Tanel Padar: ”Orkut annab võimaluse kuhugi kuuluda!”

Aina enam ja enam leiame oma vanu tuttavaid ja sõpru lisamast end sinu Orkut.com sõbraks. Buduaar uuris, miks Eesti tuntud näod seda keskkonda kasutavad ja palju meie pisikese maarjamaa vägilasi end sinna registreerinud on. Esitasime mõnele staarile Orkuti teemalised küsimused.

Aina enam ja enam leiame oma vanu tuttavaid ja sõpru lisamast end sinu Orkut.com sõbraks. Buduaar uuris, miks Eesti tuntud näod seda keskkonda kasutavad ja palju meie pisikese maarjamaa vägilasi end sinna registreerinud on. Esitasime mõnele staarile Orkuti teemalised küsimused.

Evely Ventsli
Modell

Orkutit kasutan sellepärast, et mu kõik sõbrad-tuttavad on seal koos. See on hea võimalus kontakti hoida. Uusi tuttavaid ma endale sealt küll leidnud pole. Vähemalt ei meenu!

Tanel Padar
Muusik

Orkutit kasutan juba vanast harjumusest. Eks alguses oli selleks, et vanu sõpru-tuttavaid leida ja nendega mingilgi moel kontaktis olla. Kõigi jaoks ju reaalajas aega ei jätku. Orkuti suurim miinus ja mure on see, et võid sõltuvusse jääda. Minu tutvusringkonnas on päris palju neid inimesi, kes vaatavad kõigepealt orkutit ja alles siis mailboxi. Orkuti plussiks on kindlasti see, et keskkonnas leiavad ühiste huvidega inimesed sõpru, isegi need, kellel reaalelus neid pole. Kuna teada on ka inimloomuse vajadus kuhugi kuuluda, siis annab orkut tuhandeid võimalusi selleks, et kuuluda kõikvõimalikesse slummidesse.  Ja loomulikult leida vanu sõpru-tuttavaid!

Mai Lill
Laulja

Kasutan Orkutit sellepärast, et mu enamus sõbrad teevad sama. See on kiire ja mugav suhtluskeskkond. Orkuti hea külg väljendub selles, et tuttavate sünnipäevad on näha. Üks asi mis mulle Orkut.com-i juures ei meeldi, on tüütud välismaalased, kes püüavad sõbruneda.

Taavi Peterson
Muusik

Muidu kasutan seda vähe. Vahel vaatan, mis sõprade poolt kirjutatakse. Järsku keegi tahab midagi öelda või kontakti saada. Sünnipäevi ju kõiki näiteks ei tea. Myspace meeldib mulle rohkem. Palju asjalikum!

Mart Haber
Disainer

Orkut võib väga meeldivalt üllatada. Näiteks lapsepõlve sõber või klassikaaslane lisab sind oma sõbraks – see on väga tore. Orkut on hästi süstematiseeritud, ei ole liialt palju kõikvõimalikke lisasid. Meeldib see, et sõprade-tuttavate meiliaadressid on olemas. Hirmu tekitab võib-olla see, et su andmed on kõigile näha, nii et tuleb hoolikalt mõelda, milliseid andmeid ja pilte sinna üles riputada

Robert Kõrvits
FHM Peatoimetaja

Orkut on nagu Viru tänava välikohvikus passimine. Aeg-ajalt näed mõnda tuttavat, räägid juttu, aga enamus aega passid võõraid.


Indrek Raadik alias Summer
Muusik

Orkuti konto sai kunagi tehtud, kuna tegime ühte heategevus üritust ja tundus info laialisaatmise kohapealt päris mõistliku kohana. Tänaseks olen sealt leidnud päris palju inimesi, kellest ma juba aastaid midagi kuulnud ei ole ja oleme mingil määral jälle suhtlema hakanud. Pluss on see, et sealt saab ka mõningate inimeste tausta uurida, kui on vaja, kuna Eesti siseselt kattuvad nn. sõpruskonnad ja see päris hea ja kasulik. Miinust ei oska kohe välja tuua.

Lauri Pedaja
Juuksur

Orkutit kasutan sellepärast, et see on hea ajaviide ja ma saan seal inimestega suhelda, uurida, mida teevad mu tuttavad ja kuidas elavad kunagised semud, klassikaaslased jne. Saab teada, kes on jäänud rasedaks ja kes on juba sünnitanud, kes kellega käib ja kes kellega enam ei käi. Selline vabatahtlik spionaasikeskus on see tegelikult küll.
Natuke häirib see, et mu Orkuti konto on pandud 6 kuu jooksul kaks korda kinni. Suurim pluss on siiski see, et ma saan seal lihtsalt ülevaate oma sõprade/tuttavate tegemistest ja toimetustest.

Carola Madis
Reporter

Orkut on mulle justkui märkmiku eest, kõik sünnipäevad on kirjas, et sõprade-tuttavatega ühendust pidada.

Kaur Virunurm
„Naabrist Parem“

Orkut on ideaalne sünnipäevade meeldetuletaja – see on üks suur pluss!
Mõnus keskkond, kus saab sõpradega (keda igapäevaselt ei näe) kontakti hoida. Miinuseid väga Orkutil polegi.

Keit Triisa
”Eesti otsib superstaari” finalist

Kasutan Orkutit, kuna see on hea ja kiire viis inimestega suhelda. Plussideks pean seda, et sealt on võimalik leida vanu tuttavaid ja võib-olla ka rahuldada oma väikest enesenäitamise vajadust. Miinuseks on kõikides taolistes portaalides need inimesed, kes võtavad seda tuttavate otsimist ja kõike muud sinna juurde kuuluvat liiga tõsiselt. Ise saaksin vabalt ilma hakkama, aga hetkel pole mingit motivatsiooni kontot kustutada.

Ardo Kaljuvee
Fotograaf

Orkutist leiab vanu klassi- ja koolikaaslasi. Samuti hea sünnipäevade ja kontaktide hoidmiseks, meilides kipuvad nad ikka laiali olema ja mingit megamoodsat telefoni mul ka selle info hoidmiseks pole.

Silver Koppel
Modell

Kuna koguaeg on nii kiire ja tuttavaid-sõpru on üksjagu, siis ei jõua kahjuks silmast-silma nii tihti suhelda, kui tahaks. Orkut annab lihtsalt selle võimaluse.

 

Buduaar.ee-d huvitab, kui palju portaali  lugejad kasutavad Orkutit?!

/Leemet Prits/