Tanel Tatteri kaunis kihlatu Riina Rossar: elame ju vaid korra!

Tanel Tatteri kaunis kihlatu Riina Rossar: elame ju vaid korra!

Tanel Tatteri kihlatu Riina Rossar on kaunis ja edukas noor ärinaine, kohvikklubi Protest üks omanikest, tulevane juuksur, kes varem ka modellindusega tegelenud. Iseloomult äärmiselt rahutu hingega, välimuselt nagu printsess, olemuselt aga lihtne, rõõmsameelne noor naine. Buduaarile räägib Riina sellest, kuidas temast ettevõtja sai, ja loomulikult oma armastuse leidmisest ning peatsetest pulmadest.

Tanel Tatteri kihlatu Riina Rossar on kaunis ja edukas noor ärinaine, kohvikklubi Protest üks omanikest, tulevane juuksur, kes varem ka modellindusega tegelenud. Iseloomult äärmiselt rahutu hingega, välimuselt nagu printsess, olemuselt aga lihtne, rõõmsameelne noor naine. Buduaarile räägib Riina sellest, kuidas temast ettevõtja sai, ja loomulikult oma armastuse leidmisest ning peatsetest pulmadest.

Mis ajendas sind alustama oma äriga? Millega varem tegelesid? Miks just baar? 

Elame ju vaid korra, teadsin, et kui ma ise ei hakka oma elus suunas, kuhu liikuda tahan, muudatusi tegema, siis keegi teine neid minu eest kohe kindlasti ei tee. Ja kui võimalus sulle ise kõlavalt uksele koputab, siis oleks äärmiselt rumal see kasutamata jätta. Peale õpinguid EBS´is sai kõigepealt proovitud raamatupidaja ametit ja siis kinnisvaraarendust. Hobi korras täiendasin ennast Tallinna Teeninduskoolis kokaametit õppides ja eks köögist see oma kohviku/baari mõte idanema hakkaski. Ja kui reaalselt  avanes võimalus rentida üht toredat pinda Tallinna kesklinnas, ei kahelnud ma enam hetkekski, et nüüd on parim aeg kontoritööst loobuda ja pea ees vette hüpata, tulgu mis tuleb. Nii ma siis lahkusin toredast kollektiivist ja alustasin üles ehitama midagi, millest mul antud hetkel selge nägemus veel puudus. Rahadega oli ka nii nagu oli, kõik tuli oma jõududega valmis ehitada. Nii me siis veetsime ca pool kuud 24/7 käpuli maas värvides, lõhkudes, öösiti peadpidi internetis seadusi lugedes. Ja valmis see saigi. Sa küsid, miks just baar? Sest ruumid olid selleks ideaalsed ja tahtsime luua ühe mõnusa, värske, omanäolise koha, kus noored saaksid koos käia muusika ja inimeste pärast ning kus on mõnus ja täielikult kompleksivaba õhkkond. 

Kuidas Protestil läheb? Mismoodi erineb see koht teistest baaridest?

Protest sai sel suvel 3-aastaseks, läheb väga hästi. Meil on välja kujunenud oma põhiklientuur, tänu kellele olemegi need, kes me oleme. Lisaks oleme välja töötanud väga lahedad ja suurt populaarsust kogunud pidude sarjad, muidugi üritame pidevalt välja tulla uute ja veelgi vahvamate ideedega. Protest erineb teistest klubidest/baaridest eelkõige oma kompaktsuse ja sellega kaasneva personaalse ja sõbraliku aura poolest. Astudes baarileti äärde, võid peagi avastada ennast isegi täiesti võõras seltskonnas olles nagu kala vees, sest keegi ei vaata kedagi arvustava pilguga. Inimesed on äärmiselt kokkuhoidvad ja hoolivad. On õhtuid, kus rahvas muheleb niisama, on õhtuid, kus terve baar on äratundmatuseni ümber kujundatud, laval säravad erinevad bändid ja avar hoov on puupüsti elurõõmsaid inimesi täis. Kõik üritused ja õhtud on kordumatud.   

Miks otsustasid nüüd juuksuriametit proovida? Kui kaugel õpingutega oled?

Olen selline rahutu ja loominguline hing, mulle meeldib end pidevalt proovile panna ja oma kätega miskit meisterdada. Juuksuriks õppima asusin eelmise aasta septembrist puhtalt  huvist ja minu üllatuseks on sellest saanud minu uus kirg ja armastus. Detsembri lõpuks peaks kõigi eelduste kohaselt uhke paber taskus olema! Seni aga treenin kätt koolisalongis kõigi soovijate ja tuttavate peal. 

Millega näed end tulevikus seotud olevat? Oma juuksurisalong? Ööklubi? Kuidas sa aega perekonna ja eraelu jaoks leiad? 

Ega üks ei sega teist ju. Protestis on mul väga hea ja toetav tiim, tänu sellele saan suurema osa oma ajast pühendada koolile. Kindlasti töötan peale kooli lõpetamist juuksurina ja vaatan sealt jooksvalt edasi. Pere ja lähedased on minu pöörase elutempoga harjunud ja aega tuleb teineteise jaoks lihtsalt võtta. 

Räägi meile pulmadest, kuidas ettevalmistused lähevad? On see väga aeganõudev organiseerimine? 

Pulmade organiseerimine kulgeb väga rahulikult. Ei ole vist selles suhtes klassikaline paanitsev pruut. Oleme Taneliga mõlemad nii palju üritusi korraldanud, et küll ka see pidu peetud saab. 

Milliseid pulmi eelistate? Kas suurt ja uhket pidu või tuleb pigem selline tagasihoidlik pidu?

Pulmad saavad olema meie nägu ja kindlasti väga erilised. Püüaks astuda nendest tavapärastest pulmatraditsioonidest sammukese välja ja keeraks kindlasti ka midagi üle võlli. 

Oled juba otsustanud, kes sinu pulmakleidi õmbleb? Kui jah, siis miks just see disainer?

Hetkel pole veel kleiditegija osas otsust langetanud. On paar ideed, kuid jätaks need veel enda teada. 

Kuidas Taneliga kohtusite? 

See kõlab nüüd kindlasti klišeena, aga ühel suvisel peol Protestis. Tanel tuli meile plaate mängima. Meie pilgud kohtusid. Tegime paar tantsu ja sellest piisas, et terve ruum elektriga täita. Kuna mõlemad olime eelmisest suhtest just väljunud, siis uude hüppama väga ei kiirustanud. Möödus piinarikas pool aastat, kuni ta mu Skype’is sõbraks lisas ja nii see edasi areneski. Tanel võlus mind just oma vanakooli džentelmenlikkusega, mida tänapäeval enam tihti ei kohta. 

Pildid: erakogu, Henry Mang, Ülle Pohjanheimo (by Masa)

 

Karin Karu