Vot kuidas naiivseid petetakse. Pritsi aga pappi…

Viimastel päevadel on Tartu politseile taas teatatud petistest, kes üritavad inimeste tunnetele rõhudes neilt raha välja petta, vahendab veebileht Delfi. Eile õhtul helistas nuttev vene keelt kõnelev meeskodanik naisele ning teatas, et on tema poeg ja et ta ajas ühe inimese alla. Kui naine vastas, et tema poeg on kuueaastane ja pole võimeline autoga sõitma, kõne katkestati.

Viimastel päevadel on Tartu politseile taas teatatud petistest, kes üritavad inimeste tunnetele rõhudes neilt raha välja petta, vahendab veebileht Delfi . Eile õhtul helistas nuttev vene keelt kõnelev meeskodanik naisele ning teatas, et on tema poeg ja et ta ajas ühe inimese alla. Kui naine vastas, et tema poeg on kuueaastane ja pole võimeline autoga sõitma, kõne katkestati.

Eile avaldas 18-aastane Pavel, et samal päeval oli helistatud ta vanaemale ja teatatud liiklusõnnetusest, mille ta oli väidetavalt põhjustanud. Vanaemalt oli liiklusõnnetuse mittevormistamise eest küsitud 10 000 krooni.

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni kaks Leedu kodanikku (19-aastane ja 31-aastane mees). Asjaolud on veel selgitamisel.

Kui keegi pöördub teie poole sarnase rahanõudega, ärge kelmidele raha makske, rõhutab politsei. Kindlasti helistage seejärel koheselt politsei tasuta lühinumbrile 110.

Petuskeem on selline:
kelm helistab ohvrile, tutvustab end politseinikuna ja räägib, et ohvri lähedane on põhjustanud liiklusõnnetuse, milles on keegi raskelt viga saanud, või on lähedane kedagi peksnud. Samuti tutvustavad kelmid end ka ohvri lähedasena. Seejärel nõutakse kriminaalmenetlusest hoidumiseks või kannatanule maksmiseks ohvrilt kohe suurem summa sularaha.

Ära lase ennast koorida, ole ettevaatlik ja usu vähem "külajutte"! 

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/