Ženja Fokin: Süüa ostan Säästumarketist, et rohkem raha jääks riietele!

Kes on see mees, kellel sajad eestlased lasevad oma garderoobi piiluda? Mees, kellel ei jää märkamata ükski moeaps ja kelle enda rõivad ei jää samuti kellelgi märkamata? See mees on Ženja Fokin.  Buduaar Shoppingu suvenumbris piilume hoopis meie Ženja enda riidekappi!

Kes on see mees, kellel sajad eestlased lasevad oma garderoobi piiluda? Mees, kellel ei jää märkamata ükski moeaps ja kelle enda rõivad ei jää samuti kellelgi märkamata? See mees on Ženja Fokin.  Buduaar Shoppingu suvenumbris piilume hoopis meie Ženja enda riidekappi!

Kes meist ei teaks telesaateid „Minu imeline muutumine“ ja „Stiilipäevik“, kus kauneid muutujaid aitab stiilselt riidesse panna blond, jutukas, energiline ja hea huumorisoonega Ženja. Ženjat jagub igale poole, kus on moodi. Lisaks „Stiilipäeviku“ saatejuhi ametile on Zenja vabakutseline stilist ja koerograaf – jah, Zenja on lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstide instituudis koreograafi eriala! 

Kas tänu oma tööle pöörad rohkem tähelepanu ka oma välimusele?

Kogu riidetemaatika on minu jaoks väga orgaaniline, aastaid tagasi pöörasin oma hullustele rohkem tähelepanu. Praegu teen stilistika töid veidi vähem ning keskendun rohkem eraklientidega šoppamisele ning tele- ja kommertstöödele, seega rõhuasetus on peamiselt mugavusel ning igapäevaseks stiiliks on smart-casual ehk stiilsed ja viisakad riided.

Kust sa ammutad stiilinippe?

Nipid voogavad ise minuni ja tulevad elust enesest. Hullu inspiratsioonilainet või ilmutust võibki suu ammuli ootama jääda. Minu moto on see, et tuleb tegutseda, mitte passida tühja! Näiteks käisin hiljuti Kadrioru kunstimuuseumis, seal oli venekeelne teemaõhtu koos näidendi ja kunstikriitikuga. Väga inspireeriv! Moeajakirjad on toredasti kommertsreklaami koorma all, seega reaalsusega on neil vähe ühist. On väga palju naisi, kes jälgivad trendisuundi, mis on iseenesest ju tore, kuid lisaks ajalehesahinale võiks minna teatrisse või hoopis balleti vaatama. See loob aluspõhja ja sisu. Et lahtirõivastumisel jääks peale riiete ka veel miskit alles!

Kes on olnud sulle eeskujuks ja iidoliks?

Huvitun moeajaloost ja sellest, kuidas ühiskond ning moekümnendid on arenenud. Igal riideesemel on rääkida lugu ning analüüsides mõne stiili tulekut või minekut, oskad asju ehk riideid kuidagi rohkem hinnata ja väärtustada. Iidolid kui sellised jäid hilistesse 90ndatesse, kuid hetkel on esirinnas need sümpatiseerivad persoonid, kes kannavad rõivaid, mis väga oskuslikult tõstavad esile nende karismat, iseloomu. Mind huvitavad lavainimesed ja meelelahutusmaailma orjatarid. Kõik, kes janunevad ilusate asjade järele, saavad aru, et tegelikult on ilusatel asjadel võluvägi! Inimesed alahindavad riietust, kuid asjatult, näiteks tööintervjuule minnes on riietus väga oluline.


Loe meeleolukat artiklit, armastatud stilist-humoristi Ženja Fokini stiilieelistustest, moenõuannetest ja vaata silmipaitavalt kauneid pilte Ženja lemmikkomplektidest juba uuest Buduaar Shoppingu suvenumbrist!


Buduaar.ee