SEE EHTETREND on praegu populaarne ja sobib kõigile

Buduaari ajakiri

Liisbet Saue

QUDO

Buduaar uuris ehtemaailma säravalt naiselt Marietta Kuresoolt, millega end käesoleval hooajal kaunistada. Ja kuigi trende on mitmeid, siis eriliselt populaarsed on praegu tähenduslikud ehted.

Marietta Kuresoo on sparkle.ee ehtepoe looja ja armastatud ehtebrändide Nomination Italy, SNÖ, Antica Murrina ja QUDO ametlik maaletooja Eestis. Veebipoodi on koondatud naise lemmikbrändid, et panna iga Eesti naine särama.

Mille järgi valisid veebipoodi ehtebrändid?

Sparkle.ee ehtebrändid Nomination Italy, SNÖ, Antica Murrana, QUDO ja Olla on hoolega valitud eelkõige selle järgi, et need meeldivad mulle endale südamest. Kõik meie brändid pakuvad väga head kvaliteeti, ilusat disaini ja on samas väga erinevad, et pakkuda rikkalikku valikut erineva maitse ja soovidega kliendile.

Minu eesmärk on, et ehtearmastajad leiaksid meie valikust midagi erilist ja personaalset nii endale kui kingituste tegemiseks kõige kallimatele. Ehe peab panema kandjal silmad särama ja tooma palju positiivseid emotsioone.

Millised trendid valitsevad hetkel ehtemaastikul?

Aastal 2022 on jätkuvalt moes julged värvid ja massiivsed vormid – silmapaistvad kõrvarõngad ja sõrmused, massiivsed ketid. Kombineeritakse kokku palju erinevaid ehteid, kantakse kihiti erisuguseid ripatsitega kaela- ja käekette, sõrmuseid ja kõrvarõngaid ning miksitakse kulda ja hõbedat. Ehtemaailmas on moes mängulisus!

Kevadsuvisel ajal leiab kollektsioonidest ka julgeid värve, nagu lilla, sinine, roheline, kollane, oranž, punane ja erkroosa.
Väga oluliseks on ehtemaailmas saanud ka personaalsus.

Tänases keerulises olukorras on inimeste jaoks aina olulisemad tähenduslikud ehted, kus kasutatakse näiteks sünnikive, initsiaale ja muid personaalsed sümboleid. Tahetakse kanda ja kõige kallimatele kinkida hea energiaga ehteid, mis on justkui talismanid ja tekitavad praegusel ebakindlal ajal turvatunnet.

Milliseid ehteid kliendid praegu kõige rohkem eelistavad?

Vaatamata muutuvatele trendidele, on eestlannade lemmikuteks juba pikka aega roosa kuld, säravad kivid ja roosad toonid. Seda näitavad meie populaarseimad tooted. Ja kuigi ostetakse ka rohelisi, punaseid, siniseid ja muudes toonides ehteid, on kõige ostetumad siiski klassikaliste valgete, mahedate roosade või mustade kividega ehted.

Ometi ei piisa täna vaid ilusast ehtest, vaid naised soovivad, et ehted oleksid ka mängulised ja kombineeritavad. See on ka põhjus miks QUDO ja Nominationi ehted on aina populaarsemad – neid on võimalik muuta vastavalt riietusele ja tujule, olles ise ehtedisainer. Piisab, kui vahetad baasehtel mõne kivikese ära ja sul ongi uue ilmega ehted, mis sobivad ideaalselt näiteks kleidi tooniga.

Nominationi kokkupandav käevõru annab võimaluse kinkida lähedastele midagi väga erilist ja meeldejäävat – tuhandete käevõrulülide hulgast leiab palju armsate sõnumitega lülisid, mis jäävad alatiseks meenutama erilisi hetki kandja elus. See on käevõru, mis kasvab ja areneb koos kandjaga ja jutustab tema elu lugu. Ka minu enda ehete hulgast on just Nominationi käevõrud mulle kõige armsamad.

Kuidas suure valiku kombineeritavate ehete seast need õiged kombinatsioonid leida?

Valik on mõlemal brändil tõesti suur, aga kuskilt tuleb alustada ja tasub meeles pidada, et alati saab kombinatsioone muuta ja täiendada. Nominationi käevõru puhul võiks esmalt valida meelepärases toonis baasketi ja sinna vahele mõne armsa õnnetoova sümboli, sünnikivi või nimetähe, siis saab vaikselt hakata käevõru täiendama.

QUDO brändi puhul tuleks alustada sobivatest baasehetest – sõrmused, kaelaehted, kõrvarõngad või käeehted, mille peale soovitan alustuseks valida neutraalsetes toonides kivid (valge, must, beež), mida on lihtne erinevate riietuste ja teiste ehetega sobitada. Edaspidi saab juurde soetada lahedates toonides üksikuid kivikesi, mis sobiksid kokku sinu riietusega. Kui jääte valiku tegemisel hätta, küsige alati julgelt nõu ja me aitame rõõmuga.

Millised ehted võiksid kõigi naiste ehtekarpides olemas olla?

Mina arvan, et ei ole olemas sellist ehet, mis kindlasti peaks igal naisel olema. Oleme kõik nii erinevad ja meil kõigil on oma isikupärane stiil.

Minu jaoks on ehtemaailmas peamine reegel see, et tuleb kanda seda, mis meeldib ja paneb sind ennast hästi tundma. Tänapäeval on ehete valik tõesti nii suur ja mitmekülgne, et saab lasta fantaasial lennata ja kombineerida iga päev outfiti juurde sellised ehted, mis lisavad riietusele viimase lihvi ja panevad naise tõeliselt särama.

Kuidas valida kinkimiseks sobilikku ehet?

Ehtevalikul peab kindlasti lähtuma eelkõige kandja maitsest ja eelistustest. Kui meilt küsitakse kinki valides nõu ja soovitusi, katsun samuti saada kandja kohta võimalikult palju infot. Tuleks läbi mõelda, milliseid ehteid oled varem kingisaajal näinud: mis toonis, kas minimalistlikud või säravad ja suurte kividega, hõbedast või kullast jne. Ka kinkijale endale peab ehe meeldima, kuid kingisaaja on see, kes ehet kandma hakkab ja ennast sellega hästi peaks tundma.

Marietta Kuresoo