Tahad teada, millised on vingemad meigitrendid? Meikar Kaia Triisa annab nõu!

Tahad teada, millised on vingemad meigitrendid? Meikar Kaia Triisa annab nõu!

Online-intervjuu küsimustele vastas tuntud jumestaja ja meigikunstnik Kaia Triisa. Kui paljude silmis on Kaia meelde jäänud kui skandaalne pidutseja ja “aasta müsteeriumi” peategelane, siis tegelikult see nii ei ole. Kaia on meeletult hea meigioskusega naine, kellel on välja kununenud oma stiil,suurepärased meigivõtted ja teadmised. Kaia oskab oma tööd ja teeb seda armastusega.

Online-intervjuu küsimustele vastas tuntud jumestaja ja meigikunstnik Kaia Triisa. Kui paljude on Kaia meelde jäänud kui skandaalne pidutseja ja “aasta müsteeriumi” peategelane, siis tegelikult see nii ei ole. Kaia on meeletult heade meikimisoskustega naine, kellel on välja kujunenud oma stiil, suurepärased meigivõtted ja teadmised. Kaia oskab oma tööd ja teeb seda armastusega.

 

Kuidas teha tavameiki nii, et silmad näiksid suuremana?
Hästi palju oleneb silmakujust. Visuaalselt saab alati nn silma „ petta“ heledate toonidega, sest silmameigi puhul heledad toonid toovad silma esile ja teevad suuremaks. Vältida tuleks tumedat pliiatsijoont silma alumisel limaskestal. Alati aitab kaasa ka nii alumiste kui ülemiste ripsmete värvimine. Kui on soov/harjumus kasutada silmapliiatsit, siis tuleks silmapliiatsiga joon tõmmata ripsmete alla, mitte limaskesta peale! Limaskestale võib proovida valget pliiatsit näiteks.


Mis on teie arvates üks suurimaid moe-ja meigiapsakaid, mida vaadata on ikka väga jube?

Moeapsakas. Kui pingutatakse üle liigse moejärgimisega! Paljudel meist lihtsalt ei sobi kõik see ilus ja ahvatlev, mis modellide seljas toimib. Selle tagajärjel võime lihtsalt kohmakad välja näha. Meigiapsakas – liialdamine isepruunistavate kreemidega ja mitu tooni tumedamad jumestus/puuderkreemid!

Milliseid värvitoone soovitaksid selleks kevadeks? Näiteks üünelakkide puhul? Mis võiks olla selle kevade NIPP?
Kevadeks ikka kõik värvid välja. Meigis on värsked toonid moes, samas toimib alati ka klassikaline suitsusilm. Näiteks asendada must toon pruunikate või lillakate toonidega. Mood pole tüdinenud ka laineri joonest. Märksõnadeks võiksid siiski olla värskus, õhetunud põsed, kerge pärlmutter silm, läbikumav meigipõhi, matid või siis just hästi huuleläikelised huuled.
Küünelakkide puhul on ikka jätkuvalt teema must, tumelilla, tumepunane jne. Kevadeks aga ka matid erksad toonid. Väga popiks on kujunenud kollane küünelakk ja küünte eri värvi värvimine! Erk roosa ja -oranž pole ka see kevad kuskile kadunud!
NIPP –  Üritada olla õnnelik! Olla üle sellest meeletust majanduslangusest, millest kõik räägivad ja üritada leida enesega rahulolu. Kui see mingil põhjusel ei õnnestu, siis alati toimib enda ilusaks tegemine: värske maniküür, kerge meik, kontsad alla ja kleit selga!

Kui palju läheks maksma üks normaalne/korralik lõpupeo meik?
Ma teiste eest ei oska rääkida, aga olenevalt kohast ja tegijast kuskil nii 100-500 krooni vahel!

Kuidas hõredad kulmud enda kasuks tööle panna, pliiatsiga tegemine jätab ebaloomuliku mulje?
Kui sa ei tunne ennast väga kindlalt pliiatsiga kulmukaare joonistamisel, aitab alati ka pruunikam matt lauvärv! Lauvärviga on võimalik  kulumukaare kuju natukene laiemaks ja ka vajaduse korral pikemaks joonistada, jätamata ebaloomulikku muljet ning värv annab ka ühtlase tulemuse täites kulumkarvade vahelised kohad. Lauvärvi kasutamisel oleks hea kasutada nn lõigatud otsaga pintslit, millega oleks hea oma loomuliku kaart jälgida.


