Villu Parvet: Mida mehed sinu gei-sõpradest tegelikult arvavad?

Villu Parvet: Mida mehed sinu gei-sõpradest tegelikult arvavad?

Viimasel ajal olen rääkinud mitme mehega sellest, kuidas nad suhtuvad oma naise gei-sõpradesse ja enamasti on nende reaktsioon väga huvitav. Kõigepealt ütlevad mehed, et „see on jummala savi“, siis „vahel käib ikka pinda küll“ ja lõpuks, kui mees juba ausamaks muutub, siis ütleb välja, et „s***ks häirib!“. Sellel on mitu põhjust ja mitmed neist võivad olla naiste enda jaoks päris üllatavad.

Viimasel ajal olen rääkinud mitme mehega sellest, kuidas nad suhtuvad oma naise gei-sõpradesse ja enamasti on nende reaktsioon väga huvitav. Kõigepealt ütlevad mehed, et „see on jummala savi“, siis „vahel käib ikka pinda küll“ ja lõpuks, kui mees juba ausamaks muutub, siis ütleb välja, et „s***ks häirib!“. Sellel on mitu põhjust ja mitmed neist võivad olla naiste enda jaoks päris üllatavad.

Oma gei-sõbra olemasolu on teatud tüdrukute puhul täielik „must“ – tase, kvaliteedimärk, midagi, mis peab olemas olema. Eks loomulikult on paljud seriaalid ja filmid selles osas lati päris kõrgele seadnud. Ma olen isegi olnud seltskonnas, kus üks naine ütleb teisele, et „sinu gei-sõber on täielik fake võrreldes minu omaga“. Enamasti muidugi keegi avalikult ei tunnista, et gei-sõber peab olemas olema või et „aidake mul leida geisõpra!“. Samas paljud on ausalt öelnud, et see, kui neil juba on, „siis ära teda küll kellelegi anda ei tahaks…“. Ja tegelikult on ikka mitmed oma vingeid geisõpru ka kadedaks tegeva mõnutundega avalikult näidanud ja vaadanud ülevalt alla neile, kellel on selline gei-sõbra moodi kutt, kes on lihtsalt selline leplik ja empaatiline hetero-tüüp, aga mitte õige päris päris „gei-friend“.

Ega tegelikult mehi enamasti see ei häirigi, et naine mõnikord läheb seltskonda, kus on keegi geimees. Küll aga muutub olukord sageli palju häirivamaks siis, kui see sõprus muutub tõsiseks ja tekib selline usaldussuhte moodi värk. Mis mehi siis selle asja juures häirib? Järgnevalt tegin kokkuvõtte meeste peas leiduvatest ja osaliselt täiesti absurdsena tunduvatest põhjustest, miks naise geisõbrad neile närvidele käivad.

„Kurat, ma ei tea, mida nad tegelikult teevad…“ Võib tunduda täiesti jabur, aga mitmed mehed on rääkinud linnalegende, kuidas mingi geimees ikka aeg-ajalt teatud olukorras võib bi-meheks muutuda ja naisele nii-öelda väikse sutsaka ära panna. Eks valavad õli tulle ka need geimehed, kes naistega suheldes lihtsalt nii käituvadki, et see parimal juhul sõbraliku flirtimisena mõjub ja halvemal juhul kadeda mehe jaoks juba eelmänguna tundub. Kusjuures see hirm, kuigi valdavalt täiesti mõttetu, on meeste aus kartus. Ja seda kartust nad isekeskis ka võimendavad. Osal absurdsetel juhtudel (ja neid pole üldse vähe) panevad mehed geimehe pähe vägisi kavatsusi, mida seal tegelikult polegi, öeldes asju stiilis: „Kurat, nad on kavalad, ma tean, loomulikult tahab ta ke**i, no kasutavad seda lihtsalt ära, et naisele lähedale pugeda, mul oli sõbral ka üks naise sõber, kes ütles, et ta on sugulane või homo või impotent, aga pärast … oi, raisk!“ Tunnistan, et see võib tunduda päris lolli jutuna, aga mehed vahel omavahel täpselt nii räägivadki. Mida nad veel ütlevad?

„Nad on ju nii nõmedad!“ No see on üldistus, kui mehelt täpsemalt küsida, siis ütlevad nad, et „no vaata, kuidas nad välja näevad – ära lakutud ja nii, vaata, mis riided jne…“ ja muud taolist. Võrreldes eelmise hirmuga on see küll pigem meeste kadeduse ja enesega rahulolematuse väljendus. Paljudele meestele käib lihtsalt närvidele, et nad ise tegelikult teavad, kui palju rohkem peaksid nad hoolitsema nii oma riietuse, keha, stiili kui ka kõige muu eest, aga lihtsalt ei ole suutnud ennast kätte võtta, sest pole aega ja nii edasi. Seetõttu ongi meestel jube vastik vaadata, kui nende naine on mingi mehe seltskonnas, kes kõike seda teeb ja tundub selle kõige juures veel närviajavalt rahulolev. Mis toobki meid järgmise vastikuspurskeni.

