bruno. Viimaste aasate ideevälgatusi ja eestimaist uut disaini näeb lisaks Bruno nominentide näitusele ka Rotermanni Elevaatoris toimuval väljapanekul “100 meetrit disaini”. Disainioksjonilt on võimalus soetada ekstra festivali jaoks loodud unikaaldisaini. Jalgratta fantaasiaid ja taaskasutuskartonigist tooteid on võimalik näha Hollandi disaininäitustel. Portugali arhitektid püstitavad keset Rotermanni kvartalit telklinna ja esitlevad projekti DEMO_polis.

Loov energia ja kasutajakesksus vallandub moeetenduses Moedisain Teie Teenistuses ja Reet Ausi uues taaskasutuskollektsioonis  Out of Fashion. Festivalil tutvustatakes hotelli esinduspadja ja parima teenuse konkursside tulemusi.

Disainiöö lõpetamispäeval toimub esmakordselt filmi „Eesti disain seespoolt vaadates“ linastus. Kontaktide loomiseks ja kogemuste vahetamiseks on mitmeid klubilisi üritusi, nende hulgas populaarne Pecha Kucha õhtu.

Nagu juba tavaks saanud toimuvad Disainiöö üritused hilisõhtuni ka linna teistes galeriides ning varahommikuni on avatud disainiööklubi.

 

Buduaar.ee