Kuidas saada ideaalne meigipõhi? (et nahk koledaks, krobeliseks ja just kui maskina ei jääks)

Kõik algab korralikust näohooldusest, sest ega meik 100% imet tee! Kui sul on probleemsem nahk, aitab korrapärane näohooldus, sh pärast pidu meigiga mitte magama minemine! Koorimine ja erinevad maskid aitavad ühtlustada nahapinda.
Meigipõhjani jõudes ei tohiks jumestuskreemi või siis puuderkreemi pealt kokku hoida. Jumestuskreemi kasutamisel ei tohiks unustada ka puudri kasutamist. Puuder matistab ja ühtlustab näo pinna ning põsepõuna või päikespuudrit on puuderdatud näole palju lihtsam ja mugavam kanda nii, et nägu laiguline ei jääks.

Sinu lemmik huulepulk, mark ja värv?

Mul neid lemmikuid palju, aga viimasel ajal olen kasutanud  erksaid YSL‘ Rouge Pur Pure  Lipstick Spf 8  nr 21, 52, 22, 135, Mac’i Amplified ja Diori ning Victoria Secrets’i huuleläikeid.


Kas teete eratellimuste peale ka tööd? Ning palju üks korralik peomeik maksab?

Teen eratellimusi ning peomeigi hind oleneb meigist, mille soov teil on.


Millised lauvärvid sobivad väga heledale näole? Milline on parim ripsmetušš? Millist näohooldust teed igapäevaselt?

Ega väga palju naha toonist olenegi. Pigem silmakujust, värvist, näokujust ning inimese olemusest. Kindlapeale minek on alati heledamad külmad toonid ning sinakate silmade puhul tuleks vältida tugevama pigmendi ja tooniga roosakaid värve. Muidu tekib nutetud silma efekt. Parim ripsmetušš oleneb täiesti sellest, millist tulemust soovitakse. Loomulikuma efekti saavutamiskes pole väga vahet, millist toodet kasutada. Efektseid ja tihedaid ripsmeid saab saavutada väga hästi näiteks Bourjois’ Volume Clubbing ripsmetušiga, ilus tulemus jääb ka Lancome’i Hypnose tušši kasutades. Ühesõnaga – häid ripsmetušše on palju ning vastavalt firmamärgile ning hinnaklaasile leiab igaüks endale midagi sobivat!

Kuidas Sul õnnestus saada edukaks jumestajaks, millest alustasid? On sul mingeid nõuandeid, mida jagada algajatele jumestajatele?
Arvan, et edukaks saadamiseni on mul veel pikk tee minna. Pigem olen jala lihtsalt ukse vahele saanud. Mina alsutasin nullist – puudus igasugune kokkupuude meigindusega, kuni tekkis võimalus töötada Make Up Store’Ii brändiga. Alustasin erinevate toodete ja tekstuuride tundma õppimisega, otsisin Internetist teoreetilist materjali ning üritasin võimalikult palju sõbrannade peal kätt harjutada. Nõuandeks kannatlikust kindlasti ja loovust. Jumestaja amet pole kõige kergemate killast ja kindlasti mitte nii glamuurne kui see esmapilgul tunduda võib.

Mul on üpris tumedad silmaümbrused. Äkki oskate soovitada mõnd head peitepulka, mis kataks just tumedad silmaalused ja poleks väga kallis?
Tumedate silmaaluste puhul pole peitepulk väga suureks abiks. Kasutada tuleks neutralisaatorit, mis on spetsiaalselt mõeldud tumedate silmaaluste jaoks. Mingil määral aitab ka valgustpeegeldav pliiats, aga kui ikka geenide poolt tumedat silmaalused on, soovitaksin eelkõige kasutada jumestuskreemi alla roosakat neutralisaatorit, mis neutraliseerib tumedat pigmenti. Neutraliseerija töö põhimõte on lihtne – kasutatakse vastandvärve, ehk lisaks põhivärvi pigmendile lisatakse veidi vastandvärvi pigmenti. Näiteks tumeda silmaaluse puhul peaks neutraliseerija olema roosakat-oranži tooni. Võib kasutada ka ilma jumestus- või puuderkreemita. Neutralisaatoreid võib leida erinevatelt brändidelt. Võimaluse korral soovitaksin näiteks Make Up Store’i, MAC’i või Cinema Secrets’i toodet.


Millised kulmud hetkel moes on?

Kulmud olenevad paljuski inimese näokujust. Alati ei pruugi sobida see, mis on moes. 50ndate nn Marilyn Monroe kulumukaar on tagasi. Pigem selline lopsaks, kui millimeetri paksuseks kitkutud triip. Palju on heledat, aga kellele meeldib konkreetne kulmukaar, on tooni puhul abiks oma juuksejuure toon.


Kas sel kevadel tasuks osta matt vòi läikiv huulepulk? Mulle tundub, et huuleläige ei ole enam eriti moes.
Mina soovitaksin matti huulepulka ja läiget. Matt huulepulk on hetkel moes, huuleläiget on aga mugav kasutada ja toimib alati, kui just pole plaanis oma kallimaga romantikat tegema minna.

