Tahaksid kedagi aidata või vajad abi? Liitu Õnnepangaga

Tahaksid kedagi aidata või vajad abi? Liitu Õnnepangaga

Iga meie päev koosneb väikestest tegudest. Mida rohkem on nende seas heategusid, seda parem tunne on päeva lõpus. Et teha head, ei pea ilmtingimata palju raha omama – igaühel on midagi teistele anda. Õnnepank on koht, kus kõik inimesed saavad just selliseid lihtsaid ja väikseid heategusid anda. Ja kindlasti on see ka koht, kust abi saada, sest heategu saab sündida vaid siis, kui keegi seda vajab ja hinnata oskab.  Rääkisime õnnepankuritega Birgit Tolmanni, Airi  Kivi ja Kadi Malduriga Õnnepangast ja alanud kampaaniast.

Iga meie päev koosneb väikestest tegudest. Mida rohkem on nende seas heategusid, seda parem tunne on päeva lõpus. Et teha head, ei pea ilmtingimata palju raha omama – igaühel on midagi teistele anda. Õnnepank on koht, kus kõik inimesed saavad just selliseid lihtsaid ja väikseid heategusid anda. Ja kindlasti on see ka koht, kust abi saada, sest heategu saab sündida vaid siis, kui keegi seda vajab ja hinnata oskab.


Õnnepangas algas heategude kampaania, milles ka sina saad kaasa lüüa. Suur teavituskampaaniaga „MILJON HEATEGU AASTAS“ ootab häid tegusid ja nende vastuvõtjaid. Kampaania kestab 2. detsembrini ja saab piduliku lõpusära 9.detsembril Vertigos, kus toimub Buduaari heategude galapidu.  Rääkisime õnnepankuritega Birgit Tolmanni, Airi  Kivi ja Kadi Malduriga Õnnepangast ja käesolevast kampaaniast.

Tegite algust suure kampaaniaga, kus jagate sõpruskondadele ka auhindu. Mis on selle kampaania suurem eesmärk ja kas arvate, et aasta jooksul tehakse miljon heategu Õnnepangas?
Eesmärgiks on eelkõige teadvustada, julgustada, et heategude tegemine on tegelikult meie igapäevase elu loomulik osa ja see koosneb lihtsatest tegudest, mida me kogu aeg teeme. Aasta jooksul koguneb igal inimesel hea hulk häid tegusid, mis on iseenesest mõistetavad meie sõprade ja pereliikmete jaoks, aga miks mitte teha neid ka teistele inimestele, keda me veel ei tunne. Iga oskus, mis tundub enda jaoks elementaarne ja tavaline, võib olla mõnele teisele inimesele väärtuslikuks abiks. Sõnumiks on – märka inimesi enda ümber.
Tehtud heast teost saadud positiivse emotsiooni  kogemiseks on vajalik ka kedagi, kes pakutud abi vajab. Õnnepank julgustab  ka abi küsima, sest tihti mõeldakse, et pean olema edukas ja ise kõigega hakkama saama. Kõigega pole võimalik omal jõul hakkama saada.  Näiteks trelliga, aukude puurimine ja tüüblite paigaldamine võib naisterahvale üle jõu käia, kuid meesterahvale on see väga lihtne tegevus. Läbi meie veebikeskkonna veendute, et on olemas terve hulk häid inimesi, kellel on soovi oma teadmisi, oskusi ja aega teiega jagada. Mis puutub eesmärgi täitmisesse, siis igal juhul saame me miljon hetke, mil inimesed mõtlevad enda või naabri või mõne äsja kohatud inimese õnne peale.

Millised heateod on oodatud? Teie lehel on kirjas, et asju ja esemeid te ei vahenda.  Aga kas vana asja äraandmine  vajajale polegi heategu?
Õnnepangas on oodatud kõik  head teod ja need on võrdselt väärtustatud. Miski ei ole teisest suurem või väärtuslikum, sest mõnele inimesele väikese abi osutamine võib lahendada kellegi teise suure mure. Kui asju jagades annad selle ära ja see  vahetab omanikku, siis Õnnepangas oma oskust jagades jääb see sulle endale alles ning keegi teine saab lisaks osa sinu oskusest. Õnnepangas matemaatika paika ei pea, sest seal on  jagamine hoopis korrutamine.
Näide: Õnnepanga lehelt: Tiiu: algaja mac-i kasutaja jäi hätta ID-kaardilugeja installimisel. Kas keegi aitaks? Talle vastas Anu http://www.onnepank.ee/et/need;641
Kokkuvõtlikult – Kui sul on üks õun ja mul üks õun ja me neid vahetame, siis on meil mõlemal ikka üks õun. Aga kui mul on üks oskus/mõte ja sul on üks oskus/mõte ja me neid vahetame, siis meil mõlemal on kaks oskust/mõtet. See ongi Õnnepanga põhimõte, kuidas „kapital“ kasvab.
Asjade äraandmine vajajale on väga tänuväärne tegu ja sellepärast läbi meie lehe viivad lingid õigemasse keskkonda, kus sellist vahetuskaupa ka osatakse otsida.  Meie keskendume oskuste, aja ja teadmiste vahendamisele.

