UUS SEADUS: TAANIS peab abielulahutuse saamiseks kursustele minema

Taani riik on aastaid olnud mures lahutuste suure arvu pärast ning nüüd on sellest tulenevalt vastu võetud uus seadus, mis loodetavasti kahandab lahutuste arvu. Nimelt jõustus Taanis 1. aprillist lahutusseadus, mis näeb ette, et lahutajad peavad eelnevalt läbima kohustusliku kursuse ning alles siis, kui kursus on edukalt läbitud, saavad nad edasi liikuda järgmise sammuni  selleks on kolm kuud kestev järelemõtlemise periood.

Kursuse peavad läbima need abielupaarid, kellel on alla 18-aastaseid lapsi, sest just lapsed kannatavad lahutuse korral kõige rohkem. 

Kursuse saab läbida internetis  selles käiakse läbi kõige põhilisemad lahutusega seotud küsimused. Eesmärgiks on aidata vanematel ennetada probleeme, mis lahutusega kaasneda võivad ning enamasti on need seotud just lastega. Netikursuse käigus saavad lahutajad loodetavasti parema ülevaate sellest, kuidas lahutus nende lapsi tegelikult mõjutab ning milliste olukordadega nad suure tõenäosusega silmitsi seisma peavad.

Netikursuse loojateks on Kopenhaageni ülikooli teadlased ning see koosneb 17 erinevast moodulist, kus analüüsitakse läbi 17 erinevat situatsiooni.

Lahutavad vanemad saavad kursuse käigus teadmisi selle kohta, kuidas nad peaksid oma lastega rääkima.

Kursuse kestvuseks hinnatakse keskeltläbi pool tundi. Sellele järgneb aga kolm kuud kestev järelemõtlemise periood ning alles siis jõustub lahutus.

Allikas: dailysabah.com