Reklaam sulgub sekundi pärast

AVAMEELSELT MAOVÄHENDUSOPERATSIOONIST: mulle ei meeldinud enda peegelpilt

Buduaari ajakiri

Monika Kuzmina, Merje Miller

Triinu
Triinu / Foto: Sander Saard

Triinu on naine, kes otsustas pärast kolme lapse ilmaletoomist pöörduda enesearmastuse tagasisaamiseks kirurgia poole. Täna on ta oma otsusega sajaprotsendiliselt rahul.

Triinul on kolm last ja ta tõdeb, et pärast sünnitusi hakkas tema keha drastiliselt muutuma. „Mulle ei meeldinud enam see vaatepilt, mida hommikuti peeglist nägin. Kõht hakkas kogunema ja seda oli väga keeruline pükste sisse ära peita. Tahtsin end jälle tunda sellisena, nagu olin enne lapsi ja saada tagasi armastuse iseenda vastu,” tunnistab naine ja lisab, et kuna tal on füüsiline töö, polnud tal ka palju jaksu teha seda, mida tahaks.

Kaalutõusu põhjus oli geneetiline

Triinu tõdeb, et on elu jooksul katsetanud palju erinevaid dieete ja käinud ka trennis, nii iseseisvalt kui treenerite juhendamisel. Lõpuks tegi naine geenitesti, kust selgus, et ta suudab küll kaalu langetada, kuid selle sama kiiresti ka tagasi süüa. Kui kaal tõusis iga päevaga ja Triinu nägi, et ei suuda seda enam peatada, otsustas ta võtta ette tee Health Clinicusse maovähendusoperatsioonile.

Naine meenutab, et alguses planeeris ta ühte operatsiooni, aga lõpuks sai ühest operatsioonist kolm. Kuna suure kaalukaotuse järel kadusid ka rinnad, keha oli proportsioonist väljas ning kõhule tekkis liigne nahk, mida ei olnud võimalik trenniga korrigeerida, otsustas ta teha lisaks rindade suurendamise, kõhuplastika ja külgede rasvaimu.

Hulljulge naine

Hirmu Triinu enne operatsiooni ei tundnud. Ta naerab, et on üsna hulljulge ja võtab riskid alati täispangana ette. Karta polnudki põhjust, sest taastumine pärast kõiki operatsioone oli võrdlemisi kerge ja tänaseks, kaaludes 53 kilogrammi, on see juba ka meelest läinud.

„Kõige lühem taastumine oli maooperatsioonil (mao pikisuunaline resektsioon), kuna haavad olid hästi väikesed. Kirurg ütles, et mida kiiremini jalad alla saan, seda kiiremini paranen. See oligi minu siht! Läksin haiglast koju juba teisel päeval, toitusin ilusti ja liikusin nii palju kui võimalik. Kõige keerulisem oli alguses leppida rasvaimu käigus tekkinud sinikatega, kuid ka need olid ajutised,” meenutab ta. Õnneks on armid väga ilusasti ja puhtalt paranenud ning ühtegi põletikku ei tekkinud.

Ometi paneb Triinu südamele, et kindlasti ei tohiks otsust minna maovähendusoperatsioonile teha uisapäisa. Kõigepealt tasuks proovida teisi variante ja kui soov ei kao ka mitme aasta möödudes mõttest, on see õige. Tema ise oma otsust ei kahetse ja ütleb, et on oma kehas väga õnnelik. „Arvan, et igal asjal on oma aeg ja minu jaoks on kõik väga õigel ajal paika loksunud,” sõnab ta. Tänaseks on Triinu kaotanud 33 kilo ning kannab rõõmuga S suurust.

Triinu enne
Triinu enne
Triinu nüüd
Triinu nüüd