Üliseksikas ja kuulus Kazaky tuleb Rumoursisse. Eksklusiiv-intervjuu Buduaarile

Üliseksikas ja kuulus Kazaky tuleb Rumoursisse. Eksklusiiv-intervjuu Buduaarile

Erakordselt omanäoline ja särav neljaliikmeline Ukraina tantsutrupp Kazaky annab 18. novembril 2011 kontserdi Tallinna trendikamas restoranis Rumours – Restaurant & Lifestyle. Kazaky on modernne fenomen muusikatööstuses, kelle väljapaistev iseloom tuleneb mitte ainult artistlikust koreograafiast ja originaalsest helikeelest, vaid ka unikaalsest lavalisest esitusest. Nende stiil on julge, plastiline, seksikas. Buduaari lugejatele andis Kazaky eksklusiivse intervjuu.
 

Erakordselt omanäoline ja särav nelja-liikmeline Ukraina tantsutrupp Kazaky annab 18. novembril 2011 kontserdi Tallinna trendikamas restoranis Ru-mours – Restaurant & Lifestyle. Kaza-ky on modernne fenomen muusika-tööstuses, kelle väljapaistev iseloom tuleneb mitte ainult artistlikust koreo-graafiast ja originaalsest helikeelest, vaid ka unikaalsest lavalisest esitusest. Nende stiil on julge, plastiline, seksikas.

Buduaari lugejatele andis Kazaky eksklusiivse intervjuu.

Kuidas sai teie bänd nime?

Meile väga meeldib Jaapani kultuur, võib isegi nii öelda, et Jaapan annab inspiratsiooni meie loomingule. Meie nimi sellisel kujul – Kazaky – pärineb Jaapanist. 

Kuidas tutvusid neli suurepärast tantsijat?

Nagu tavaliselt juhtub ühes valdkonnas töötavate inimestega. Mõnda aega enne Kazakyt me töötasime koos ning siis otsustasime luua grupi. Francesco liitus meiega natuke hiljem, ta on professionaalne tantsija ja koreograaf. 

Kes tuli ideele luua nii muusika- kui ka tantsuprojekt?

Idee sündis koostöös. Oli tarvis vaid ettevalmistust ning algatust, mis sai teoks eelmise aasta septembri lõpus.

Kas teie suhtumine muusikasse ja tantsu on muutunud kirglikumaks või on see pigem muutunud tööks?

Meie jaoks on pigem lõbu kui töö. See on meie looming, kõik see, mida me tahame ning milles me elame. Muidugi on see ka töö, kuid see töö toob vaid rõõmu. 

Kui raskelt tuli otsus esineda kontsadel ja kes oli selle idee autor?

Idee sündis täiesti spontaanselt. Alguses oli see naljakas, kuid sellest sai osa meie imidzist. Otsus ei tulnud raskelt, me proovisime, vaatasime, see meeldis meile ning siis asusimegi tööle. Kontsad annavad tantsimisel erilise rühi/poosi. See ei ole kõigest aksessuaar, me tahame  üllatada. Me kõik olime selle autorid.

Kas on keeruline tantsida kontsadel?

Ei ole, sest osa programmist me tantsime ka kingades või ketsides. 

Kuidas see mõjutas teie koreograafiat, kas pidite ka midagi muutma?

Muidugi! Liikumine on täiesti erinev. Tants ise on erinev. 

Rääkige, kas seoses teie ebaharilike jalatsitega on olnud ka mingeid ebatavalisi juhtumeid või vigastusi?

Õnneks ei ole olnud.

Grupp KAZAKY kogus väga kiiresti populaarsust. Pidev tuuritamine ning esinemine. Kas see on muutnud teie elu, ja kui, siis kuidas?

On muutnud – paremaks. Meile meeldib reisida ja me väga armastame seda, millega tegeleme. Tuleb välja, et meil on topeltnauding. Kahju on ainult sellest, et alati ei ole piisavalt aega, et tutvuda linnadega, kus käime. Sagedasti me saabume, esineme ja lendame koheselt teise linna. 

Rääkige, mis paiku olete oma grupiga juba jõudnud külastada?

See on väga raske. Minge meie kodulehele siin ja vaadake Kazaky esinemisi Events menüüst. Kontinentidest oleme külastanud Euroopat, Aasiat, Ameerikat, aastal 2012 plaanime turneed Ladina-Ameerikasse ja Austraaliasse. 

Novembris annate kontserdi ühes Tallinna trendikamas restoranis – ’’Rumours – Restaurant & Lifestyle’’. Olete valmis vallutama meie linna? Näitate midagi uut?

Praegune kontsert on tuuri A’MEN TOUR osa, me muidugi alati proovime esineda eredalt ja huvitavalt. Tallinnasse toome uue show, milles on kolm uut lugu, mida me veel esitanud ei ole, ja uus videoshow.

Teil on palju fänne nii meeste kui naiste seas. Millist nõu saate anda Buduaari lugejatele? Mis te arvate, mis muudab nõrgema poole saledaks ja naiselikuks? Ja mis annab tugevamale poolele julgust ja jõudu?

Me saame anda vaid üht nõu – olge teie ise, siis saate kõigega hakkama.

Kas teil on ka plaan avada oma tantsukool?

Oleme sellest mõelnud küll. Aga praegu läheb kogu aeg meie peaideele – Kazakyle. Kulub veel aega, enne kui mõni muu projekt meie tähelepanu mujale viib. On alati parem teha üht asja 100% kui mitut 20%.

Iga kunst kannab endas mingit tähendust, mõtet. Milline on teie projekti idee? On see väljakutse ühiskonnale või ’’kunst kunsti pärast’’?

Me ei ole kunagi tahtnud ühiskonnale väljakutset esitada. Me oleme loov grupp, me teeme, mis meile meeldib. Kuigi mõni võib meie tööd näha kui väljakutset. Igaühel on oma tõlgendus ja see on tore.

 

Oksana Begeza

 

Pildid: sonia plakidyuk / moi sofism / @ SALT photoproduction