Miks ta nii keeruline on? Miks ta mulle rohkem tähelepanu ei pööra? Miks tema töö tundub olulisem kui mina?

Enamik naisi mõtleb varem või hiljem, miks mehed nii keerulised on ja miks nad aeg-ajalt käituvad nagu täielikud tropid. Meis kõigis – nii meestes kui naistes on nii maskuliinne kui feminiinne energia.

Sellel pole mingit pistmist mehelikkuse ja naiselikkusega, vaid need sõnad tähistavad erinevaid omadusi, mis erinevates olukordades erinevalt rakenduvad. Maskuliinse energia põhiprioriteet on „missioon“ ja lakkamatu võitlus vabaduse järgi. Feminiinse energia põhiprioriteet on armastus. Feminiinne tahab tunda armastusega täidetust ja kui tõelist armastust parajasti käepärast ei ole, siis shokolaad ja jäätis, või hea romantiline komöödia, ajavad asja ära. Maskuliinne tahab tunda elu elatuna piiri peal, ja kui tal puudub julgus seda ise teha, siis vaatab ta seda telekast. Umbes 10%’il meestest on need energiad omavahel tasakaalus. 10%’i meestest kannab endas rohkem feminiinset energiat. Kuid ligikaudu 80% meestest on domineerivalt maskuliinse energia esindajad.

Domineerivalt feminiinse energia kasutajatena on naised ikka ja jälle segaduses, solvunud ja pettunud meeste maskuliinse energia poolt loodu üle. Ja sama moodi teeb maskuliinsele haiget feminiinne. Intiimsuhe maskuliinse mehe ja feminiinse naise vahel näib kahjuks tihti sõjana, kus osapooled püüavad omavahel kontakti saada, rääkides keeles, millest kumbki aru ei saa. Kui me aga võtame vaevaks nende energiate erinevustest aru saada, siis maskuliinse ja feminiinse erinevustest saavad kingitused, mida mehed ja naised üksteisele kirglikus armastuses jagada saavad, ning lakkavad olemast kortsud, mis on vaja välja triikida või oma kaaslases ära muuta.

Miks ta mulle rohkem tähelepanu ei pööra?

Üks maskuliinse energia omadusi on selle keskendusvõime. Oled sa kunagi püüdnud oma mehelt tähelepanu saada, kui ta on töösse süvenenud? Enamasti mees lihtsalt ei märka sind või muutub kurjaks ja tõrjuvaks.

Feminiinne on palju paindlikum. See ei ole kinni ühes ainsas asjas. Nii mehe kui naise jaoks, kes keskendub oma feminiinsusele on oluliselt lihtsam teha mitut asja korraga. Kui sinu mees aga on maskuliinsel lainel ning sa teda keset tööd segad või tahad, et ta keskenduks mitmele asjale korraga, siis tekitab see temas tihti ahastust ning ta kogeb seda nii nagu maailm variseks kokku.

See võib kõlada jaburalt, kuid enamikule meestest, kes vaatavad telekat või teevad tööd, lakkab muu maailm olemast. Sealhulgas ka nende lähisuhe. Isegi kui tegu on nii ajuvaba tegevusega nagu talvel akende teipimine, siis maskuliinne energia keskendub ja lülitub muust välja.

Feminiinsel energial see vastu ei ole mingi probleem minna vooluga kaasa ja end see juures mugavalt tunda. Kui sinu feminiinne energia on aknaid teipides sisse lülitunud ning kui sinu partner tahab rääkida, saad sa kergesti oma tähelepanu ja fookust muuta. Meeste jaoks on see aga enamasti väga raske. Kui sinu jaoks toimib see automaatselt, siis enamus meeste jaoks ei ole lihtne jätta käsil olnud tegevus pooleli, tähelepanu sinule pöörata ja siis sujuvalt edasi minna.

Paljud naised võivad neil hetkedel mõelda: „Miks ta mulle tähelepanu ei pööra? Mis tal viga on?“ Ja kui sa usud, et ta teeb seda tahtlikult või selleks, et sind vältida, siis pole ime, et sa seda isiklikult võtad. Kuid just siin ongi koht, kust on võimalik õppida: kui sinu sõbranna sind eirab, siis saad sa sellest tõesti välja lugeda konkreetse sõnumi. Kuid mehe puhul on see üliharv, et töösse või telerisse süvenemine mingit sõnumit kandma peaks. See on lihtsalt viis, kuidas mees oma asju teeb ja sellel ei ole mingit pistmist sinuga!

