Suurbritannias hoidis ema poega aastaid põhjuseta ratastoolis

6 kommentaari

Suurbritannias paljastus juhtum, kus üks ema hoidis oma täiesti tervet
last aastaid ratastoolis. Naise sellise käitumise põhjuseks oli kartus,
et laps iseseisvub, vahendab elu24. Inglannal õnnestus arste veenda, et ta poeg kannatab raske haiguse käes
ega suuda iseseisvalt kõndida. Ema ütles arstidele, et lapsel on
krambihood. Arstid määrasid erinevaid ravimeid, mille abil ema oma last
kontrolli all hoidis.

Suurbritannias paljastus juhtum, kus üks ema hoidis oma täiesti tervet last aastaid ratastoolis. Naise sellise käitumise põhjuseks oli kartus, et laps iseseisvub, vahendab elu24 .

Inglannal õnnestus arste veenda, et ta poeg kannatab raske haiguse käes ega suuda iseseisvalt kõndida. Ema ütles arstidele, et lapsel on krambihood. Arstid määrasid erinevaid ravimeid, mille abil ema oma last kontrolli all hoidis.

Vale paljastus, kui laps sai kogemata ravimite üledoosi. Ema kutsus kiirabi ja arstid märkasid, et naine püüdis peita seda suurt ravimihulka, mis ta pojale sisse söötis.

Kiirabiarstid kutsusid politsei, kes suunas naise psühhiaatrilisse kontrolli. Inglanna tunnistas psühhiaatrile, et valetas lapse haigus kohta, kuna kartis lapse iseseisvumist.

Juhtum jõudis kohtusse ja kohus määras naisele nelja aasta pikkuse vangistuse lapse julma kohtlemise ja eluohtlike ravimikoguste andmise eest.

Sotsiaaltöötajad võtsid poja emalt ära. Arstide sõnul pole lapse füüsilise tervisega probleeme, kuid ratastoolis olemisest tekkinud psüühilisest traumast paranemine võib võtta aastaid. Uuringud näitasid, et ema hakkas lapsega kummaliselt käituma siis, kui poeg oli kolmeaastane. Ta hakkas last ratastooli panema ja lapse haiguse kohta küsinutele vastas, et ta lapsel käivad krambihood ning ta ei saa kõndida.

/Toimetas Merili Sultsing/