Superautokuningas Pagani külastas Tallinna!

Superautokuningas Pagani külastas Tallinna!

1992.a. asutas Argentiina päritolu Horacio Pagani ettevõtte, mis toodab tänaseks nii eksklusiivseid hüperautosid, et neid ei saa enesele lubada ka maailma kõige rikkamad. Tallinna külastus sai teoks seoses rahvusvahelise Eesti sõprade kohtumisega.  

1992. a. asutas Argentiina päritolu Horacio Pagani ettevõtte, mis toodab tänaseks nii eksklusiivseid hüperautosid, et neid ei saa enesele lubada ka maailma kõige rikkamad. Tallinna külastus sai teoks seoses rahvusvahelise Eesti sõprade kohtumisega.

Horacio firma Modena Design, mis muu hulgas tarnib ka Ferrarile süsinikkiust detaile, asub Põhja-Itaalias. Mees pole autonduses mingi võhik, sest ta on loonud näiteks ka maailma esimese süsinikkiust kerega tänavaauto – Lamorghini Countach Evoluzione. Keegi aga ei uskunud, et Ferraridele ja Lamborghinidele on vastast – kuid nagu näha, siis on ja see mees on nende superautode looja, mille hinnad algavad umbes 1 miljonist eurost. Pagani Zondast on tõepoolest olemas ka kallemaidki autosid, ent neid ehitatakse suuremates ettevõtetes nagu näiteks Aston Martin, kus härra Aston Martinit polegi kunagi olnud. Härra Paganiga võib võrrelda vast ainult rootslast Christian von Koenigseggi, kellenimelisi hüperautosid Eestigi registrisse kirjutatud. 

Horacio Pagani viibis Eestis koos oma autoärimehest hea sõbra Mario Guarnieriga. Guarnieri firma on Hispaanias ka ainus Pagani hüperautode edasimüüja. Horacio ja Mario osalesid Margus Reinsalu eksklusiivsel kutsel 18.-20. augustini Tallinnas toimunud rahvusvahelisel Eesti sõprade kohtumisel. Pagani andis Buduaarile ka põgusa kommentaari pealinna kohta: “Mulle väga meeldib Tallinn ja eestlased ning ma oleks isegi huvitatud noorte disainerite ideedest tulevikus.” 

Buduaar.ee