Mu sõbrannad on tihti küsinud: „Kas sa ei võiks õppida vooluga veidi rohkem kaasa minema? Kas sa ei võiks olla veidi paindlikum? Miks sa pead olema nii jäik ja suhtumisega, et kui nii on, siis nii on?“

Samal ajal mõtleb mees: „Mis kuradi pärast sa pead solvuma kui ma tööd teen? Kas sa ei suuda aru saada, et see ei ole sinu vastu? Miks on vaja probleeme tekitada? Iga kord, kui ma teen seda, mis mulle meeldib on probleem. Sa võiksid maha rahuneda ja ennast muuta.“

Kui sa tahad, et su mees saaks oma asjadega hästi hakkama, siis püüa olla veidi leplikum tema keskendumisevajaduse suhtes. Ilma selle omaduseta, ei pruugi su mees hakkama saada enamus asjadega, mida ta on alustanud. Lõpuks sul tekiks tunne, et sa pead teda kõiges aitama ja sa kaotaksid tema vastu usalduse. Sa lihtsat ei saa oodata mehelt, et ta teeks asju edukalt ilma, et ta see juures täielikult keskenduks.

Miks tema töö tundub olulisem kui mina?

Kui sinu mees on oma projektidele keskendunud, siis see ei tähenda ilmtingimata seda, et ta sind oma elust välja tõugata tahab (isegi kui sa nii tunned). Enamasti ei ole ta seejuures sugugi tundetu, hoolimatu või sind oma tegemistest tõrjuda tahtev. Sa pead lihtsat aru saama, et kui mees on mingile ülesandele või tööle keskendunud, siis sellest saab tema jaoks maailma kõige olulisem asi.

Mees teeb kas ühte või teist. Näiteks võib mehel olla kodutüli oma naisega, kuid sellest hoolimata võib ta veeta lõbusalt aega oma sõpradega. Kalal olles võib sõber küsida: „Kuidas naisega läheb?“ Ja mees vastab: „Sitasti. Wou, vaata kui suur kala!“

Seevastu aga naiste ja meeste puhul, kes kasutavad oma feminiinset energiat, puudutab lähisuhe kogu nende elu. Raske on suhe korraks ära unustada, millessegi täiega süveneda, sellest see juures täit naudingut saada ja siis tagasi suhte lainele minna.

Maskulliinne mees, kes ajutiselt „unustab“ oma suhte, ei pruugi sugugi oma tundeid vältida. Kui sa ise naisena oleksid keskendunud mingile emotsionaalselt puudutavale mõttele või tundele ja sinu mees ütleks: „Too mulle ketsupit!“, siis suure tõenäosusega segaks ka see sinu emotsioone ja ärritaks sind veidi. Kui sa vahetad oma emotsionaalse olemuse tema pideva action mode olemusega, siis mõistad, kuidas mees end enamikel kordadel tunneb, kui teda segatakse.

Mehed lihtsalt ei eksisteeri niivõrd tunnete maailmas, vaid suurelt jaolt maailmas, mis on probleemne, funktsionaalne ja katsumusterohke. Enamik arheotüüpilisi müüte meestest on seotud vaenlaste hävitamise, sõja ja vallutustega. Nad kõik sisaldavad vabaks murdmist ning võitmist. Samas aga enamik arheotüüpilisi müüte naistest on seotud armastuse ja suhetega. Kui sa tahad olla koos maskuliinse mehega, siis kingitus, mille sa temaga kaasa saad, on tema võime keskenduda.

Kui sinu mees ütleb, et sinu emotsioonid on valed, siis võib see mõjuda hävitavalt kogu suhtele. Emotsioonid ei saa olla valed, emotsioonid lihtsalt on. Sama moodi, tema action mode ei ole vale, see lihtsalt on. Ja see ei tähenda sugugi, et sa ei saaks talle kinkida oma tundeid, õrnust, intuitsiooni ja tarkust. Kaks kõige suuremat kinki, mille sa oma mehele anda saad on sinu õrnus ja intuitsioon. Meil meestena on nii palju õppida sinu maailmast, mis on meile võõras.

Ära salga oma tundeid maha. Kui sa tõesti tunned, et parem on teda millegi juures segada, siis tee seda. Lihtsalt ole valmis, et sa võid kokku joosta tõrksusega, sest ta on kinni oma olemuses. Ära solvu, ära imesta, ära pahanda, ära võta seda isiklikult, ära kurda, ära helista sõbrannale, ära helista emale, ära kaeba. Naerata ja lepi, et ta lihtsalt on selline. Ta on sinu mees.