Tragöödia: dieeditablett tappis selle 21aastase neiu

Tragöödia: dieeditablett tappis selle 21aastase neiu

Kurb on tõdeda, et paljud tänapäeva noored naised on langenud toitumishäirete küüsi ning teevad saleda figuuri saavutamise nimel asju, mis võivad lõppeda surmaga. Täpselt nii juhtus 21aastase Inglismaalt, Condoveri külast pärit Ellaga, kes suri dieeditablettide üledoosi tõttu! Eloise, kelle hüüdnimeks oli Ella, võitles pikka aega buliimiaga ning oli õnnetu, sest teda kiusati koolis. Tema ema, 51aastane Fiona Parry on veendunud, et tema tütre probleemid oma välimusega saidki alguse koolist. 

Kurb on tõdeda, et paljud tänapäeva noored naised on langenud toitumishäirete küüsi ning teevad saleda figuuri saavutamise nimel asju, mis võivad lõppeda surmaga. Täpselt nii juhtus 21aastase Inglismaalt, Condoveri külast pärit Ellaga, kes suri dieeditablettide üledoosi tõttu!

Eloise, kelle hüüdnimeks oli Ella, võitles pikka aega buliimiaga ning oli õnnetu, sest teda kiusati koolis. Tema ema, 51aastane Fiona Parry on veendunud, et tema tütre probleemid oma välimusega saidki alguse koolist. 

Ella tahtis meeletult kaalust alla võtta ning tellis internetist dieeditabletid, mis sisaldasid Dinitrophenooli (DNP). Tegu on ainevahetust kiirendavate tablettidega, mida võtavad vahel harva kulturistid, et enne võistlusi kaalust alla võtta. Arstide sõnul on need tervisele ohtlikud ning võivad põhjustada mürgitust, oksendamist, higistamist, peavalu, ärevushäireid ning halvimal juhul surma! Ella võttis ühe tableti asemel sisse mitu ning selle tulemusena hakkas tema organism seestpoolt läbi põlema. Arstid üritasid tema elu päästa, ent paari tunniga neiu suri!

Põhjus, miks Ella ema Fiona sellest avalikult rääkida soovis, on hoiatada noori naisi sellistest tablettidest eemale hoidma! Fiona tõdeb, et ta ei saa oma tütart tagasi ellu tuua, küll aga võib tema lugu aidata teiste elusid päästa!

Ella ei ole kahjuks enam meie seas, ent loodetavasti aitab see tragöödia ära hoida järgmisi!

Allikas: dailymail.co.uk