Superstaar Anne Veski üllitas uue albumi!

Kui Eestis üldse on superstaare, siis kahtlemata on selleks Anne Veski. Möödunud kevadel tähistas lauljatar oma 30. lava-aastat ning publikust tulvil saalid ja lillesülemid tõestasid Anne jätkuvat populaarsust.

Kui Eestis üldse on superstaare, siis kahtlemata on selleks Anne Veski. Möödunud kevadel tähistas lauljatar oma 30. lava-aastat ning publikust tulvil saalid ja lillesülemid tõestasid Anne jätkuvat populaarsust.

Nüüd on Anne Veskilt ilmunud uus album “Ingleid ei…”. Kuigi väljastatud on küll lauljatari parimate lugudega kogumikke, ilmus viimane sooloalbum viis aastat tagasi. Plaadil kõlavad kuusteist eht-annelikku ja perfektselt esitatud laulu nii Eesti kui Vene autorite sulest.

Uue albumi valmimine on olnud heas mõttes pikaldane protsess. ”Koos kaastöötaja Ain Tammessoniga oleme viimase paari aasta jooksul parimad lood salvestanud ning lõpuks koguneski neid terve plaaditäis,” kommenteeris Anne Veski. Tammessoniga on Anne koostöö kestnud juba 25 aastat, mitmete lugude muusika on ka Tammessoni kirjutatud, enamus aga tema arranžeeritud ja produtseeritud.

Albumi nimilugu ”Ingleid ei…” on juba hitistaatusesse jõudnud ning on ka Veski enda üks lemmikuid. Originaalis on tegemist Uljana Karakosi kirjutatud tunnusmeloodiaga populaarsele Vene teleseriaalile. Annele sattus aga laul Vene telesaatest ”Tõ Superstar” (”Sina, superstaar”), kus ühe saateteemana tuli osalejatel esitada laul filmist. Veski esitatud versioon on idanaabrite juures kõvasti populaarsust kogunud. Laulu eestikeelne tekst on pärit Owe Peterselli sulest.

Annel on aga hea meel, et lõpuks said plaadile ka lood, mida ta on kontserditel esitanud ning mille kohta inimesed on pärinud, et millal need helikandjale jõuavad, nagu näiteks ”Mul on teine”. Albumis ”Ingleid ei…” ei pea küll pettuma ükski Anne Veski austaja. Nagu juba viimased 30 aastat, on Anne esitusstiil ikka ehe, siiras, jõuline ja särav. Anne soovib, et see album tekitaks kuulajates ennekõike hea meeleolu: ”Nagu olen oma tuttavatelt kuulnud, kui tahetakse, et seltskonnas oleks kõikidel hea tuju, siis pannakse ikka Veski plaat mängima.”


Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja