Zenja Fokin: Suvehooajaga tuleb tagasi kergus ning värvigamma pastelsus

Zenja Fokin - noormees, kes tuntud oma imelise stiilitunnetuse poolest, ei saa ka suvel puhkust, kuna peab töötama pidevalt uute showde ning stilistika kallal erinevate väljaannete kui ka eraisikute jaoks. Buduaarile rääkis noormees selle hooaja moest ning jagas lahkelt nõuandeid.

Zenja Fokin – noormees, kes tuntud oma imelise stiilitunnetuse poolest, ei saa ka suvel puhkust, kuna peab töötama pidevalt uute showde ning stilistika kallal erinevate väljaannete kui ka eraisikute jaoks. Buduaarile rääkis noormees selle hooaja moest ning jagas lahkelt nõuandeid.

„Iga kevad-suvehooajaga tuleb tagasi kergus ning värvigamma pastelsus. Ise olen jätkuvalt hullumas triibu&mere temaatikast, sest kui on ikkagi suvi, tahad olla kuidagi puhkuse lainel. Seega põhjendatud valikud: triibuline topp, ankru aplikatsioonidega rõivaesemed, platvorm-sandaalid, konjaki-toonis kitsas vöö,“ räägib stilist enda suve-eelistustest rõivastes.

Samuti on suve üldpildiski väga aktuaalne rännak ajas ning erinevates maades, sugemeid kõikjalt. „Stiililiselt on saadud inspiratsiooni filmist  „Väike maja preerias“ ning lisatud sinna naiselikkust, modernsust või siis hoopis miksitud seda omakorda 80ndate rockiliku agressiivsusega,“ selgitab Zenja.

Kindlasti ei tohiks stilisti sõnul suvel unustada teksapükse ning mitte ainult! „Samuti teksaseelik, -jakk,-vest, mille üldine välimus on veidikene väsinud ning päevinäinud,“ teab noormees rääkida. „Suve puhul mulle meeldib üldises pildis kergus, lendlevus, kohati ka lohakus (näiteks XL suuruses T-särk, lühikesed teksapüksid ja sandaalid).“ Vaata pilti eriti sefist teksajakist allpool!

Rääkides Zenjaga, mis on selle suve must-have aksessuaar, siis vastab noormees koheselt: „Korralikud päikeseprillid!“ Tema lemmikuteks on tilgakujulised Alexander McQueenid.  „Lihtsad, kuid väga erilised!“ leiab ta. Vaata pilti Zenja lemmik päikseprillidest allpool!

Vaadates Eesti suvist tänavapilti, siis enamus naisi eelistavad kanda juukseid kinniselt ning leida kapist mõni väike kleidike. Võiks öelda, et see on ehk liiga casual ning massiline. Mida soovitab stilist Zenja suvemuutusteks? „Aastatega olen aru saanud, et ei pea hulluma ning paaniliselt otsima riideid kusagilt lombi tagant või neid tellima interneti kaudu imedemaalt. Iga inimene on persoon ning sama riietuseset on võimalik lihtsalt väga unikaalselt välja kanda,“ räägib noormees.

Siinkohal soovitab stilist kombineerida suvist kleiti teksajakiga, sellega saavutate noorusliku ning huvitava look’i, iseloomuga naisele soovitab ta aga kombineerida juurde tennised – saab plikaliku ilme. „Kandes aga platvorme (suviseid, ilmekaid) saame seksapiilse ning naiseliku! Antud kombinatsioon töötab ka suurepäraselt, kui teil on mõni liialt pidulik lühike kleit, sest teksajakk toob teid visuaalselt „maa peale tagasi”, või samas ka kombineeritav, kui kapist leiab mõne kitli või boheemlasliku kleidi, millele elu sisse puhuda!“ soovitab Zenja.

Hooajast hooaega on mõned asjad stilisti sõnul ennast sisse söönud, seega militaarne temaatika on siiani väga aktuaalne. „Militaarne jakk on sobiv erinevate kombinatsioonide juurde – valge triiksärk (kurguni nööbituna), klassikaline kleit ning säärane jakk või kõikvõimalikke muid kombinatsioone,“ räägib Zenja Buduaarile. Vaata pilti Mark Jacobsi kevad-suvi kollektsioonist allpool. (pilt scanpix)

Inimestele, kes otsivad personaalsust või huvitavaid leide, soovitab Zenja vaadata kauplustesse: NuNordic (Vabaduse väljakul), Namarie (WW Pasaazi II korrus), kauplus Reede (Solarise 0 korrus) või steinly.com

 

Autor: Annika Ülejõe