TEADLASED: SAABUV TALV tuleb viimase 100 aasta kõige külmem

TEADLASED: SAABUV TALV tuleb viimase 100 aasta kõige külmem

Ilmaennustajate sõnul saab peagi saabuv talv olema viimase saja aasta kõige külmem ning seda kogu Euroopa mastaabis. Külmad õhuvoolud on vältimatud ning päikesest võib sel talvel vaid unistada. Veelgi enam – ennustatakse, et enne 2017 aasta aprilli soe päike ennast ei ilmuta.

Ilmaennustajate sõnul saab peagi saabuv talv olema viimase saja aasta kõige külmem ning seda kogu Euroopa mastaabis. Külmad õhuvoolud on vältimatud ning päikesest võib sel talvel vaid unistada. Veelgi enam – ennustatakse, et enne 2017. aasta aprilli soe päike ennast ei ilmuta.

Ilmastikuolude jälgijad tõdevad kui ühest suust, et kuigi igal nädalal vaadeldakse ning analüüsitakse prognoose uuesti, näitavad kõik üht ja sama tulemust – talv saab olema karm! Euroopa ilmastikuspetsialistid usuvad, et 2016.-2017. aasta talveks tuleks endale varuda kõikvõimalikud soojad üleriided, sest muul moel pole üldse võimalik seda külma üle elada.

“Üksnes prognoose vaadeldes tulevad külmavärinad peale,” muigavad ilmaennustajad. Kõige külmemad saavad väidetavalt olema jaanuar ja veebruar ning ka märtsikuus ei tasu kevade saabumist veel oodata.

Meteoroloog Joe Bastardi, kes töötab AccuWeather ilmateenistuses, tunnistab, et arktilised õhumassid katavad kogu Euroopa ja päikese vähesusest tingituna langevad temperatuurid enneolematult madalale. Uued külmarekordid sünnivad vähimagi kahtluseta – just sellist talve ennustatakse meile sel aastal. 

Allikas: yamkin