NEED KAKS KÜSIMUST aitavad eesmärkidele kerge vaevaga lähemale jõuda

Buduaari ajakiri

Foto: 123rf

Buduaari kolumnist Roland Tokko teab, et kui soovitakse eesmärgini jõuda, alutatakse tihti liialt suure hooga ja tahetakse kõik korraga ära teha.

“Reaalsus on tihti see, et sellise tempoga ei jõua kuidagi sammu pidada ja toimub läbipõlemine või peagi jääb lubadus või eesmärk tahaplaanile, sest ilmneb mõni takistus, hoog raugeb ja tuleb uuesti meelde alles aasta lõpus uusi lubadusi ja eesmärke seades,” räägib ta.

Ehk ei ole asi päris nii hull, kuid palju targem on soovitud eesmärgile läheneda väikeste sammudega, mis aja jooksul soovitud tulemused toovad.

Roland toob hea näite: “Mul oli aasta tagasi soov oma füüsilist lihasvormi parandada. Selle asemel, et viis korda nädalas jõusaalis käima hakata, hakkasin hoopis igal hommikul kätekõverdusi tegema. Tegin korraga nii palju kui jõudsin, mida oli alguses täpselt 10 – veidi piinlik, aga see oli reaalsus. Neid igapäevaselt tehes korduste arv tasapisi kasvas ja täna teen igal hommikul vähemalt 60. Nii, et kuuekordne kasv sisuliselt ühe aastaga!”

Küsi endalt kohe!

1. Mis on üks asi, mida soovid oma elus muuta? On see tervise, finantside, suhete, töö või millegi muuga seotud? Ehk on see juba eesmärgi või lubadusena aasta algusest kirjas?

2. Mis on see üks väike asi, mida saad igapäevaselt või muu järjepideva rütmiga tegema hakata, et oma soovitud eesmärgile lähemale jõuda? Mis on piisavalt väike, et sa justkui ei tunnegi lisapingutust? Mul võttis 10 kätekõverduse tegemine 10 sekundit ja lisasin selle oma teistele hommikustele harjumustele.

Ja mis kõige olulisem – planeeri see tegevus kohe oma päeva- või nädalakavasse ja hakka järjepidevalt tegema. Võimalusel tee esimene samm juba täna, isegi, kui see on ettevalmistav tegevus. Pane näiteks trennikott riietega valmis, kui soovid hakata kusagil treeningsaalis käima või osta ära see tervisliku toidu materjal, millest saad soovitud rooga valmistama hakata.

Roland Tokko / Foto: Karen Härms