„Vaata, kuidas ta käitub – haige, raisk!“ on mitmed mehed öelnud. See on tõesti meestele häiriv, sest enamasti mõjuvad geimehed (ka ilma, et nad mehe naisega suhtleks) vastikult elujaatavad. Loomulikult ei tähenda see, et geimeestel üldse probleeme poleks (tegelikult on asjad ikka veidi sarnasemad sellega, mida Krister Kivi raamatus „Üksteist“ kirjutas), aga välja paistavad nad tihti küll õnnelikumad. Ja just see olek, käitumine ja tunne, et geimeestel ei ole nagu üldse mingeid probleeme, pahandabki meid. See hirm on loomulikult seotud mehe rahulolematusega iseendaga.

„See tüüp tegeleb kogu aeg mingi mõttetu jamaga,“ on mehed öelnud naise gei-sõprade huvide ja töö kohta. No eks seegi ole midagi muud, kui mehe võimetus olla iseenda vastu aus. Paljud gei-sõbrad justkui saavad asjadega paremini hakkama. Mitmed mehed on lõpuks tunnistanud, et neile käibki närvidele see, et geimees suudab teenida raha („…see ju maksab kogu aeg minu naise söögi ja mingite asjade eest!“), ennast harida („****, ta teab nii palju mingitest teemadest, mida ma pole kuulnudki“), olla kursis erinevates eluvaldkondades toimuvaga  („saad aru, see tegelane teab moest ja meikimisest rohkem kui mu naine!“), elada väljapoole hästi organiseerituna tunduvat elu. Mehed lihtsalt ei suuda sellega leppida ning tihti võtavadki nad oma jutu kokku valugrimassi saatel öeldud sõnadega: „Kust kuradi kohast too veel selle aja võtab, et mu naisega kogu aeg kokku saada?!“ Eks see siin olegi meeste jaoks parajalt peavalu tekitav.

„Saad aru, mu naine räägib selle p***ga mind taga, kogu aeg!“ on mitmed mehed kurtnud. No eks seegi ole ilmselge väljendus mehe enda probleemidest. Gei-sõber mõistabki naist sageli tunduvalt paremini ja see ärritab mehi tõsiselt. Mees mitte ainult ei tunneta konkurentsi selles osas, et ta ise oma naist avada ei suuda, vaid tajub ka seda, et teda on täiesti maatasa tehtud ja kõrvale jäetud. Eks tegelikult gei-sõbrad muidugi naise meest otseselt taga ei räägi, no võib-olla mõnikord, aga mitte ebamõistlikult palju. Pigem suudavad nad lihtsalt naise lõpuks ära kuulata. Ja see on midagi, mis paljudele meestele üle mõistuse närvidele käib. „Kurat, lõpeta ära, see on võimatu ju… Naine jääbki ju rääkima ja teinekord siis kurdab veel kauem ja siis on lõpuks elu täitsa p****s,“ on mehed öelnud. Aga gei-sõbrad kuulavad naise ära. Lõpuni. Ja see on tase!

Mis on selle loo moraal? Mehed on piiratud ja naise gei-sõbrad käivad neile närvidele. Miks? Tegelikult ikka meeste endi piiratusest tulenevalt ja sellepärast, et nad näevad naise gei-sõprades mingit müstilist ja vastikut jõudu, mis suudab nende naise teatud valdkondades kiiremini, lihtsamini ja vahel lausa mängleva kergusega õnnelikumaks teha kui nad ise. Aga ega sellepärast ei tasu neid kõrvale jätta – nad aitavad! Ja üks hea korralik gei-sõber võib olla vahest isegi parim asi, mis aitab oma mehe loomupäraseid veidrusi taluda ja tema jaoks lõppude lõpuks parem naine olla. Seega hangi endale üks. Või lausa kaks, aga arvesta, et kuigi nad mõnikord võivad oma seniseid sõbrannasid sinuga „petta“, siis päris endale saada on neid ikka tunduvalt keerukam. Aga ole mõistlik ja ära oma mehel ennast ka täitsa kõrvale jäetuna tunda lase, muidu närbub teine väga ära ja hakkab oma piiratud loovuse raamides igasuguseid halbu mõtteid mõtlema. 

 

Buduaarile Villult

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping kevad 2013