Üksikvanem Ruti ja maamees Jaagu saaga jätkub

Jaak tunnistab, et kihlusest siiski asja ei saanud. On ju Rutt ajakirjanduseski otse välja põrutanud, et ei taha saatest kumbagi meest – ei tagasihoidlikku Mihklit ega söakat Jaaku. Et Rutt Jaagu Hispaaniasse romantikareisile sõiduks välja valis, olnud rohkem moepärast, kirjutab Õhtuleht.

Jaak tunnistab, et kihlusest siiski asja ei saanud. On ju Rutt ajakirjanduseski otse välja põrutanud, et ta ei taha saatest kumbagi meest – ei tagasihoidlikku Mihklit ega söakat Jaaku. Et Rutt Jaagu Hispaaniasse romantikareisile sõiduks välja valis, olnud rohkem moepärast, kirjutab Õhtuleht.

“Ta ütles mulle juba reisil, et olen liiga hea mees tema jaoks. Et tal olla karmima käega meest vaja,” laiutab Jaak käsi. Jaagu sõnul on Rutt endale juba uue kallima leidnud. Rutt ise ei taha seda väidet ei kinnitada ega ümber lükata.

Reisil ostetud kihlasõrmuse hinda Jaak ei mäleta, aga olnud õige mitu eurot. Sõrmust Rutt Jaagule tagasi ei andnud: “Ta ei tahtnud vastu võtta, aga mina ütlesin, et tagasi ka ei võta – et tee, mis tahad! Siis ta pani selle kotti. Aga ta võib selle veel mulle tagasi anda, sest lõpusaade on alles tegemata…”

Jaak ahvatles esimest korda naisterahvast sõrmusega. Ettevalmistused, mida tähtsal puhul öelda, võtnud aega paar kuud – plaani pidama hakanud Jaak üsna pea pärast Rutiga kohtumist. Rutt tunnistab ka, et sõrmust pole talle varem ükski mees pakkunud: “Ma lootsin, et esimene kord on ikka ilus,” on ta pettunud.

Kuulnud, et Jaak romantilist stseeni lausa kuude kaupa ette valmistas, on Rutt pahviks löödud: “Kaks kuud ja nii halvasti kukkus välja?!”

Järgmine kord lubab Jaak enne kihlumisüritust pikemalt järele mõelda: “Loomulikult! Küll minu õuel hakkab ka midagi õitsema!” Poole suuga tunnistab Jaak, et midagi tal juba susiseb, aga pikemalt kõnelda veel ei tihka. Ent küsimuse peale, on too ka teistmoodi naine kui Rutt, Jaak lausa ägestub: “Ei no loomulikult! Meie jutud klapivad ja jumala rahulik on!”

Jaak tunnistab, et saatesse kandideerides mõlkus tal peale Ruti meeles teinegi kena üksikema: “Aga vaatasin, et Leenaga on liiga pikk vahemaa, Võru ja Tallinn. Et võtan Ruti – hea ligidal siin Tartus käia. Välimus oli kõik hea ja…”

 

Toimetas Leemet Prits

Buduaar.ee Tegevtoimetaja