TÜTRELE KOGEMATA KUUMA VEE peale valanud ema peab lapsele kopsaka summa maksma

TÜTRELE KOGEMATA KUUMA VEE peale valanud ema peab lapsele kopsaka summa maksma
shutterstock

Naine üritas ära ajada lauale hüpanud kassi, kuid kogemata läks käsi pihta hoopis teetassile, mille sees olnud kuum sisu tütrele peale kukkus.

Noore ema eesmärgiks oli nautida teehetke. Ta keetis vee veekeetjas valmis ja valas selle suurde tassi. Pärast seda istus ema väikese söögilaua äärde. Ta tõstis jalad lauale ja vaatas telefoniga internetis ringi. Ema oli korteris koos 1-aastase tütre ja kassipojaga.

Tütar oli pelgalt mähkmetes ja askeldas ema jalgade juures ringi. Ühtäkki hüppas kassipoeg lauale. Ema üritas kassi ära ajada, kuid kogemata tabas käega tassi. Kuum vesi voolas lapse õlgadele, kaelale, seljale ja natuke ka jalgadele. Ema viis nutva lapse dušširuumi ja piserdas teda külma veega.

Ema helistas häirekeskusesse ja kiirabi viis lapse haiglasse. Laps viibis mõnda aega intensiivravi osakonnas. Arstide sõnul oli 24 protsendil kehapinnast sekundaarsed põletused.

Lapse õnneks paranes põletus aga ilusasti ära ja uus nahk kasvas peale. Asja hakkas uurima ka politsei ning prokurör nõudis emale karistust. Ema tunnistas kirjeldatud juhtumit, kuid eitas süüd, kuna tegu olevat õnnetusega, mille eest ei tohiks karistada.

Helsingi ringkonnakohus mõistis naisele aga vigastuse tekitamise eest 40 päevase trahvi, mis tegi ema sissetulekut arvestades 1400 eurot.

“Naine oli rikkunud hooletu käitumisega oma kohustusi ning tekitanud lapsele valu ja raskeid põletushaavu. Naisel oli võimalus taibata, et olukord oli riskantne juba enne kui kass lauale hüppas ja tal oli võimalus teisiti käituda,” teatas Helsingi ringkonnakohus.

Samuti peab ema tütrele maksma 15 000 eurot valu, kannatuste ja kosmeetiliste kahjustuste eest.

Juhtum leidis aset 2018.aastal, kui kõnealune ema oli 20-aastane. Praeguseks on ta 22. Helsingi ringkonnakohtu eelmisel kuul antud otsus on lõplik.