VAATA! Martin Saar muusikarežissöör Masa ülipopulaarses Vene videos

VAATA! Martin Saar muusikarežissöör Masa ülipopulaarses Vene videos

Hindrek Maasik aka Masa on Eestis kohe kindlasti üks parimaid ning tuntumaid muusikarežissööre. Lisaks meie väikesele riigile on mees väga nõutud mitmete Vene artistide seas, näiteks: Diskoteka Avarija, Valeria, Tanya,Noize MC, Band’Eros, Dima Bilan, Zhanna Friske on temaga koostööd teinud. Uurisime Masa käest lähemalt tema töö kohta ning millised enda tehtud videod on mehe enda lemmikud.

Hindrek Maasik aka Masa on Eestis kohe kindlasti üks parimaid ning tuntumaid muusikarežissööre. Lisaks meie väikesele riigile on mees väga nõutud kuulsate Vene artistide seas. Diskoteka Avarija, Valeria, Tanya, Noize MC, Band’Eros, Dima Bilan, Zhanna Friske on temaga koostööd teinud. Uurisime Masa käest lähemalt tema töö kohta ning milised tema tehtud videod on mehe enda lemmikud.

Tegid Zhanna Friske muusikavideo, kus võttis osa ka Martin, millest selline idee, et kaasata Martin sinna videosse?
Tegelikult oli see Tanya video, kus Friske oli „featuring artist.“ Martin tundus olevat õige mees selle rolli jaoks. Ta oli nõus, tuli ja tegi kenasti oma osa ära. Pakun, et kõrvalosa Oscar tuleb koju! Mees nagu orkester!

Kust saad videode jaoks ideid?
Igalt poolt: elust, filmidest, fotograafiast, moest, muusikast.Tuleb silmad ja kõrvad lahti hoida.

Kuidas kirjeldaksid oma muusikavideode stiili?
Ma ei ole just kõige suurem 3D ja graafika fänn ning üritan ise seda vältida, mida ehedam ja reaalsem, seda lahedam! Ehe ja aus vanakooli energia, hea huumor ja iroonia on samuti teretulnud. Üldiselt mulle meeldivad vanad head videod nagu Georg Michaeli „Faith,“  „Freedom,“ „Spinning the Wheel,“ „Too Funky“, Mark Romaneki tehtud „Got til its gone“ Janet Jacksonile, „Are You Gonna Go My Way“ Kravitzile ja Jay-Z  „99 Problems.“ Suurepärased tööd, hea montaaž ja hea maitse, geniaalsed artistid! Tänapäeva videod on suuremas osas tapeet, nagu ka lood, millele nad tehtud on, ja nagu ka artistid, kes neid esitavad. Nüüd teeb iga tont muusikat ja iga teine tont teeb esimese tondi tehtud musale video – masendav. Aga peaasi, et noortel igav ei hakka…

Sa oled väga nõutud Venemaa staaride seas, mis sa arvad, miks see nii on?
Ma teen oma tööd hästi, mul on ideid ja mul on superhea meeskond! Juhul, kui ma ei oleks hea, siis nad ei tuleks siia ja ammugi ei lennutaks mind ja mu teami Tokyosse või Arizonasse.

Kas sa võid öelda, et sulle meeldib vene muusika rohkem kui eesti?
Ei või öelda! Absoluutselt mitte! Kehv muusika saab minu käest nii, et tolmab – olgu see eesti, vene või mongoolia kraam. Ja ega ma ei hoia oma arvamust endale.
 
Mis sa arvad, milline on sinu siiani kõige raskem, kõige kergem, kõige kallim, kõige odavam ning kõige pöörasem video ?
Siiani kõige kallima video filmisin aasta tagasi USA-s, sellise eelarvega saaks meil teha täispika filmi. Tegu on klassikalise vesterniga. Pikkuse poolest on see küll rohkem lühifilm (15 minutit), kuid paberite järgi ikkagi muusikavideo. Kõige pöörasem on vast paar aastat tagasi Moskvas filmitud video DJ Smashile “Pasha-Face Control”, kus rentisime linna vanima ja legendaarseima restorani „Jar,“ ostsime viisakas koguses hundijalavett, kutsusime kohale linna karmimad peoloomad, modellid, näitlejad ja VIPid ning panime kaamera käima! Kokku filmisime seda möllu neli tundi. Tegu on minu kõige kiiremini ülesvõetud videoga. Kindlasti on see ka üks minu lemmikutest!

Kui tihti saad sa tunda staaride kapriise, milline staar siiani on sulle kõige enam peavalu põhjustanud?
Siiani on suhteliselt valutult läinud, aga eks ikka juhtub vahest. Siis tuleb oodata. Lobbytöö on alati abiks. Eks see oleneb ju ka konkreetsest artistist, mõni on väga ebakindel, tahab et teda kiidetakse, a´la, et ta on suurepärane ja andekas helilooja ja näeb maailma parim välja. Mõni vend tunneb, et on juba liiga vana, et lollusi teha ja tahab lihtsalt ILUS olla. Eks laveerida ikka tuleb. Kuid mida rohkem sa kellegagi koostööd teed, seda lihtsam on edaspidi.

Sinu töö on päris närvesööv, tahad sa öelda,et sul on raudsed närvid ?

Ilmselt küll.

Autor: Annika Ülejõe, Buduaar.ee toimetaja

 

Sarnased artiklid