Uued tõendid: Courtney Love’i kahtlustatakse legendaarse Kurt Cobaini tapmises

Nirvana legendaarse ninamehe Kurt Cobaini surmast on möödunud juba üle kahekümne aasta. Cobain leiti surnuna 8. aprillil 1994. aastal. Tema kehal oli relv ning mehe lähedusest leiti hüvastijätukiri - kõik uskusid, et tegemist oli enesetapuga. 


Nirvana legendaarse ninamehe Kurt Cobaini surmast on möödunud juba üle kahekümne aasta. Cobain leiti surnuna 8. aprillil 1994. aastal. Tema kehal oli relv ning mehe lähedusest leiti hüvastijätukiri – kõik uskusid, et tegemist oli enesetapuga. 

Kuid järgmisel nädalal Ameerikas esilinastuv dokumentaalfilm “Soaked in Bleach” heidab sellele loole uut valgust. Filmis paljastatakse, millised võisid Kurt Cobaini elu viimased hetked tegelikult olla. Lisaks väidetakse, et mehe võis tappa tema lesk Courtney Love, kes on lakkamatult selle filmi tegemise ning linastumise vastu võidelnud. 

Kahtlustused said alguse Cobaini hüvastijätukirjast. Love’i käekotist leiti paber, mille peal oli proovitud mehe käekirja jäljendada. Uurijate sõnul on tegemist kahe inimese poolt kirjutatud kirjaga, millest suurem osa on Kurti enda kirjutatud ning viimased laused ja märkused kellegi teise poolt mehe käekirja imiteerides lisatud. 

Eradetektiiv Tom Grant ütleb filmis, et Kurti kirjutatud osa meenutab pigem kirja, milles mees tunnistab, et kavatseb naise maha jätta ning muusikaga lõpparve teha – see osa ei vihja kuidagi plaanile oma elu lõpetada. Viimased paar rida on täpselt sellised, mis on just hüvastijätukirjale iseloomulikud ning need peavad olema teise inimese poolt lisatud. 

Endine Seattle’i politseipealik Norm Stamper rõhutab dokumentaalis, et Kurt Cobaini surma uurimine tuleks uuesti käsile võtta. 

 

unilad.co.uk