MOEKUNSTNIK TIINA TALUMEES jagab head nõu, kuidas olla igavesti noor

Buduaari ajakiri

Foto: Kristiin Kõosalu

Moekunstnik ja omanimelist moestuudiot juhtiv Tiina Talumees usub uudishimu, headuse ja armastuse jõusse ning jagab suurepärast salaretsepti, kuidas olla igavesti noor.

Uudishimus peitub igavene noorus

Igavene noorus on ilmselt sajandeid au sees olnud igatsus, mille poole inimesed püüdlevad ja on valmis oma välimust naeruväärsuseni muutma, et ometi vaataks peeglist vastu see minapilt, mis kunagi kahekümneselt.
Ajavaim aga muutub, väärtused muutuvad ja tegelik nooruse võti peitub hetke tajumises ja uute suundade mõistmises. Alati kipub nii olema, et rohi on olnud kunagi rohelisem ja noorus on hukas. Kui aga oled uudishimulik uue muusika, kunsti ja kõige muu suhtes, millega meid tänapäeva maailm tervitab, oledki päriselt igavesti noor.

Lapse suu ei valeta

Kogu rikutuse, peale surutud hinnangute, väärtuste ja kogemuspõhiste arusaamade juures, ei mäleta me sageli enam seda, mis on päriselt selle maailma tõde. Väikesed lapsed aga teavad seda une pealt. Kuulame neid ja meenutame endale, et headus peitub kõige lihtsamates ja kättesaadavametes asjades.

Enesearmastus ennekõike

Kõlab egoistlikult, aga teame ju hästi lennukite turvareeglit hapnikumaskide kohta, et kõigepealt paigalda mask endale ja siis aita naabrit.
Sellega on kuidagi raske leppida, aga enesest hoolimine ja eneseväärtustamine aitab ka meid ümbritsevaid kaaslasi ja partnereid. Heaolu ja positiivsus on ju nakkavad. Ainult rahulolevana saame nõustada ja aidata teisi. Endast hoolimine ei ole patt, vaid elu edasiviiv jõud.

Inimene on saladus

Inimesed ei väsi mind üllatamast, aastaid tagasi arvasin, et nüüd olen küll kõike näinud, aga ei… see on lõputu avastamine.
Võrdleme ju teekaaslasi siin elus ikka sõltuvalt enda seisukohast ja arusaamadest, aga me kõik oleme täiesti erinevad oma mineviku, oleviku ja tulevikuga. Sellel maastikul on palju avastamist.

Aidata saab ainult abiküsijat

Teiste aitamine tõstab sageli enesehinnangut ja teeb justkui meid paremateks inimesteks. Kingi tegeminegi on ju sageli suurem rõõm, kui kingi saamine. Tegelikult võime aga enesealgatuslikult abistades teha karuteene ja võtta inimeselt oskuse enda eluga ise hakkama saada. See võib viia olukorrani, kus oleme valmis ennast unustama teise inimese nimel. Eneseohverdus ei ole aga hoolimine. Omaalgatuslik aitamine võib tekitada olukorra, mis pöördub abistaja vastu ehk iga abistamine peab olema kokkuleppel abi saajaga. Ainult nii on abist abi.

Sõnapidamine ja ausus on tugevaimad relvad heades suhetes

Nii lihtne see ju tegelikult ongi, et käitume teistega nii, nagu soovime, et meiega käitutaks ehk siis ausalt ja lugupidavalt. Sageli see aga ei õnnestu, sest olukorrad teisenevad, maailm muutub. Veiderdamine, kavaldamine ja petmine kahjuks aga ei aita meid just kergelt elus edasi. Mõistlik on oma lubadusi pidada ja jääda ausaks igas võimalikus olukorras, nii on lihtne sõprust hoida.

Armastus on tingimusteta

Armastus on tugevaim jõud maailmas ja ta ei kaeble, ei anna hinnanguid ega halvusta. Ta lihtsalt päästab maailma.