Tippkokk Imre Kose: piinlikke momente pole olemas

Seekord palusime Buduaari Kuumale Kaheksale vastata ühel väga säraval isiksusel ja kuldsete kätega mehel, kelleks on tippkokk Imre Kose. Imre uusim  projekt on hiigelrestoran Mercado, mis asub Tallinnas Ülemiste City innovatsioonikülas, kuhu on mugav sõita nii bussi, rongi kui autoga. Kui Imre esindusrestoran, milleks on luksuslik Vertigo, on lõunasöögiks taskukohane vaid vähestele, siis tervislikku, väga nauditavat  aga taskukohast einet valmistavad sulle koha peal Imre poolt välja õpetatud Mercado kokad.  Ja mis kõige hullem, Imre köögis valmistatud toidud tekitavad sõltuvust ning toovad sombusesse päeva päikese. Kui ei usu, siis proovi seda enda peal kasvõi täna, sest Mercado on avatud iga päev.
Aga söögist me rohkem ei räägi, vaid küsime Imrelt oma natuke hulle küsimusi ja vaatame, kuidas ta nendele reageerib.

Seekord palusime Buduaari Kuumale Kaheksale vastata ühel väga säraval isiksusel ja kuldsete kätega mehel, kelleks on tippkokk Imre Kose. Imre uusim  projekt on hiigelrestoran Mercado, mis asub Ülemiste City innovatsioonikülas, kuhu on mugav sõita nii bussi, rongi kui autoga. Kui Imre esindusrestoran, milleks on luksuslik Vertigo, on lõunasöögiks taskukohane vaid vähestele, siis tervislikku, väga nauditavat ja taskukohast einet valmistavad sulle koha peal Imre poolt välja õpetatud Mercado kokad.  Ja mis kõige erilisem, Imre köögis valmistatud toidud tekitavad sõltuvust ning toovad sombusesse päeva päikese. Kui ei usu, siis proovi seda enda peal kasvõi täna, sest Mercado on avatud iga päev.
Aga söögist me rohkem ei räägi, vaid küsime Imrelt oma natuke hulle küsimusi ja vaatame, kuidas ta nendele reageerib.

1. Kui sa saaksid olla üheks päevaks nähtamatu, siis mida sa ette võtaksid? Ma muutuks shampanjaks.
2. Mis on olnud sinu elu kõige piinlikum hetk?  Üldiselt ma arvan, et  piinlikke momente pole olemas. Piinlik on siis, kui sa ise annad situatsioonile sellise tähenduse. Küll aga võivad mõned piinlikud hetked kõrvalt vaadates päris naljakad olla :)
3. Millal, mida ja kellele sa viimati valetasid? Ma püüan mitte valetada ja eeldan seda ka enda ümber olevatelt inimestelt.
4. Mis oli viimases sms-is, mis sinu telefonile saabus? See oli SMS assistent Rutilt.  "Kuna su märkmik on kontoris, siis tuletan sulle igaks juhuks meelde, et homme kl.10 on sul kohtumine xxx-ga".
5. Mis on see, mis sind enda juures kõige enam häirib? Ma õpin  iga päevaga rohkem endast hoolima ja aksepteerima sellina nagu olen.
6. Mis on kõige kallim asi, mille ostnud oled ( peale auto ja maja)? See pole ehk rahaliselt kõige kallim, aga ma ise hindan kõige kõrgemalt ühte Ivar Kaasiku maali, mis mul õnnestus temalt enda koju tellida (teades, et ta teeb väga harva tellimustöid Eestis).
7. Kas tahaksid olla natuke rikkam või natuke ilusam? Miks? Ma sooviks, et ma oskaks iga päev rohkem rõõmu tunda asjadest, mida raha eest ei saa osta.
8. Kes võiks olla see inimene või inimesed, kellega sa pole kaua aega suhelnud ja keda sa sooviksid näha või tervitada? Elutempo on nii meeletu ja tegelikult on neid inimesi väga palju, keda tahaks näha.

 

Foto: Indrek Arula


/Marge Rahu/