UUS! Miss Estonia 2011 missipäevik ehk ettevalmistused Miss Universumiks

UUS! Miss Estonia 2011 missipäevik ehk ettevalmistused Miss Universumiks

Tänasest on sul harukordne võimalus jälgida Buduaari vahendusel Miss Estonia 2011 tiitlivõitja Madli Vilsarile ettevalmistusi ja teekonda maailma mainekale missivõistlusele Miss Universum, mis toimub juba kuu aja pärast. Madli oli nõus oma kogemusi, mõtteid, hirme ja rõõme meiega vahendama, et kõik teisedki eesti naised saaks teada, mida endast kujutab missivõistlus, milleks on seda vaja ning millega missid üldse tegelevad. Siit algab Madli teekond Miss Universumile. Pöidlad pihku!

Tänasest on sul harukordne võimalus jälgida Buduaari vahendusel Eesti Miss Estonia 2011 tiitlivõitja Madli Vilsari ettevalmistusi ja teekonda maailma mainekale missivõistlusele Miss Universum, mis toimub juba kuu aja pärast. Madli oli nõus oma kogemusi, mõtteid, hirme ja rõõme meiega jagame, et kõik teisedki eesti naised saaks teada, mida endast kujutab missivõistlus, milleks on seda vaja ning millega missid üldse tegelevad. Siit algab Madli teekond Miss Universumile. Pöidlad pihku!

Kuidas kõik algas…

Olen 20-aastane neiu Saaremaalt, kes juhuslikult sai sel aastal Miss Estonia tiitli. Mulle meeldivad väljakutsed ja maasikad. Kuna maasikad veel kevadel küpsed polnud, osalesin sõprade soovitusel missikonkursil, et end proovile panna. Oli ju lapsena  üks lemmikfilmidest „Miss eriagent“ Sandra Bullockiga peaosas. Tahtsin sarnaselt filmikangelasega tõestada, et konkursil läbi löömiseks ei piisa pelgalt välimusest, vaid on tarvis ka isikupära. Salamisi lootsin, et minus on piisavalt sädet. Nii saigi osalusankeet täidetud ja lumepall hakkas veerema.

Sel aastal valiti Eesti Miss Estoniat 23. korda. Läbi ajaloo on olnud see väga suursugune ja värvikas üritus. Aastaid oli see üks vaadatumaid  televisiooniülekandeid Eestis. Võistlust 23 korda korraldanud Valeri Kirss on Miss Estonia kodulehel kirjutanud, et Eesti iluduskuninganna teevad meedia ja muidugi televisioon. Samas usutluses on ta ka välja toonud need paljud põhjused, miks Eestis missindust ja missivalimisi vähe väärtustatakse. Erinevad intriigid ja tülid meediakanalitega on viinud selleni, et meedia boikoteerib üritust ning kõik telekanalid keeldusid sündmust kajastamast. Kahju, aga nii see on. Seetõttu oli ka ilmselt paljudele üllatuseks 25. juunil ilmunud pressiteade, et on valitud uus Miss Estonia Madli Vilsar.

Missivalimiste õhkkond oli õdus, kuid mitte just suursugune. 37 sooviavaldajast 10 pääsesid avalikku ja inimeste keskel toimuvasse bikiinivooru. Sealt edasi valiti 4 finalisti, kellega  koos tegime kogu katsumuse lõpuni. 1. juunil toimus fotosessioon EME pikaajalise ametliku fotograafi Jaan Künnapiga, samal ajal jälgis žürii meid ja peeti vestlusvoorud, samuti pidime ennast ootamatutes olukordades proovile panema. Suvalistel hetkedel andis žürii meile ülesande inimestega nii eesti kui ka inglise keeles suhelda, lisaks jälgiti, kui hästi suutsime massist eristuda ja tähelepanu püüda. See on Miss Universumil üks hinnatavamaid oskusi. Lõpuks toimus Virtsus Kirsi uunikumide muuseumis lõppvoor, kus hinnati samu kriteeriumeid teises olukorras. Väikeriigile kohaselt pidime ka tagasihoidlikes tingimustes olema säravad ja silmapaistvad. Kuigi ei toimunud suursugust galaüritust, ei pea ma võitu vähem oluliseks, sest kõik toimus endiselt traditsiooniliste reeglite järgi. Ilmselt soosis õnn tol päeval just mind ja minust sai Miss Estonia 2011.

Nii palju ülevaateks esimestest sammudest teel Sao Paulosse Miss Universumi lõppvõistlusele. Edaspidi kirjutan kõigest, mis seni on toimunud ja edasi sünnib, et huvilisi natuke olukorraga kursis hoida. Minul pole mõjuvõimu meediakanalite üle, kuid siiralt loodan, et mu blogi toob missinduse rahvale lähemale ja tekitab huvi selle vastu, nagu varasematel aastatel on olnud. Samuti võib sündmuste kulgu jälgida Facebooki fännilehe kaudu –„Madli Vilsar – Eesti Miss Estonia 2011.“

Buduaarile Madlilt