Milliseid lauvärvi toone soovitad roheliste silmadega naistele?
Kui on soov oma silmavärvi esile tuua, sobivad rohelised, kollakad, kuldsed, punakad, oranžid ja pruunikad toonid. Olenevalt sellest, kas tegu on mattide või pärlmutter toonidega. Vastandvärvid toovad alati oma silmavärvi esile!

Kui mul on kuiv nahk, arvestades praegusi ilmaolusi, siis millist puudrit peaksin kasutama/või midagi muud, et nahk siledam ja ilusam jääks?
Kuiva naha puhul tuleks eelnevalt kindlasti kasutada niisutavat näokreemi, et vältida naha ketendamist. Jumestukreemina võiks kasutada õlibaasil jumestuskreemi, mis aitab kaitsta näonahka tuule ja külma eest. Puudri kohapealt võib olla nii kivipuuder kui ka tolmpuuder.

Tere. Kas meestele on ka mõeldud mingisugused näotooted?
Ikka on! Paljudel firmadel on kohe meeste jaoks eraldi liin, kust võib leida kõiki erinevaid tooteid nii näole kui kehale. Dekoratiivkosmeetika puhul võivad mehed vabalt  kasutada ka naistele mõeldud peitepulki, jumestuskreeme ja puudrit. Kui on ikka probleemne nahk, ei tohiks häbeneda erinevate toodete kasutamist!

Mis firma toodetega on kõige parem suitsusilmi teha ja mis hinnaklassi need jääksid?
Suitsusilma puhul on vaja  ükskõik millist tumedamat lauvärvi (ei pea olema ilmtingimata must), musta pliiiatsit ja heledamat värvi kulmuluule kandmiseks. Sobivad ükskõik mis brändi tooted, vahe on ainult selles, et kallima hinnaklassi lauvärvid on üldjuhul tugevama pigmendisisaldusega. Must pliiats ei tohiks olla väga kõva. Suitsusilma puhul on kõige tähtsam must lainerijoon nii ülemisel laul, võimalikult lähedal ripsmetele ning   alumisel limaskestal. Mõlemad lainerijooned hajutatakse korralikult ning peale kantakse tumedamat värvi kuni nn silma koopani, sealt edasi sujuvalt kuni kulmudeni kantakse heledat tooni. Tähtis on, et hajutaksid tumeda ja heleda värvi ülemineku ilusasti kokku. Kui sa ei tunne ennast nii pädevana, siis ära võta kasutusele kohe musta lauvärvi, asenda see näiteks hallika või pruuni tooniga.


Milliste kreemidega sa oma nägu igapäevaselt hooldad?

Igapäevaselt kasutan ma Sothys’e, Shiseido ja Dr. Hauschka tooteid. Üritan võimalikult korrapäraselt külastada kosmeetikut ja võimaluse korral teen ka korra nädalas kodus mõnd maski.
Üldjuhul vistrikud tulevad siis, kui neid kõige vähema vaja on – ikka enne mõnda üritust. Selle vastu paraku ei saa. Pigem enne kui küüntega kallale minna, tasuks üritada peita mõne peitekreemiga ning oodata, kuni vistrik ise tagasi tõmbub. Lihtsalt valesti pigistamise puhul võib hiljem jääda näole arm. Oma kogemuse põhjal võin öelda, et korralik näohooldus aitab ära hoida küllaltki palju. Ja alati tasuks meik enne magamaminekut maha võtta, isegi pärast meeletut pidu, kui seda üldse teha ei viitsi. Õhtu/öö jooksul kogunenud higi ja mustus on täielik surm näonahale!

Millise firma ripsmetutikesed on Sinu arvates kõige ilusamad? Olen kuulnud, et läbisid Make Up Store’I kursuse, kas see on Sinu arvates parim koht, kus saada head õpetust?
Oleneb paljuski, millist tulemust sa soovid. Loomulikuma tulemuse puhul sobivad väga hästi näiteks Dependi ripsmetutikesed, mis peaksid olema nii 10-11 mm pikused ja igati vastuvõetava hinnaga. Kui sa aga soovid pikemaid, siis Make Up Store pakub näiteks ka 13 mm ripsmetutikesi.
Make Up Store’i kool on lihtsalt üks võimalus, paraku pole Eestis väga palju koole/ kohti, kus saaks jumestamist õppida. Lisaks eelnevale koolile on ka veel Stiili- ja meigikool ning Tiiu Luhti grimmikool. Milline neist parim on, ma ei oska öelda! Arvan, et igas koolis on võimalik õppida, kui sul vähegi huvi on ja meigikunstniku puhul oled sa eluaegne õpilane, sest pidevalt tuleb uusi materjale ja tehnikaid peale.

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja