Seksuaalne essents

Sa oled korraga kehastus nii maskuliinsele kui feminiinsele, kuigi erineavatel aegadel oma elus kasutad sa kord üht kord teist.

Kui eesmärkide seadmine ja asjade ettevõtmine tuleb sul lihtsamini välja kui see, et sa vabastad ikka ja jälle oma keha tantsivalt rütmidele, mida elu mängib, siis tõenäoliselt on sinu maskuliinsed voorused rohkem arenenud kui feminiinsed.

Kui sul on kerge lennelda ühe asja juurest teiseni ning kogeda oma tegemistes – shopingul, tantsides, armatsedes ja sõpradega koos olles – sensuaalset naudingut, kuid oluliselt keerulisem võtta ette pikaajalisi projekte ja neid ellu viia, siis feminiinne sinus on enam arenenud kui maskuliinne.

Iga mees ja naine, saab tahtlikult tegeleda nii oma feminiinsete kui ka maskuliinsete andide arendamisega. Maskuliinsust saad sa kasutada elu distsiplineeritud juhtimisel oluliste eesmärkide ja sihtideni. Feminiinsust saad sa õppida kasutama selleks, et ka keset kaost suudaksid lennelda armastavalt toas, mis on täis karjuvaid lapsi, sõbra seltsis, kes tihub emotsionaalses paanikahoos nutta – suutes pakkuda oma energiat ja täidetust sügavalt südamest tuleva armastusena.

Kuigi meis on nii maskuliinsed kui feminiinsed omadused, siis meie tuumaks on meie unikaalne seksuaalne essents. See seksuaalne essents on seksuaalne identiteet, millel ei ole mingit pistmist inimese sooga. Mees või naine, sinu seksuaalne essents on määratletav sellega, millega sa oma südames kõige enam samastud.

Kas sa samastud pigem armastuse vooga või seiklusega võitude suunas? Kas sa nutad rohkem vaadates filme armastusest või vaadades filme õiglusest ja võitlusest kõikide raskuste kiuste, et saavutada vabadus?

Millised sõnad sind rohkem erutavad? „Ma usaldan sind ja sinu valikuid ja ma järgnen sulle kuhu iganes!“ või „Ma ihaldan sind kogu oma südamest ja jumaldan seda sära, mida sinus näen ja luban sind armastada kirglikult hoides oma südant sinu südame lähedal“ Sa võid erinevatel aegadel tahta mõlemat, kuid enamus kordadel, kumb sind rohkem erutaks?

Kui sinu seksuaalne essents on maskuliinne, siis sind tõmbab mees, kes usaldab sinu sihte ja suunda niivõrd, et ta on valmis sulle kuuletuma, alluma ekstaasis sinu läbitungivale armastusele ja järgnema sulle kuhu iganes.

Kui sinu seksuaalne essents on feminiinne, siis sind paljastab mees, kes on pimestatud sinu südameilust, kes tajub sinu armastuse piiritust, ülistades sind oma aususega, kirglikult ihaldades olla sulle saatja ja tugi oma kõikumatu kohalolekuga.

Minu kogemuse järgi on vähemalt 90% inimestest mingi eelistus. Vaid 10% meestest ja naistest, nii hetero- kui ka homoseksuaalsetest, on balansis seksuaalne essents. Verine võitlus ning armastusfilm teevad neid võrdselt emotsionaalseks. Neid ei huvita kas nende kallim on neist füüsiliselt tugevam või nõrgem. Seksuaalne polaarsus ei ole neile suhtes oluline. Nad eelistavad pigem tsiviliseeritud sõprussuhet, kus on palju armastust ja inimlikku jagamist, ilma pööraste kire üles- ja allakõikumisteta.
 
Maskuliinse essentsiga inimene naudib väljakutset, surmaga silmitsi seismist ja kõikide katsumuste ületamist, et tulla võitjaks eluvõitlustes, on see siis võitlus rahamaailmas, poliitikas, kunstis või vaimses arengus. Isegi sport, mis on just kui rituaalne sõjapidamine, katsumus ja võitlus vabaduse nimel – võib maskuliinse essentsiga inimese jaoks olla niivõrd liigutav, et ta teeb rohkem häält jalgpalli vaadates kui voodis armatsedes. Kas see kõlab rohkem nagu sinu olemus või rohkem nagu sinu kaaslase olemus?

Enamus (kuid mitte kõigi) naiste seksuaalne olemus on rohkem feminiinne kui maskuliinnne. Kuigi naine võib nautida oma maskuliinseid ande, et elus hästi hakkama saada, siis sügaval tema sees on feminiinne loomus, mis ihkab tunda armastuse kohalolekut palju rohkem kui võitlust tugev olemise nimel. Sulle võib pinget pakkuda mõte kuhu sa oma eluga liikumas oled, kuid sügaval oma sees, oled sa palju enam mures selle pärast kellega koos sa edasi liigud ja kuidas armastus sinu elus kohal on.

See, et sa pöörad tähelepanu oma karjäärile ja iseendaga hakkamasaamisele on vajalik, kuid sinu sügavaim täidetus peitub just riskis end täielikult avada, oma armastuse jagamises kõigiga – mehega, perega, maailmaga.

Paljud feminiinse essentsiga inimesed kannatavad mitmete füüsiliste sümptomite all, sest nende feminiinne energia „kuivab kokku“ kuna nende töö ja tegemised nõuavad neilt aastast aastasse liigse maskuliinse energia läbilaskmist oma kehas. Sõltumata soost ja seksuaalsest orientatsioonist, kui sa tahad kogeda sügavat hingelist ja seksuaalset täidetust, siis pead sa teadma oma loomuomast seksuaalset essentsi – feminiinne, maskuliinne või tasakaalus – ja sellele truu olema. Paljud arvavad, et neil on balansis seksuaalne essents, kuid enamasti nad tegelikkuses lihtsalt eiravad ühel või teisel moel oma loomupäraseid maskuliinseid või feminiinseid ihasid ja vajadusi.

Minu artiklite mõte on julgustada sind elama truuna oma essentsile, et end hästi ja õnnelikuna tunda. Sest kui me eirame oma tõelist olemust, siis eirame ka võimalust tõelise armastuse kogemise järgi elus. Armastus on avatus läbi ja lõhki. Ja vaimne kasv ja areng seisneb armastuse praktiseerimises. Inimene, kes eirab oma seksuaalset essentsi ja peidab oma tegelikke ihasid ja vajadusi, on katkine ja võimetu lõõgastuma armastuse täiuslikku avatusse… nüüd, ikka ja alati.