TRAAGILINE: Teismeline tüdruk saatis poiss-sõbrale tuhandeid sõnumeid, et too end ära tapaks

TRAAGILINE: Teismeline tüdruk saatis poiss-sõbrale tuhandeid sõnumeid, et too end ära tapaks

Politsei pidas kinni 18-aastase tüdruku, kes õhutas oma poiss-sõpra enesetappu sooritama.
Michelle Carter seisab Massachusettsi kohtus silmitsi tahtmatu tapmise süüdistusega, kuna saatis oma poiss-sõbrale sõnumeid, et viimane end oma autos vingugaasiga ära tapaks.

Politsei pidas kinni 18-aastase tüdruku, kes õhutas oma poiss-sõpra enesetappu sooritama. Michelle Carter seisab Massachusettsi kohtus silmitsi tahtmatu tapmise süüdistusega, kuna saatis oma poiss-sõbrale sõnumeid, et viimane end oma autos vingugaasiga ära tapaks.

Mõned tunnid enne seda, kui Carteri poiss-sõber Conrad Roy enesetapu sooritas, saatis Carter talle sadu tekstisõnumeid.

Tuhanded sõnumid, mida neiu oli oma poiss-sõbrale Conrad Royle nende suhte ajal saatnud, loeti esmaspäeval kohtus ette. Sõnumitest tuli välja, et Carter oli noormeest aktiivselt enesetapuni suunanud öeldes talle, et see on ainus võimalus.

Siin on üks paljudest väljavõtetest noortevahelisest sõnumivahetusest:

    CONRAD: Kuidas su päev möödus?
    CARTER: Millal sa seda teed?
    CARTER: :) Mu päev möödus hästi. Kuidas sinu päev möödus?
    CONRAD: Hästi.
    CARTER: Tõesti?
    CONRAD: Jah.
    CARTER: Suurepärane. Millal sa seda siis teed?
    CONRAD: Käisin tööl ja siis olin niisama.
    CARTER: Millal sa seda teed? Lõpeta mu küsimuse ignoreerimine!

Sellest peale, kui noorte vahel saadetud sõnumid avalikustati, on liikumine #JusticeForConrad (tõlkes: õiglus Conradi nimel) haaranud inimesi ülemaailmselt. Paljud on avaldanud Twitteri kaudu oma tülgastust hirmuäratavate sõnumite suhtes. Enamikus sõnumites kirjutab Carter ohvrile: “Sa ütlesid, et teed seda. Ma ei saa aru, miks sa seda veel teinud pole.”

Ajal, mil Roy endalt elu võttis, oli ta samuti telefoniühenduses Carteriga. Kui Roy vahepeal omaa autost väljus, et vingugaasi seest pääseda, kamandas Carter noormehe autosse tagasi.

Carteri kaitseadvokaat rõhutas aga kohtus, et see ei olnud esimene kord, kui Roy üritas endalt elu võtta. Nimelt kannatas ta pikaajalise depressiooni käes. Advokaat üritas seeläbi Carteri süüd juhtumis vähendada ning näidata, et noormees oli suitsiidsete kalduvustega ka ilma neiupoolse mõjuta.

Carteri kohtuistung jätkub 2. oktoobril, mil kohtunik teeb otsuse, kas neiu vastu tehtud süüdistustest tuleb loobuda või mitte. Kui kohtunik otsustab, et neiu on juhtunu eest vastutav ning peab karistust kandma, siis ootab Carterit süüdimõistmise korral kuni 20aastane vanglakaristus.

Allikas: unilad.co.uk