Uus mobiiliäpp muudab öösel üksi kojuminemise turvaliseks

Uus mobiiliäpp muudab öösel üksi kojuminemise turvaliseks

Kümned tuhanded inimesed üle maailma kasutavad nüüdsest uudset mobiiltelefoni appi, mis muudab öised kojukõndimised pimedatel tänavatel julgemaks. USA üliõpilaste poolt loodud The Companion app võimaldab selle kasutajal oma sõprade või pere valvsa virtuaalse pilgu all kindlalt sihtpunkti jõuda.

Kümned tuhanded inimesed üle maailma kasutavad nüüdsest uudset mobiiltelefoni äppi, mis muudab öised kojukõndimised pimedatel tänavatel julgemaks. USA üliõpilaste poolt loodud The Companion äpp võimaldab selle kasutajal oma sõprade või pere valvsa virtuaalse pilgu all kindlalt sihtpunkti jõuda.

Rakenduse muudab mugavaks asjaolu, et sõber või pereliige ei pea endale isiklikult seda alla laadima. Kasutaja saab saata mitmeid kutseid erinevatele mobiilikontaktidele, mis jõuab vastava inimeseni tekstisõnumina koos hüperlingiga, kutsele vastamise korral suunab äpp neid interaktiivsele veebilehele, kus on näha saatja täpne asukoht ja liikumine. GPSi kaudu saab sõber tervet sinu teekonda jälgida. Kui äpi kasutaja peaks juhuslikult eksima, kukkuma, jooksmist alustama või rünnaku ohvriks langema, märkab rakendus neid muudatusi ja küsib automaatselt, kas kõik on korras. Kui kasutaja 15 sekundi jooksul vastavat appi nuppu ei vajuta, siis reageerib rakendus sellele kärarikka ja häiriva  alarmi näol, mis peaks kurjategijad eemale peletama. Peale alarmi käivitumist helistab äpp koheselt ka politseisse ning saadab sõnumi kontaktiks valitud inimesele. 

Lisaks USA-le on populaarseimad kohad, kus Companion äppi kasutatakse, veel ka Inglismaa, Belgia, Prantsusmaa ja Norra. Äpp on leidnud võrdselt kasutust nii meeste kui naiste seas, paljud vanemad kasutavad seda oma lastele kindluse tagamiseks. 

 

 

Allikas: businessinsider.com