Tõnn Tobreluts Noortebänd 2010 võitjast: show’d jäi neil natuke väheks, aga muusika korvas selle!

Tõnn Tobreluts Noortebänd 2010 võitjast: show’d jäi neil natuke väheks, aga muusika korvas selle!

Tõnn Tobreluts – bändi Groundhog Day laulja ning kitarrist, samuti Noortebänd 2008 võitja. Teatavasti alles sel nädalavahetusel valiti Noortebänd 2010 võitja, kelleks osutus bänd X-Panda. Buduaar uuris, kuidas jäi võitjaga rahule Tõnu!

Tõnn Tobreluts – bändi Groundhog Day laulja ning kitarrist, samuti Noortebänd 2008 võitja. Teatavasti alles sel nädalavahetusel valiti Noortebänd 2010 võitja, kelleks osutus bänd X-Panda. Buduaar uuris, kuidas jäi võitjaga rahule Tõnn!

Tõnn jäi võitjaga väga rahule, tema sõnul oli nende tase väga kõrge. „ X-Panda lugude aranžeeringud erinesid totaalselt teiste bändide omadest ja polnud kogu aeg tüüpilist 4/4 taktimõõtu. Show‘d jäi neil natuke väheks, aga muusika korvas selle ülihästi. Samas oleks see jälle üks punkt, kust edasi liikuda,“ leiab noormees.

Lisaks X-Pandale sümpatiseerisid Tõnnile ka bändid nagu Merwis ja Animal Drama. „Suutsid mind väga positiivselt üllatada ja nendes oli sügavat sisu.“ Ühtlasi leiab ta, et Eesti noorte tase muusikas on väga hea. „Kahjuks kiputakse kartma noori, et nad ei oska mängida ja lärmavad, aga tegelikult ei ole nii. Tehakse väga hästi head muusikat, aga see jõuab kahjuks kuidagi aeglaselt inimesteni,“ selgitab Tõnn.

Mida soovitab aga Tõnn võitjatele edaspidisteks tegemisteks? „Kõige tähtsam on see, et nad ei unustaks ära seda sama noort ärevat hinge, mis nad sellesse muusikasse panevad, sest see on see, mis tegelikult loeb,“ leiab laulja.

Siinkohal meenutab ta ka paari aasta tagust võitu, kus Groundhog Day tuli Noortebänd 2008 võitjaks. „See muutis meie elu väga palju, tuli palju esinemisi ja tähelepanu, lisaks sellele pidi hakkama veel rohkem tööd tegema, et ikka kogu aeg paremaks muutuda,“ räägib laulja.

Tulevikku näeb noormees helgena, Groundhog Day võtab asju hetkel küll tasa ning targu, kuid selle eest on neil siht silme ees: „Tahame plaadi raha kokku ajada. Pärast jaanipäeva peaks tulema ka uus singel, nii eesti kui inglise keeles,“ räägib Tõnn Buduaarile.

Buduaar.ee