Reklaam sulgub sekundi pärast

Tuuli Koch saatest „Käige kõik kuradile!“: Jahmatas see, et meie inimesi seal nii palju n-ö ripakil on!

Kanal 2 tõi eelmine nädal teleekraanile ühekordse projekti nimega „Käige kõik kuradile!“ Saates näidati eestlasi, kes on läinud õnne otsima laia maailma, kuid reaalsus, mis neid soojas riigis ootas, oli muud kui ilus. Buduaar vestles saatejuhi Tuuli Kochiga, kes rääkis, mida andis saadud kogemus talle ning mida võiksid inimesed sellest õppida.

Kanal 2 tõi eelmisel nädalal teleekraanile ühekordse projekti nimega „Käige kõik kuradile!“ Saates näidati eestlasi, kes on läinud õnne otsima laia maailma, kuid reaalsus, mis neid soojas riigis ootas, oli muud kui ilus. Buduaar vestles saatejuhi Tuuli Kochiga, kes rääkis, mida andis saadud kogemus talle ning mida võiksid inimesed sellest õppida.

Televaatajatel õnnestus Tuulit näha ainult saatejuhi rollis, kuid see ei olnud terves projektis kaugeltki tema ainukene tööülesanne. Kuna tegu oli väikese tiimiga (viis inimest), tuli praktiliselt kõike teha. „Kui tegutsed nii väikse team´iga, siis peavadki kõik kõike tegema. Minu peamiseks rolliks oli jutustada sealsete kodutute elu läbi enda ning teha toimetajatööd. Lintide läbivaatamisest montaažilaua taga istumiseni,“ räägib Tuuli.

Arvatavasti said kõik aru, kes saadet nägid, et säärane idee ning konseptsioon on väga Ken Saani käekirjaga ning tõsi ta ongi - tema on mees selle kõige taga! Saate mõte paistis ka Tuulile põnev ning ta ei kahelnud korrakski, kas võtta pakkumine vastu või mitte. „Kui Ken sellest mulle rääkis, siis ei mõelnud ma sekunditki, kuna teema ju äärmiselt intrigeeriv ja oluline,“ leiab naine.

Hispaania rannikul ringi käies ning otsides inimesi, kes on sinna õnne läinud otsima, kuid sootuks tänavale jäänud, kuna reaalsus ei ole nii päikseline nagu eemalt paistab, sai Tuuli tunda ka oma nahal muserdust nähtud vaatepiltidest. „Muserdas õhus aimatav hoolimatus nende inimeste suhtes, kes ei sobi turvalisse, väikekodanlikku maailmapilti. Muserdas allaandmine, käega löömine. Üllatas...see ei olegi kõige õigem sõna... Minus tekitas ääretult suurt austust šotlasest kodutu Sandy suhtumine ellu: „It´s all about sharing!“ Ehk me võiksime kõik oma elus teistele rohkem anda, hoolida, jagada. Jagada vara, kui on võimalik, jagada tundeid, kogemusi, mõistmist, lahkust, armastust,“ räägib Tuuli saadud kogemusest.

Hoolimata sellest, et enamus nähtust oli Tuuli jaoks etteaimatav, leidus siiski asju, mis kaunist naissaatejuhti jahmatasid. „Jahmatas see, et meie inimesi seal nii palju n-ö ripakil on ning kui brutaalselt kodututega käituda võidakse. Kui kodutu Sandy kirjeldas, et leidis oma tänavasõbra surnult, kirvelöök keset pead, siis tekib lihtsalt...jõuetus.“

Projekt „Käige kõik kuradile!“ andis Tuulile palju, mitte isegi nii palju tööalaselt kui just emotsionaalselt, tugevdades veelgi enam tema seniseid veendumusi. „ Olen seda alati mõelnud, aga nüüd sain veelgi kinnitust: me ei tohi üleolevalt ja hoolimatult suhtuda neisse, kes ei ole „normaalsed“ kodanikud nagu meie. Peame olema iga päev tänulikud selle eest, mis meil olemas: perekond, sõbrad, tervis, töö. Mitte kunagi ei või teada, kas aasta pärast kogu see eluluksus sul alles on või oled tänaval, koduta, oma inimesteta,“ leiab ta.

Täpselt see oli ka saate eesmärk: panna inimesi mõtlema, enne kui kuhugi põgenetakse ning jäetakse kõik maha.. „Soov oli ka öelda: „Märgake inimesi enese kõrval. Ärge astuge neist lihtsalt mööda, neist üle,“ lausub Tuuli.

Rääkides temaga sihtidest ning riikidest, et kas on ta ka soovinud elada kuskil mujal, tehes kolimisplaane välismaale, saame vastuseks kindla ei! Olgu mis iganes - Tuuli armastab Eestit! „Armastan Eestit, mul on siin lihtsalt hea! Aga inimeste hinge ja südameid arvestades tunneksin end väga hästi ka Venemaal või Sitsiilias,“ räägib Tuuli Buduaarile.




Buduaar.ee