TRAGÖÖDIA: 19AASTANE särav neiu sai kohutava haiguse

1 kommentaar
TRAGÖÖDIA: 19AASTANE särav neiu sai kohutava haiguse

Kahjuks vaevlevad paljud tänapäeva noored – nii neiud kui ka noormehed, toitumishäirete küüsis ning see omakorda võib põhjustada mitmeid terviserikkeid. 19aastane Emily on küll oma toitumishäirest paranenud, kuid hiljuti sai ta arstil kohutava uudise.

Kahjuks vaevlevad paljud tänapäeva noored, nii neiud kui ka noormehed, toitumishäirete küüsis ning see omakorda võib põhjustada mitmeid terviserikkeid. 19aastane Emily on küll oma toitumishäirest paranenud, kuid hiljuti sai ta arstilt kohutava uudise.

Nimelt läks Emily arsti juurde luutihedust mõõtma, sest tal polnud viis aastat menstruatsiooni olnud, mis tulenes segi paisatud hormonaalsüsteemist. Mida ta elu sees oodata poleks aga osanud, oli analüüside tulemus. Arst ütles 19aastasele neiule, et tal on osteoporoos ehk luude hõrenemine ning et isegi 90aastasel naisel, kes enne teda oli arsti juures kontrollis käinud, on tugevamad luud.

Osteoporoos on teatud mõttes ravimatu, kuid seda olukorda on siiski võimalik parandada, lülitades menüüsse rohkelt kaltsiumi ning loomulikult mängib olulist rolli ka menstruatsioon. Emily kavatseb teha kõik, mis ta suudab, et päevad kiirelt tagasi tuleksid ning loodab, et tema luud muutuvad taas tugevamaks.

Luude hõrenemine võib tingida äkilisi valuhoogusid, kui hõrenenud lülid kokku vajuvad. Üldjuhul esineb luude hõrenemist naistel, kellel on menopaus.

Allikas: redbookmag