Tom-Olaf Urb: elu on till!

Tom-Olaf Urb: elu on till!

Tom-Olaf Urb on mitmekülgne mees, eeskätt tuntud hip-hop muusikuna. Ka tegeleb ta luuletuste kirjutamisega ning on osalenud filmirollides. Seljataga on helidisaini õpingud Londonis. Nüüd on ta tagasi Eestis. Uurisimegi, mida uut õppis ta välismaal ning millised on tulevikuplaanid.

Tom-Olaf Urb on mitmekülgne mees, eeskätt tuntud hip-hop muusikuna. Ta kirjutab ka luuletusi ning on osalenud filmides. Seljataga on helidisaini õpingud Londonis. Nüüd on ta tagasi Eestis ja uurisime, mida uut õppis ta välismaal ning millised on tulevikuplaanid.

Välismaal õpituga jäi Tom igati rahule, samuti ei pidanud ta kordagi tundma, et keegi suhtuks temasse eelarvamusega, kuna on pärit väikesest Eestist. „Pigem olid mu kursusekaaslased oma riigis pettunud, kuna põhikooli jooksul jäid neil õppimata võõrkeeled ning ajalugu. Nüüd, aastaid hiljem, on tekkinud kahetsus, kuna õppekavas ei pööratud nendele ainetele piisavalt tähelepanu,“ teab muusik rääkida. Londonis elades jõudis Tom-Olaf arusaamale, et elu on till! „Just nimelt till! Olin õppinud juba 5 aastat, enne kui Londonisse läksin, kuid välismaised kogemused vaid konstanteerisid seda fakti,“ tõdeb räppar.

Tom-Olaf tunnistab, et hip-hop muusikud on väga edevad inimesed, eriti selles, mis puudutab nende riietust. „Eks me ole üks edev sats inimesi, noorena hoiabki meid see, et kirjutame laule, millest soovime ja ütleme, mida tahame, mitte seda, mida meilt oodatakse,“ lausub ta. Mees on leppinud ka kurva tõsiasjaga, et Eestis on paljudel arusaam, et kui ei kirjuta lorilaule või süldimuusikat, ega siis sa tõeline artist siin ei ole! Küsides, kas ta kaaluks võimalust teha koostööd algaja räppariga, saame vastuseks – ja! „Kindlasti oleksin nõus, kui muusika ja stiil on head, siis kaaluksin kõiki variante. Eriti hea meelega teeksin mõne loo koos ilusa naishäälega, et inkorporeerida uusi elemente ning energiat oma lauludesse.“

Rääkides Tomiga kunstnikest (nagu ka ta ise) , kes on tuntud oma äärmise vabameelsuse poolest, uurisime, kui vabameelseks inimeseks peab ennast. „Iga kell vaataksin pigem pornot kui kõmmutamist ning näiteks aktifotosid ei laseks endast teha, eelistaksin vaadata või prooviks ise pildistada, ma ei ole suurem asi poseerija,“ tunnistab muusik. Filmirollidest, kus ise mängida, eelistaks eelkõige komöödiat, seda oma olemuse poolest, kuid ei lööks kätt ette ka märulile.

Tulevikuplaanidest võib hetkel niipalju rääkida, et Tomil on käsil põnev eluetapp, lisaks mitmetele kontsertidele lõpetas ta hiljuti lühifilmi helindamise ning juba järgmisel nädalal alustab ta tööd uute filmidega. „Samuti lükkan hoogu sisse, et alustada oma riidebrändiga ning ideed on ka ühe spetsiifilise telesaate jaoks, igav ei hakka,“ räägib mees oma tulevikuplaanidest Buduaarile.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja