Uskumatu! 65aastaselt veel sünnitatakse

Uskumatu! 65aastaselt veel sünnitatakse

Kas teadsid, et Põhja-Pakistani mägedes elab hõim, kelle keskmine eluiga küündib üle 100 aasta ja kelle naispere kannab lapsi ilmale veel ka 65selt? See erakordne, Hunza piirkonnas elav rahvas usub, et nad on Aleksander Suure ja tema armee järeltulijad. 

Kas teadsid, et Põhja-Pakistani mägedes elab hõim, kelle keskmine eluiga küündib üle 100 aasta ja kelle naispere kannab lapsi ilmale veel ka 65aastaselt? See erakordne, Hunza piirkonnas elav rahvas usub, et nad on Aleksander Suure ja tema armee järeltulijad. 

Enamik neist saadab oma elu mööda ilma ühegi probleemita, haigused on nende jaoks võõrad, naer ja nooruslikkus aga parimad sõbrad. Hunza rahvas tarbib suures koguses aprikoose ning just seda peetakse üheks nende tugeva tervise ja pika eluea saladuseks. Vaadeldes  selle mägirahva harjumusi, võime taaskord avastada millist mõju avaldavad elustiil ja toitumine inimese tervisele. 

Millised on selle noorusliku rahva harjumused ja elulaad? 

1. Nad naeravad palju. 

2. Nad võtavad jääkülmi vanne.

3. Nad söövad vaid enda kasvatatud toitu.

4. Nad söövad enamasti puu-ja köögivilju, pähkleid, erinevaid kaun-ja teravilju. Piimatooteid tarbivad nad väga vähesel määral.

5. Liha tarbivad nad vaid kaks korda aastas, menüüsse kuulub üksnes lamba- või kanaliha.

6. 2 kuni 4 kuud ei tarbi nad midagi muud peale toore aprikoosimahla. Seda rituaali on Hunza rahvas järginud iidsetest aegadest saati. 

7. Nad söövad vaid hommikul ja lõunal, näksimine ja õhtusöök ei kuulu nende rutiinidesse.

8. Nad  jalutavad palju. 

Mida arvad sina sellisest elustiilist ning kas leidsid loetelust midagi sellist, mida ka enda rutiinidesse kaasata? 

Vaata ka allolevat videot!

 

Allikas: healthyfoodteam.com