Tahad teada Miss Estonia Kätlin Valdmetsa eksootilisest karjäärist Barcelonas?

Tahad teada Miss Estonia Kätlin Valdmetsa eksootilisest karjäärist Barcelonas?

Miss Estonia 2012 Kätlin Valdmets (24), keda meedias ka Uku Suvistega on paari pandud, lahkus kuu aega tagasi Eestist ning naudib nüüd elu hostessina päikeselises Hispaanias! Buduaar uuris Kätlini käest, kuidas ta Barcelonasse sattus, kauaks ta sinna elama plaanib jääda ja mida hostessi amet endast üldse kujutab.

Miss Estonia 2012 Kätlin Valdmets (24), keda meedias ka Uku Suvistega on paari pandud, lahkus kuu aega tagasi Eestist ning naudib nüüd elu hostessina päikeselises Hispaanias. Buduaar uuris Kätlini käest, kuidas ta Barcelonasse sattus, kauaks ta sinna elama plaanib jääda ja mida hostessi amet endast üldse kujutab.

Selgub, et Kätlin kolis Barcelonase märtsi algul ning idee Eestist lahkuda tuli väga kergelt. “Mõte mujale kolida tekkis veebruaris ehk ajal mil hakkasin tihedaid puhkuslende Tallinn-Tenerife vahet tegema. Need nädalased käimised olid väga nauditavad, eriti vinge oli see, et mul oli võimalus osa lennust nautida piloodi kõrval istudes – tänu oma kallile õele Kirsile, kes töötab lennufirmas. Mul tekkis sealses lennufirmas isegi oma väike fännklubi,” naerab Kätlin, kes viimased paar kuud on saanud igat päeva oma elust tõeliselt nautida.

Sage viibimine päikeselisel Tenerifel panigi Kätlini mõtlema – miks mitte Eestist ära kolida, kui midagi siin otseselt kinni ei hoia ja püsivaid kohustusi pole.  “Esitasin endale küsimuse: kuidas oleks, kui võtaks kõigepealt eesmärgiks üheks aastaks mujale kolida ja sealt juba edasi vaadata? Madridis olin ma varasemalt juba pool aastat elanud, kuid kahepäevane Barcelona külastus võlus mind silmapilkselt ja mõte siia kolida ei andnud rahu öösel ega päeval,” kommenteerib Kätlin, miks ta just Barcelona kasuks otsustas ja lisab: ” Eestis ei hoidnud mind tõesti miski kinni, seega pakkisin kohvrid kokku.  Isegi blenderi, mille olin värskelt soetanud, võtsin kaasa ja see juba iseenesest tähendab minu jaoks, et niipea ma kodumaale naaseda ei kavatse,” muigab Kätlin.

Kuid mida Kätlin Barcelonas üldse teeb? Millest ta elatub? “Praegu on mul tõeline õnn elada ja töötada Barcelona ühes parimas rajoonis, kus restorane ja rannabaare täis mererand on kolmeminutilise jalutuskäigu kaugusel. Ka ise töötan ühes neist. Hetkel on minu ametinimetuseks hostess ja seda ühes väga hinnatud restoran-lounge‘is. Võtan vastu külalisi, telefonikõnesid ja koostan reserveeringuid, lisaks hoolitsen selle eest, et kõik tunneksid end hästi. Minu ameti puhul on kena välimus, pidev naeratus ning organiseerimisvõime esmatähtsad,” tunnistab Kätlin, et hostessiks saavad vaid need, kes tõesti head välja näevad ning oma peaga mõtlevad.

Siiski päris nii lilleline Kätlini elu Barcelonas ka ei ole. “Ükski uus algus pole kerge ja minu töö on päris raske – pean palju pingutama ning vaeva nägema. Elu Barcelonas on väga kallis ja töö leidmine pole tegelikult sugugi kerge – see kui sul on töökoht, on siin nii-öelda “big deal”. Samas usun, et palju sõltub ikka inimese enda pealehakkamisest ja inglise keele oskus on töö leidmisel samuti suureks plussiks,” tunnistab Kätlin, kes hetkel näeb vaeva tuleviku nimel. 

Karin Karu