Tantsutäht Kerstin Kruuse: “Tantsimist ma niipea ei jäta!”

Saatest "Tantsud tähtedega" tuntust kogunud professionaalse võistlustantsija Kerstin Kruuse elustiiliks on võistlustants ning seda ta niipea jätta ei kavatse!

Saatest “Tantsud tähtedega” tuntust kogunud professionaalse võistlustantsija Kerstin Kruuse elustiiliks on võistlustants ning seda ta niipea jätta ei kavatse!

Johannes Ahun ja Kerstin Kruuse olid viimase hooaja “Tantsud tähtedega” saate ühed favoriidid ja rahva lemmikud kuni ootamatu väljalangemiseni. Kui Johannese jaoks oli tantsimine seal ehk uuem kogemus, siis Kerstin on võistlustantsuga tegelenud juba 15 aastat. “Tantsuga hakkasin tegelema tänu oma emale, kes oli ka minu esimene treener,” selgitab sotsioloogiatudeng Kerstin ning lisab, et kuna alustas juba 7-aastaselt, siis praeguseks on tantsimise staaži juba 15 aastat.
Kuigi Kerstini elus on võistlustants esikohal ning kool on tagaplaanile jäänud, plaanib ta siiski sotsioloogia eriala ükskord lõpetada ning ka erialaselt tööle minna. “Praegu on tegemisi olnud nii palju, et pole jõudnud õpingutega tegeleda, kuid plaanin tulevikus kindlasti ka erialast tööd teha. Siiski tants on ja jääb minu elu üheks väga tähtsaks osaks!”

Kerstin leiab, et võistlustants on nagu iga teinegi spordiala, kus tuleb ette raskemaid treeninguid ja võistlusi. “Kuna teen seda tõelise armastuse ja kirega, siis on saanud see minu elustiiliks. Siiski olen pidanud loobuma eelkõige ajast, mida oma lähedaste ja sõpradega koos veeta,” ütleb Kruuse ning lisab, et see aeg on jäänud treeningsaali ja võistlusreisidele.
Kui Kerstini hinnangul eestlannade kehahoid väga halb pole, soovitab ta siiski kõigil neidudel tantsimisega tegeleda. “Võistlustants õpetab tüdrukutele päris palju. Alustades siis kenast kehahoiakust, graatsilisusest, tantsu- ja suhtlemisoskusest. Mina pean väga oluliseks just seda suhtlemisosa, kuna tegemist on ju paarisalaga ja peab suutma suhelda nii, et partnerlus toimiks!”
Võistlustel peab välimus olema laitmatu – juuksed viimseni fikseeritud, tugev meik ning pruun jume. Kuidas sellise kosmeetikakoguse juures endiselt kaunis ja särav välja näha? “Nahka tuleb eelkõige kreemitada ja õlitada, kuna isepruunistuvad kreemid ja vedelikud teevad naha väga kuivaks,” räägib ta. “Kuna võistlustel on alati väga tugev meik, siis tavaelus püüan oma näonaha hoida võimalikult puhtana,” paljastab Kruuse. Oma juukseid hoiab ta korras regulaarse juuksuri külastamise ja sügavpuhastavate šampoonidega.

 

Getter Lukjanov