Uuring: Euroopa noored tarbivad alkoholi erilise seksikogemuse saamiseks

6 kommentaari

Hiljuti avaldatud uuringu kohaselt tarbivad Euroopa noored alkoholi ja narkootikume selleks, et oma seksielu parandada ja erilisi intiimkogemusi saada. Uurijate kinnitusel on sellise ohtliku tendentsi eesotsas briti noored, kes tarbivad Euroopa noortest kõige enam alkoholi ja alustavad sekssuhetega keskmisest varem, vahendab Elu24 BBC-d.

Hiljuti avaldatud uuringu kohaselt tarbivad Euroopa noored alkoholi ja narkootikume selleks, et oma seksielu parandada ja erilisi intiimkogemusi saada.

Uurijate kinnitusel on sellise ohtliku tendentsi eesotsas briti noored, kes tarbivad Euroopa noortest kõige enam alkoholi ja alustavad sekssuhetega keskmisest varem, vahendab Elu24 BBC-d.

Kolmandik uuringus osalenud 16-35-aastastest meestest ja 23 protsenti naistest sõnasid, et tarbivad alkoholi selleks, et kasvatada oma šansse seksi saada.

Lisaks ei mõtle alkoholijoobes noored tihtipeale turvaseksile ja seavad sellega oma tervise ohtu.
"Küsitlus näitas, et paljud noored joovad ennast teadlikult täis, saamaks nende sõnul erilist seksikogemust," nentis uurija Mark Bellis.

Bellis jätkas, et alkoholi ja narkootikumide kasutamist on varem seostatud  hoolimatu seksuaalkäitumisega. Kuid nüüdne uurimus näitas, et noored tarbivad teadlikult suures koguses alkoholi ja narkootikume, et tavapärasest erinevat seksuaalkogemust saada.

"Uimastavate ainete varajast kasutamist seostatakse varase intiimeluga, seda eriti tüdrukute puhul. Narkootilisi aineid seostatakse riskikäitumise, seksi ja seksijärgse kahetsusega," selgitas uurija.
Uurimus näitas, et need noored, kes tarbisid pidevalt alkoholi ja seksisid mitme partneriga, kahetsesid seda hiljem rohkem kui need, kes ei tarbinud alkoholi.

Umbes pooled küsitletud austerlastest sõnasid, et alustasid alkoholi tarbimist ja intiimelu alla 16-aastastena.
Uuringus osales kokku 1341 noort üheksast Euroopa riigist – Suurbritanniast, Saksamaalt, Austriast, Tšehhimaalt, Kreekast, Itaaliast, Portugalist, Hispaaniast ja Sloveeniast.

/Buduaar.ee/