Värske abielunaine Liis Lass rääkis, mis tööd ta teeb

Särav ja kaunis noor ärinaine Liis Lass abiellus mõni aeg tagasi oma kallimaga, kellega seob neid ka ühine ettevõte. Paar kihlus pool aastat tagasi Shanghais. Liis elab ja töötab Singapuris, naudib kiiret elutempot ning glamuurset elu. Mitu korda kuus Hiina ja Hong Kongi vahet lendav Liis rääkis Buduaarile, mis tööd ta täpsemalt teeb, ning kuidas ta lõõgastuda armastab. 

Et paljud meist ei teadnud Liisi abiellumisest midagi, siis palume Liisil esmalt seda teemat kommenteerida. "Minu abikaasa on samuti ettevõtja ning meid seob ka ühine äri. Abiellusime suvel, pärast pool aastat tagasi kihlumist Shanghais. Meid seob ühine ettevõte."

 

Särav ja kaunis noor ärinaine Liis Lass abiellus mõni aeg tagasi oma kallimaga, kellega seob neid ka ühine ettevõte. Paar kihlus pool aastat tagasi Shanghais. Liis elab ja töötab Singapuris, naudib kiiret elutempot ning glamuurset elu. Mitu korda kuus Hiina ja Hong Kongi vahet lendav Liis rääkis Buduaarile, mis tööd ta täpsemalt teeb, ning kuidas ta lõõgastuda armastab. 

Et paljud meist ei teadnud Liisi abiellumisest midagi, siis palume Liisil esmalt seda teemat kommenteerida. “Minu abikaasa on samuti ettevõtja ning meid seob ka ühine äri. Abiellusime suvel, pärast pool aastat tagasi kihlumist Shanghais. Meid seob ühine ettevõte.”

Viimased kuus kuud Singapuris resideeruv Liis on viimase kahe aasta jooksul elanud lausa neljas erinevas riigis. Miks? Millega Liis üldse tegeleb? Elan juba pool aastat ühes erilises ja hästi toimivas linnriigis Singapuris. Siia elama tulek oli teadlik valik, arvestades riigi tugevat majandust ja tubli ühiskonda. See on kindlasti üks minu täitunud unistusi, kuivõrd kaks aastat tagasi Aasiasse, Hiina, elama asudes plaanisin just siia välja jõudmisest. Unistused saavad teoks enamasti, head plaanid seevastu alati! Singapuri jõudsin siiski päris pika ringiga. Nimelt elasin kahe aasta jooksul neljas erinevas riigis ja viies erinevas linnas. Kooliõpingute jaoks Pekingis Hiinas ning siis Nagoyas Jaapanis ning hiljem Shanghais ja Jakartal Indoneesias. Pärast seda olin valmis kolima “tänapäeva Monacosse” – Singapuri. Kogutud kogemused on minu töös aga hindamatud,” tõdeb Liis, et hetkel on tema töises elus kõik kulgenud plaanipäraselt.

Siiski, mis tööd Liis teeb? “Olen Aasia majanduse ja juhtimise taustaga ning haridusega äriinimene ja liigun kaasa võimalustega – avanevad need siis kinnisvaraturul, kaubanduses või muus sektoris. Hetkel töötame partneritega mitme projekti kallal, alates kinnisvarainvesteeringutest kuni piimapulbri turustamiseni Hiinas. Täna töötame välja enda brändi. Kes on siinse turuga kursis, mõistavad selle toote hetke eksklusiivsust seal turul. Selline töö nõuab pidevat enesearendamist,” nendib Liis ja lisab: “Lendan mitu korda kuus Hiina ja Hong Kongi vahet, kus on hetkel meie peamised operatsioonid. Selline töö on minu elustiil ja ma ei kujutaks asju teisiti ette. Ambitsioonid ettevõtluses on suured, olen alles alguses ning ma ei raatsi neid üles öelda – sellest ka pidev panustamine,” kommenteerib Liis, kes on endale tulevikuks kõrged eesmärgid seadnud ning nende saavutamise nimel ka kõvasti vaeva näeb. 

Arvutid ja telefonid on Liisi puhul iga puhkuse lahutamatu osaks. “Vaba aeg on minu jaoks väga suhteline. Kui ma ei tööta, siis ei õnnestu mul ka saavutada oma suuremaid eesmärke ning ilmselgelt põhjustab ajaraiskamine frustratsiooni. Arvutid, telefonid on iga puhkuse lahutamatu osa. Õnneks ei pea ma neid puhkuseid väga palju võtma, sest elan imelisel troopilisel saarel ning maja ees on helesinise veega bassein. Kahjuks on selle ääres arvutiga veidi keeruline trükkida! Õnneks ei nõua mu töö kella järgi kontoris passimist, seega püüan hinnata seda vabadust, mis mul on. Teisi kultuure avastada mulle aga väga meeldib, seega püüame abikaasaga alati puhkusereisid ärihuvidega ühendada,” muigab Liis, et armastus reisimise vastu on neil abikaasaga ühine.

Kui Liis tunneb, et on vaja aeg korraks maha võtta ja töömõtetest eemale saada, tegeleb ta muusikaäriga. “Parimaks lõõgastuseks, mis on ühtlasi ka produktiivne, pean kindlasti enda lemmikhobi, milleks on laulusõnade kirjutamine ning muusikaäris tegutsemine. Kirjutan endiselt üsna tihti Eesti muusikale laulusõnu. Minu lugusid lastakse raadiotes igapäevaselt, ning tihti mängib mul ka enda kodus Vikerraadio või Kuku, kus oma hobitööle ikka ja jälle veidi tunnustust saan. Mõnus,” tunnistab Liis, et ka tema vajab vahel tunnustust.

Karin Karu