USKUMATU PÕHJUS, miks Kate’il ja Williamil oma laste hooldusõigust pole

Prints William ja hertsoginna Kate on õnnelikud kolme lapse vanemad - peres kasvavad 5aastane prints George, 3 aastane printsess Charlotte ning neljakuune prints Louis. Kuid mida paljud ilmselt ei tea, on asjaolu, et Williami ja Kate'i laste hooldusõigus ei kuulugi neile endile.

Prints William ja hertsoginna Kate on õnnelikud kolme lapse vanemad – peres kasvavad 5aastane prints George, 3 aastane printsess Charlotte ning neljakuune prints Louis. Kuid mida paljud ilmselt ei tea, on asjaolu, et Williami ja Kate’i laste hooldusõigus ei kuulugi neile endile.

Nimelt selgub, et mitmesaja aasta vanune seadus näeb ette, et laste hooldusõigus kuulub hoopis valitsevale monarhile, kelleks antud juhul on kuninganna Elizabeth II, vahendab Elle.

Antud seaduse kohaselt kuulub kõikide kuninglike järeltulijate hooldusõigus valitsevale monarhile ning alguse sai selline pisut üllatav korraldus kuningas George I ajal, kes valitses Suurbritannias 18. sajandi alguses.

Seadus on alates 1717. aastast kuni tänaseni püsinud muutmata kujul ning täpselt samamoodi ei kuulu ka prints Harry ja Meghani tulevaste laste hooldusõigus neile endile.