TEENINDAJA PÄÄSTIS LAPSED vägivaldse kasuisa käest

shutterstock

CNN

USA-S Floridas elav ettekandja kuulutati kangelaseks pärast seda, kui ta 11-aastast perevägivalla all kannatanud poissi aitas. Mrs.Potato nimelises restoranis töötav Flavaine Carvalho mõtles välja nutika viisi, kuidas ta teada sai, et laps abi vajab.

Mrs.Potato restorani oli külastanud perekond, kelle pojal Flavaine Carvalho silmaga nähtavaid verevalumeid märkas. Pereisa ei lasknud pojal üldse toitu tellida. Carvalho taipas, et midagi on valesti ja näitas poisile vanemate selja taga sedelit, millele ta oli kirjutanud: “Kas vajad abi?”

Laps oli pärast sõnumi nägemist Varvalhole noogutanud ja ettekandja helistas hädaabinumbrile. Kui ametivõimud poissi küsitlesid, rääkis ta, et muuhulgas hoidis kasuisa teda käeraudades, peksis harjaga, riputas ta karistuseks tagurpidi ja hoidis teda näljas. Arstliku läbivaatuse käigus leiti lapse kehalt mitmeid verevalumeid ja ta oli 9 kg võrra alakaaluline.

11-aastase poisi kasuisa süüdistatakse perevägivallas ja tema ema lapse hooletusse jätmises. Poiss ja tema 4-aastane õde on hetkel lastekaitse järelvalve all. Kriminaalpolitsei Erin Lawler ütles CNN-ile, et tõenäoliselt poleks laps ilma Flavaine Carvalho kiire tegutsemiseta enam kaua elanud.