Tuuli Koch võiks olla ka Hispaanias basseinipuhastaja

/Rubriik: 7 küsimust/ Täna vastab Buduaari küsimustele Postimehe ajakirjanik ja ETV hommikusaate Terevisioon saatejuht Tuuli Koch.

/Rubriik: 7 küsimust/

Täna vastab Buduaari küsimustele Postimehe ajakirjanik ja ETV hommikusaate Terevisioon saatejuht Tuuli Koch.

1. Mis on Sinu isiklik arvamus sellisest üldlevinud inglisekeelsest väljendist ”There is no such thing as bad publicity” (ehk siis, et halba reklaami pole olemas)?
Ilmselt on selles omajagu tõtt, aga paraku kaasneb Eestis bad publicity´ga lihtsalt valetamine ja lugude välja mõtlemine. Kui kellegi halba valgusesse sättimine tuleb väiklusest, õelusest, kadedusest ja lihtsalt labasest valetamisest, siis ei peaks inimesi vihastama bad publicity – sind tundvad ja sulle olulised inimesed ei tee sellest ju niikuinii ülearu välja – vihastama peab aga lolluse, eelarvamuste ja valetamise peale.

2. Paljud avaliku elu tegelased Eestis väidavad tagasihoidlikult, et Eestis pole staare, et on tuntud inimesed. Mis Sina arvad, kas Eestis on staare? Kes on ”staar” Sinu mõistes?
No olgem ausad – kui meil on Eestis ainult üks telestaar, kelleks on minu jäägitut austust omav Urmas Ott, siis ei saa tema puhul muud sõna kasutada. Anne Veski on kindlasti staar, Anu Saagim ka. Ja kõik nad kolm ei ole ehk isegi Eestis nii suured staarid, kui väljaspool. Nende inimeste lihtsus, haare ja julgus olla „ise“ teevadki neist tõelise staari. Kui kusagil tituleeritakse korra telest läbi käinud inimest staariks, siis on see lihtsalt sellepärast, et nende peale lihtsalt mitte ülearu leheruumi raisata. Pealkirjadesse ei mahu lihtsalt pikem sõna. Muud seletust ei saa olla.

3. Palun nimeta oma äranägemise järgi 7 tähtsamat asja, mida inimene peaks kindlasti elujooksul kogema-tegema.
Õppima võtma oma lähedastelt üle kõik hea. Näiteks oma ema vaadates õppima veel rohkem seda, kuidas meest hoida, õelt õppima maksimumi püüdlemist ja isalt töökust. Kindlasti peab elus vähemalt korra veidi veidraks muutumiseni armuma, kiinduma, armastama, selles valu tundma, õnnest õigel ajal aru saama ja tänulik olema. Reetmist peab kogema, et aru saada truuduse ja puhtuse väärtusest. Surma üsna lähedalt nägema, et osata elu hoida ja õigel ajal elu vastu aukartust tunda. Kala püüdma. Eriti kõik kärsitud inimesed peaksid üksi minema järvele-jõele ja tajuma seda nii vahetut suhtlust loodusega. Panema ise ussi konksu otsa, üritama loodust üle kavaldada ja kala ka ise konksu otsast ära võtma. Tema siplevat keha peos hoidma ja mitte selle kõige juures tundma end looduse kroonina, vaid osana selles ringis. Ja kala käest vabandust paluma. Hullusi peab tegema nii, et pärast on veidi piinlik, kuid tunned, et oled taas elanud, mitte elamist edasi lükanud. Naerma peab. Eelkõige iseenda üle.

4. Millised oleksid 7 tööpakkumist, mida Sa tagasi ei lükkaks?
Kui saaks, siis võiksin väga hea meelega olla mitte eriti kauem kui 7 päeva Sitsiilias Taormina muinasjutulises linnas päikselises kohvikus ettekandja, üksiku saare tuletorni perenaine, erinevate maailma suurlinnade uute hotellide testija, Hispaanias basseinipuhastaja või tulevase Oscari võitja filmi kõige lihtsam taustajõud. Rohkem pakkumisi ei soovigi, sest olen praeguste Postimehe ja ETV pakkumistega liiga rahul, et mitte kiiresti oma töö juurde tagasi tulla.

5. Millised oleksid Sinu 7 soovitust vaba aja veetmiseks?
Lihtsalt pikalt voodis pikutamine, lobajutu ajamine, üksi olemine, perega maal töö tegemine ja pärast pikk saunatamine, kalapüük ja tuule tallamine koos päikese otsimisega.

6. Nimeta palun 7 asja, mida Sa endale ihkaksid osta, aga pole veel mingil põhjusel ostnud?
Olen kindel, et kui ma mingit asja tõesti väga-väga ihkaksin osta, siis kindlasti leiaksin selleks võimaluse. Aga ma ei oska asjade kohta kasutada nii kanget sõna nagu „ihkamine“. Ihkaksin osta aega, tervist, und, rahulolu, armastust ja kaotatud inimesi tagasi. Kahjuks pole sellist kaubamaja, mis taolist võimalust pakuks. Seega jäägu asjad neile, kel surres neid rohkem vaja on.

7. Palun nimeta 7 oma lemmik meigi- või hooldustoodet?
Uni, vesi, aurusaun, mesi, kreemid ja sõbrad on mu hooldajad, ripsmetušš mu ainus meigivahend.

/Toimetas Merlyn Uusküla/