Uku Suviste ei tunne, et tal oleks tuntuse tõttu lisakohustusi

Uku Suviste ei tunne, et tal oleks tuntuse tõttu lisakohustusi

Mida tähendab teile, kallid lugejad, väljend – avaliku elu tegelane? Buduaar ei hakka seda enda jaoks defineerima, kuid oma igapäevatöös puutume nende inimestega kokku. Uurisime, mida arvab tuntud inimese elust ja kohustustest laulja Uku Suviste. Kui palju saab ta igapäevaelus tähelepanu võõrastelt? Kas ja kui suurel määral koheldakse teda tuntuse tõttu teisiti ning palju muudki.

Mida tähendab teile, kallid lugejad, väljend “avaliku elu tegelane”? Buduaar ei hakka seda enda jaoks defineerima, kuid oma igapäevatöös puutume nende inimestega kokku. Uurisime, mida arvab tuntud inimese elust ja kohustustest laulja Uku Suviste. Kui palju saab ta igapäevaelus tähelepanu võõrastelt? Kas ja kui suurel määral koheldakse teda tuntuse tõttu teisiti ning palju muudki!

Räägi, mis sa arvad avaliku elu tegelastest?
„Mida ma arvan avaliku elu tegelastest“ on ehk liiga umbmäärane küsimus. Küll aga arvan, et tuntud inimene peaks arvestama, et ta on alati paljudele etaloniks. Better be a good one.

Kas sa tunned, et sulle kui tuntud inimesele laskuvad mõned lisakohustused?
Ma usun, et peamine ja ainus kohustus ongi see, mille ma juba eelmises küsimuses vastasin. Vastutus nooremate eeskujuna on alati veidi suurem kui mistahes muud kohustused. Kõik muud kohustused peaks kõigil lihtsurelikel enam vähem samad olema. Ma ei tunne, et mul oleks rohkem lisakohustusi seetõttu, et veidi tuntud olen, küllap ehk pigem ka oma eriala tõttu.

Paljud staarid ei taha anda intervjuusid ajakirjanikele(olenemata teemadest). Mis sa arvad, kas see peaks olema avaliku elu tegelase nö töökohustus?
Kui „staar“ sellise elu või elukutse valis, siis enamasti peaks ta ikka tegelema peamiselt oma ülesannetega, intervjuu vahendamine avalikule meediale oleks sellisel puhul siiski pressiesindaja töökohustus. Kui eelmainitud töövõtja puudub, siis valib iga artist ise, mil moel ta meediat haldab. Ka oma töökohustused sätestab ta ise, raske oleks neile ettekirjutisi teha. Kuna artist pakub meelelahutust avalikkusele, tekib avalikkusel eeldatavasti suurem huvi nii artisti isiku, töö kui ka eraelu vastu. Seetõttu arvan, et intervjuud eetlistel teemadel tulevad pigem kasuks.

Kui tihti sinuga keset tänavat rääkima on tuldud?
Seda tuleb ikka ette, et keegi tunneb ära.

Kas sul on mingeid eeliseid tänu tuntusele, näiteks soodustused poodides-kohvikutes?
Ei ole kunagi tänu sellele soodustusi saanud. Soodustusteks piisab soojast naeratusest ja meeldivast suhtlemisest.

Mis sa arvad, mis teeb sind inimeste seas populaarseks?
Ma ei ole kunagi väitnud, et olen populaarne. Kui oleksin populaarne, siis oleksin ehk ka mõne populaarse loo kirjutanud või seda fenomenaalselt esitanud.

Kas vastassugupool kohtleb sind teisiti tänu tuntusele? Oled tundnud, et oled populaarsem kui su teised sõbad, kuna oled naistele tuttav?
Need, kes mind tunnevad, ei kohtle mind  teisiti sellepärast, et olen vähem või rohkem tuntud. Suurema tuntuse puhul loomulikult suureneb tagasiside muusika suhtes. Usun, et see ei ole üks mehelik tegu oma sõprade ees uhkustada, kui suur osa vastassugupoolest mind teab. Sellel ei tundu olevat niivõrd suur tähendus kui ehk hoopis sellel,  „mida sinust teatakse.“

Lisaks intervjuule jagas Uku oma fännide ja Buduaariga ka uut lugu „Show Me The Love,“ mis ühtlasi osales sel aastal ka Eesti Laul võistluses. Laulu saate kuulata SIIT!

 

Buduaar.ee

value=”always”>