Viimane õppetund

29 kommentaari

Ja Jumal tänatud, et ei peagi olema.
Esimest korda kolme koosoldud kuu jooksul ärritus mu tüdruk silmnähtavalt minu käitumise peale, kui talle tundus, et tegin valiku tema jonnimist silmas pidades ja ei jäänud kindlaks sellele, mida ma tegelikult teha tahtsin.

Automaatselt tulid meelde kõik need artiklid, mida siin kirjutanud olen ja sel hetkel tajusin, et ma ei ole ikka veel suutnud ära õppida naiste tujude ja emotsioonidega toime tulemist. Naise paha tuju on mulle enamasti niivõrd võõras ja tume, et tekitab hirmu selle kahju ees, mida see põhjustada võib.
Enamus mehi kardab, või lausa jälestab naise emotsioone. See on ka põhjus, miks mehed proovivad naisi „korda teha” või neist eemale hoida: „Ma tulen tagasi, kui sa suudad käituda jälle nagu mõistlik inimene!” unustades , et üks sügavamaid rahuldusi, mida naine mehega tunda saab on see, kui mees seisab kindlalt kui kalju, on piiritu oma kohalolekuga ja jääb naise emotsioonide keerises täiesti rahulikuks.
Miks see oluline on? Miks üldse peaks mees süvenema õppurina suhete maailma? Why bother? Mina usun, et see, kuidas mees suhtestub oma naise tujudega, peegeldab otseslt ka seda, kuidas mees suhtestub kõige muuga elus. Kui mees vajab elus, et kõik oleks turvaliselt ilusasti kastikeses, siis on ta mees, kes ilmselt püüab kastikesse panna ka oma naise emotsioone.
Selge on see, et ükskõik kui palju me asjade kohta loeme ja teooriate tasandil selgeks teeme, siis ilma distsipliinita see ei kinnistu. Ja paraku ainult praktika ka ei õpeta. Ehk siis suhteid peab õppima nagu kõike muudki – teooria käsikäes pideva praktikaga. Lugema uuesti ja uuesti juba loetud tõdesid ning ilma otsimata uut, vanade järgi käima õppima.
Nagu ookean lööb lainelauduri laualt, teeb ka naine haiget. Ja see on viis, kuidas tugevad mehed õpivad. Nad tõusevad püsti, pühivad tolmu õlgadelt, ujuvad kaldale, pööravad otsa ringi ja seisavad jälle naisega silmitsi. Ja asja teeb lihtsaks see, et valikuid on ainult kaks: hirm või meisterlikkus.
Ja nüüd tuleb kõige raskem: mida iganes sinu naine ütleb või teeb – vasta ainult armastusega. Tee, mida iganes sa suudad, et tema suletusse mõra tekitada, sinna mõrasse armastus panna ja puuduta sedasi naise südant.
Ma tahaksin selle kevade viimase kirja lõpetada ühe metafoorse looga, mis peaks selgelt pakkuma mõtlemiseainet igale mehele, kes oma naist tõeliselt armastab.
Oletame, et oled pikka aega töötanud mingi kindla finantsilise eesmärgi nimel ja lõpuks oled selle saavutanud. Peale kuid või isegi aastaid kestnud pingutust oled sa lõpuks suutnud teenida väga suure summa raha. Sa oled õnnelik, täidetud ja tunned end väga edukana. Koju jõudes, tahad sa esimese asjana oma edu naisega jagada.
„Kallis ma teenisin täna miljoni.”
„Tore.”
„Tore!!?? Sa tead kui kaua ma selle nimel tööd olen teinud.”
„No-noh. Tundub jah nagu ma ei oleks sind juba aastaid näinud. Kas sa piima ostsid nagu ma palusin?”
„Sorri, unustasin. Kuid kes sellest piimast hoolib. Nüüd võime endale farmi teha.”
„Ma palusin sult hommikul vähemalt kolm korda, et sa piima ei unustaks. Panin sulle kotti märkme. Kuidas sa selle ära said unustada?”
„Ma ütlesin, et sorri. Kurat, ma lähen toon selle piima…”
Miks naine niisugune on? Kas seetõttu, et ta tahab sinu edule vett peale tõmmata? Ei. Ta on selline, sest sinu edu ei tähenda tema jaoks mitte midagi, kuniks sa oled vaba ja armastav. Sest kui sa oled vaba ja armastav, siis mitte miski ei suuda sind kõigutada. Ta tahab tunda, et sa oled kõikumatu, seega suskab ta sind sinu kõige õrnemasse kohta. Ta tahab tunda, et sinu rõõm ei sõltu tema vastusest ega ka sellest, et sa teenisid miljoni.
Kui sa oled mees, kes elab oma potentsiaali piiril, valmis andma endast parimat ja kasvama läbi raskuste, siis sa tegelikult tahadki, et naine sind testiks. See ei pruugi sulle meeldida, kuid sa ei taha ka seda, et naine valiks endale mingi pehmo, kes sõltub tema vastustest, et rõõmus olla. Sa ei vaja enam ema, kes ütleb kui hea sa oled. Ja naine ei taha sulle olla ema eest.
Kui sul on tugev naine, siis ei talu ta sinu lapsikut vajadust saada pai, sest oled olnud tubli poiss ja kogunud endale suuremad mänguajasjad kui teistel poistel. Keegi ütles, et hea naine armastab seda lapsikut osa sinust, kuid ta tahab, et sinu elu oleks juhindatud palju sügavamast tõest, kui sinu tähelepanuta jäänud lapsepõlve haavad. 
Naine paneb sind proovile, sest ta armastab sind ja ta tahab tunda, et sinu armastus on tugevam kui okkad, millega ta sind loobib. Seda teades on kõige armastusväärsem naine see, kes paneb sind proovile kõige enam. Ta ei lepi mitte millegi vähemaga, sest ta teab, milleks sa tegelikult võimeline oled.
Ja nii ta muidku testib sind. Ta ei pruugi  isegi aru saada, miks ta seda teeb, kuid ta teeb seda ja eriti just sinu pealiskaudsete eduelamuste hetkedel, selleks, et tunda sinu sügavust. Kui sa kokku kukud, siis kukud läbi ka testi. Naine sai sinust võitu. Sa oled näidanud oma sõltuvust tema välisest heakskiidust. Isegi kui sa teenisid just miljoni, oled sa nõrk mees ja ta ei saa sind usaldada.
Kui jääd aga tugevaks, rõõmsaks ning humoorikaks, siis saad testi läbi. „Kallis ma toon sulle piima!” ütled sa ning tõstad ta õhku, paned diivanile, naerad, suudled, vaatad talle sügavalt silma ja joodad tema õnne oma kindla armastava kaisutusega.
Sa ei vaja enam tema tema heakskiitu, et armastav olla. Sa lihtsalt oledki inimesena armastav. Sa ei ole mees, vaid sa oled Mees suure tähega: mees kes annab parima, et elada maailmas ja suhetes kui armastus, mees kelle süda jääb avatuks ja kelle tõde on vankumatu ka siis kui naine teda kritiseerib, mees, kes leiab huumorit ka selles, et unustas osta piima päeval, mil teenis oma esimese miljoni.


Ilusat suve!