Mida teete selle jaoks, et konto looja tunneks vajadust ikka ja jälle teie lehele tulla ja uusi tegusid võtta/ anda. Kuidas te mõõdate heategude arvu ja kuidas saate tagasidet?
See on meeletu suur töö, mis meil kõik veel ees on. Oleme alustanud tööd selles suunas, et tuua lehele mängulisust ning kajastada erineva valdkonna osas teadmisi asjalike artiklite näol. Kõik head ideed saavad väärilise tähelepanu osaliseks.
Ühest küljest saab tehtud tegusid mõõta väljaantavate tänutähtedega. Sageli toimub üksteise aitamine aga emaili teel ja tänud edastatakse juba personaalselt ning neid tegusid me kokku lugeda ei saa. Kirjalikud jäljed jäävad  heategude osas ka antud teemade juures. Üheks näiteks see, et sooviti saada leivaküpsetamise õpetust ja soovijale laekus palju põhjalikke õpetusi, mis on ka kõikidele teistele alatiseks nähtav. Õnnestunud lugude tagaside on saadetud ka Õnnepanga meilile ja selle üle on meil alati väga hea meel, sest meile on väga oluline, kuidas kasutajatel on läinud. Et seda kõike veelgi mugavamaks teha, siis on IT pool asunud tegutsema ka selles suunas, et oma positiivseid emotsioone on võimalik jagada kõikidele lehekülastajatele.

Kampaaniaga on võimalik võita Vertigo, Unique Stay Mihkli hotelli ja restorani Ipanema Rodizio, Grand Rose ja Viimsi Tervis SPA poolt väljapandud vaba aja veetmise auhindu endale ja oma viiele sõbrale. Mille järgi te valisite oma partnerid?
Partnerid avaldasid soovi läbi meie keskkonna head korda saata. Meie filosoofia ja väärtused kattusid nendega ka selles osas, et meie kasutajetele on oluline märgata enda ümber inimesi ja olla sõpruskonnaga koos. Partnerite heateod on seotud ideega, et inimesed veedaksid koos kvaliteetaega ja pööraksid üksteisele tähelepanu. Aasta lõpus leitakse alati aega sõpradega kohtuda ja  koos  midagi meeldivat ette võtta või siis lihtsalt koos olla. Auhinnad on ühtlasi ka meie tänu inimestele, kes usuvad heategudesse ja on seda oma sõpradelegi rääkinud. Partnerite poolt antud tänupakettide üleandmisel on meil meeldiv võimalus silmast-silma kohtudada toredate inimestega, kes meie lehel heategusid pakkudes on ka meie mõttekaaslased.

Mida siis täpsemalt tegema peab, et oma panus anda?
Kui sul on juba meie onnepank.ee lehel konto, siis sul on juba esimene samm astutud. Kutsu liituma veel viis oma sõpra, kellel veel ei ole kontot ning kes saavad kas aidata või vajavad abi. Kui sul veel kontot ei ole, siis läheb sul aega vaid mõni minut, et end läbi oma internetipanga konto või ID kaardiga esmaskordselt registreerida kasutajaks, edaspidi saad juba otse oma paroolidega sisse. Seejärel saada teele e-posti aadressile  kadi@onnepank.ee kiri oma nime ja oma sõprade nimedega, sest nii võib sul avaneda meeldiv võimalus veeta meeldejäävaid hetki oma sõprade seltsis. Kampaania küll lõpeb 2. detsembril, kuid heategusid saab Õnnepangas anda ja vastu võtta igavesti.
Kohtume Õnnepangas www.onnepank.ee  ja teeme miljon heategu aastas!

 

Krista Maldur
Buduaar.ee