Uhiuus B-Turg: mõned küsimused ja vastused

Uhiuus B-Turg: mõned küsimused ja vastused

Kindlasti oled juba tähele pannud, et B-Turul käivad suured muudatused. Kuna tegu on Eesti suurima kauplemis-keskkonnaga, kus on väga palju infot (näiteks enam kui 1 mln pilti), siis tõstame infot uude keskkonda juba teist päeva ümber ja lõpptulemus peaks valmis saama teisipäeva hommikuks. Kuna infomaht on tõesti suur, siis ümber tõstetakse vaid aktiivsed kuulutused, aga midagi ei lähe kaduma ja erandina saab ümber tõsta ka vana infot. 

Uue veebituru alused saavad olema hoopis teistsugused ja seetõttu tuleb uuel turul ka palju muudatusi. Kõige olulisem on see, et tooteid saab hakata otsima vastavalt värvile, numbrile, toote kategooriale jne. Uuel B-Turul on kõik pakkumised eraldi kuulutused ja müüjad saavad määrata iga toote kohta oluliselt rohkem infot alates kaupade laovarust kuni toote värvi ja suuruseni. Ka hinnakirja ülesehitus on teistsugune, aga hindu ei ole tõstetud, vaid pigem langetatud. Eraisikutele on pakkumiste lisamine endiselt tasuta. Kui oled müüja, siis uuri lähemalt ja proovi erinevaid teenuseid, sest uue turu põhimõte peaks aitama sul rohkem müüa. Kui oled firma, siis on sul kõige kasulikum osta pikemaajalisem Kaubamaja pakett, hindade ja erinevate lahendustega saad tutvuda meie lehel. 

Panime siia kirja mõned kõige tüüpilisemad küsimused ja vastused, mis on müüjatel  juba esile kerkinud. Kui sa ei leia siit vastust, siis meie moderaatorid aitavad hea meelega sinu küsimusele vastuse leida. Kuna uus turg on kõikidele uus, siis palun varu kannatust, sest võimalik, et postkastid ja telefoniliinid on üle koormatud. Ükski asi kokkuvõttes kaduma ei lähe ja kui midagi on ümber tõstmata, siis teeme selle nädala jooksul korda. 

***

Kuidas kompenseeritakse mulle tasuline kuulutus, mis oli esile tõstetud ajaks, mil leht oli maas?

Kui sul olid ostetud tasulised kuulutused kuupäevadeks 3., 4. ja 5. november, siis saad tasuta meie poolt uue esiletõstmise vastavalt  ostetud päevade arvule.

Kuidas minu kuulutused üle tõsteti?

Võeti kõik sinu kuulutused ja seal olnud pildid. Iga pilt on uues turus nüüd eraldi kuulutus.

Kuulutuse tekstiks läks vana kuulutuse tekst + pildi kirjeldus. Kui pildile oli pandud hind, siis see läks uue kuulutuse hinnaks. Kui aga hind oli hinnavahemik (näiteks 10-20 €), siis on uuel kuulutusel hind 0 €. Selle peaksid ise ära muutma vastavalt igale pakkumisele.

Mul on pildid puudu, neid ei saa suurendada või on halva kvaliteediga?

See saab peagi korda, hiljemalt teisipäeva hommikul. Neid pilte veel konverteeritakse ja edaspidi saab neid kõiki jälle suureks teha. Piltide konverteerimine on aga olnud oodatust oluliselt aeglasem.

Mul on pakkumisi ja kuulutusi puudu?

Ületoomine veel käib ja teisipäevaks peaks olema kõik kuulutused üle toodud. Kui kellelgi on midagi kadunud, siis palun saata aadressile bturg@buduaar.ee enda probleem koos kasutajanimega ja me saame vaadata, milles asi. Üle ei tooda kuulutusi, mis on lisatud enne 30. juulit 2012  ning on aegunud või ei ole aktiivsed. Kui siiski on vaja selline vana kuulutus ka üle tuua, siis palun kirjuta sellest bturg@buduaar.ee 

Mis toimub kommentaaridega?

Kommentaarid tõstetakse kõik üle, aga need on nüüd kahjuks seotud vaid ühe sinu pakkumisega ja see pakkumine on valitud suvaliselt. Kui sa soovid alles jätta kommentaare, siis jäävad nad selle pakkumise juurde.  Ühekaupa kommentaare kustutada ei saa. Aga on võimalik see kuulutus välja vahetada või kustutada ja siis kaovad ka kõik kommentaarid ning saad hakata uuesti koguma kommentaare vastavalt iga toote juurde. Eraldi kommentaare ära jaotada vastavalt pakkumistele pole võimalik, sest varem olid kõik kommentaarid seotud ühe pakkumise aknaga. 

Miks on mõni kuulutus topelt?

Osades kuulutustes oli sul lisatud ühe eseme kohta mitu pilti. Kuna meil seda kindlaks teha ei olnud võimalik, kas tegu on ühe või mitme erineva pakkumisega, siis nüüd on kasutajal ühe pildi kohta 2 kuulutust. Palun kustuta ülearune kuulutus lihtsalt ära ja tõsta pildid ümber, sest ühe pakkumise juurde on võimalik lisada lisaks avapildile veel 4 pilti.

Mul on vale kuulutus esilehel või ei ole üldse kuulutust selles kohas, kus ta peaks olema?

Kuna nüüd on kõik pakkumised nn eraldi kuulutused, siis on sul endise ühe kuulutuse asemel täpselt nii palju kuulutusi, kui enne oli pilte. Sa saad ise vahetada oma konto alt, millise kuulutuse avakuulutuseks paned. Muudatuse saad teha siit, kui oled  Buduaari sisse logitud. 

Kas saab muuta kõikide kuulutuste tekst korraga?

Ei, kahjuks ei saa. See on töö, mille pead kahjuks ise ära tegema, aga usu, et see tasub väga ära, sest tänu sellele hakkavad sinu kuulutused nii Buduaari kui ka teiste otsingumootoritega palju paremini esile tulema. Kui sul on tõesti väga palju kuulutusi, siis on võimalik neid ka kergemini uuele turule kohandada, aga see teenus hakkab tööle alles umbes nädala pärast, kui kogu uus turg on korralikult üle toodud ja tööle pandud. 

Miks mu pakkumised otsingutes välja ei tule?

Palume kannatust – kui kõik on ümber tõstetud, siis hakkavad tööle ka otsimootorid. Lisaks peab nüüd arvestama, et otsingumootor ei toimi kasutajapõhiselt: otsingu aluseks on kindel toode. Kui sul olid vanal turul kuulutused grupeeritud, siis nüüd on kõik ühes pajas sinu konto all ja vanad grupeerimised enam ei toimi, sest uue turu põhimõte on teistsugune.

***

Kindlasti lisandub küsimusi veelgi ja uue turuga kohanemine võtab aega nii ostjatel kui müüjatel. Meie oleme kindlad, et müüjad hakkavad uuel turul palju rohkem raha teenima, sest turg on üles ehitatud ostjatele mugavamalt ja kiiremalt. 

Vabandame tekkinud ebamugavuste pärast ning oleme nõus sind igati aitama ja assisteerima, et üleminek uuele turule oleks võimalikult valutu. 

 

 

B-Turu arendustiim

bturg@buduaar.ee